TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Kolejny etap remontu ul. św. Marcin w Poznaniu
InfoTram.pl - Opublikowano: 28.09.2020 10:45:07
Kolejny etap remontu ul. św. Marcin w Poznaniu

Do 29 października będą przyjmowane oferty w przetargu na przebudowę kolejnego fragmentu ul. św. Marcin i al. Marcinkowskiego w Poznaniu. Modernizacja ma rozpocząć się w pierwszym kwartale przyszłego roku i potrwać do trzeciego kwartału 2022 r.

Poznański magistrat poinformował, że według planów realizowanego Programu Centrum na odcinku ul. św. Marcin od skrzyżowania z ul. Ratajczaka do ul. Podgórnej zostaną poszerzone chodniki, torowisko tramwajowe zostanie wymienione i przesunięte, a dla rowerzystów wyznaczony ma być osobny ciąg komunikacyjny. "Infrastruktura podziemna ulegnie modernizacji i wymianie. Głównym założeniem realizacji jest ponadto podniesienie bezpieczeństwa poprzez zwiększenie udziału ruchu pieszych i rowerzystów" - podkreślono.

Na fragmencie od ul. Ratajczaka do Podgórnej zostanie wprowadzona strefa zamieszkania, czyli przestrzeń łącząca funkcje ulicy, deptaku, parkingu i miejsca spotkań mieszkańców. "Na pozostałym odcinku ruch odbywać się będzie z maksymalną prędkością 30 km/h" - podano.

Nawierzchnia jezdni, torowiska, chodnika i kontrapasa rowerowego ma według planów nawiązywać wzorem do odnowionego wcześniej odcinka ulicy, ale zostanie wykonana z jednobarwnej kostki kamiennej z granitu strzelińskiego. "Jedynie na południowym odcinku chodnika, od ul. Piekary do kościoła pod wezwaniem św. Marcina, będzie wykonana z kostki bazaltowej i płyt granitowych. Nawiąże to do układu nawierzchni przed kościołem" - przekazał magistrat.

Ze zdemontowanych wcześniej i zmagazynowanych starych bloków kamiennych wykonawca prac ma odbudować schody przy kościele pw. św. Marcina. "Obok nich zaprojektowano znak świetlny w formie prostopadłościennego, aluminiowego pylonu z przeszkloną gablotą, w której umieszczona zostanie makieta kościoła wraz z historyczną wieżą, zrekonstruowaną na podstawie materiałów archiwalnych. Zwieńczenie pylonu stanowić ma reflektor rzucający po zmroku w górę słup światła" - opisano w komunikacie.

Naprzeciw kościoła na słupie oświetleniowo-trakcyjnym zostanie zamontowany projektor mappingu świetlnego. "Będzie wyświetlał rysunek rzutu historycznej wieży kościelnej na posadzkę i schody przed kościołem" - podano.

W ramach przebudowy wykonawca ustawi na ulicy donice z niską zielenią. Na modernizowanym fragmencie będą cztery koperty postojowe: dwie dla dostawców i dwie dla autobusów turystycznych. Pojawi się też nowe oświetlenie, a sieć monitoringu miejskiego zostanie rozbudowana.

Zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski podkreślił, że dzięki dotychczasowej przebudowie ul. św. Marcin "odżyła" i obecnie przyciąga mieszkańców oraz turystów. "Można stworzyć przestrzeń dla wszystkich, po której będą poruszać się tramwaje, samochody, rowerzyści i piesi, ze zdecydowaną preferencją dla tych ostatnich" - zaznaczył.

Zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta Katarzyna Parysek zapewniła, że modernizacja ulicy będzie uzupełniona o działania społeczne, kulturalne i gospodarcze prowadzone z lokalną społecznością. "Prowadzone przez Miasto działania rewitalizacyjne mają przywrócić centrum utraconą ciągłość kompozycji urbanistycznej, uspokoić ruch i stworzyć lepsze warunki dla przemieszczania się pieszych i rowerzystów" - podkreśliła.

W ramach Programu Centrum zmodernizowane zostaną także al. Marcinkowskiego na odcinku od św. Marcina do pl. Wolności. Od ul. św. Marcin do Podgórnej nawierzchnia jezdni, chodnika i kontrapasa rowerowego będzie pokryta kostką z granitu strzelińskiego. Na przebudowywanej ulicy powstanie 16 miejsc postojowych, w tym trzy dla osób niepełnosprawnych, a także stacja roweru miejskiego.

Według planów na al. Marcinkowskiego zostanie nasadzonych 36 dębów kolumnowych, a 13 klonów pospolitych obecnie tam rosnących zostanie przesadzonych w inne miejsca wskazane przez Zarząd Zieleni Miejskiej.

Firmy chcące wziąć udział w przetargu na przeprowadzenie modernizacji ulic mogą składać oferty do 29 października. Przyjęty harmonogram prac zakłada, że roboty budowlane rozpoczną się w pierwszym kwartale przyszłego roku i potrwają do trzeciego kwartału 2022 r. Inwestycja jest współfinansowana z funduszy unijnych.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
remont
Poznań
tor
tory
infrastruktura

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....