TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Komplet tramwajów Skoda 30T w Bratysławie
INFOTRAM - Opublikowano: 27.11.2015 11:52:19
Skoda 30T (foto: Skoda)

Do stolicy Słowacji został dostarczony ostatni tramwaj z serii trzydziestu dwukierunkowych pojazdów ForCity Plus 30T. Bratysława odebrała łącznie 45 pojazdów spośród sześćdziesięciu zamówionych. To wszystkie trzydzieści dwukierunkowych 30T i piętnaście jednokierunkowych 29T.

"Przewoźnik z Bratysławy wprowadził już do regularnego ruchu pierwsze piętnaście dwukierunkowych tramwajów, kolejne wyjadą na trasy wkrótce. Razem z nimi pasażerów wozi już piętnaście jednokierunkowych tramwajów od Skody. Obecnie w Pilznie trwa produkcja ostatnich piętnastu pojazdów jednokierunkowych, które zostaną dostarczone do stolicy Słowacji w 2016 roku " ? mówi Vaclav Petr, odpowiedzialny za projekt w Škoda Transportation.

Wszystkie tramwaje dla Bratysławy przystosowane są do torowisk z rozstawem 1000 mm i mają w pełni obrotowe wózki. Pojazdy wyposażone są w sześć silników trakcyjnych, każdy o mocy 100 kW, co daje pojazdowi doskonałe właściwości dynamiczne i jezdne. Ich maksymalna prędkość wynosi 65 km/h. Podczas hamowania tramwaje odzyskują energię, co wraz z zastosowanymi asynchronicznymi silnikami trakcyjnymi, zmniejsza koszty eksploatacji i konserwacji.

Dwukierunkowe tramwaje ForCity Plus dla Bratysławy są pięcioczłonowe i mogą przewozić około 350 pasażerów. Tramwaje są w pełni klimatyzowane. Dla pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej jest przygotowana platforma, która ułatwia im wejście i wyjście. Pojazd jest również wyposażony w urządzenie do komunikacji głosowej pomiędzy niewidomymi pasażerami a motorniczym. Oczywiście jest też audiowizualny system informacji i monitornig.

"Pasażerowie są z nowych tramwajów bardzo zadowoleni. Chwalą ich nowoczesny design. ForCity stały się integralną częścią stolicy Słowacji? - powiedział Jaromir Jelinek, dyrektor handlowy Škoda Transportation.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Bratysława
ForCity
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....