TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Kolejne podejście do modernizacji sieci w Grudziądzu
UM GRUDZIĄDZ - Opublikowano: 12.05.2012 18:48:33 1 komentarz
Kolejne podejście do modernizacji sieci w Grudziądzu

Grudziądz ogłosił kolejny przetarg na „Modernizację sieci tramwajowej”. Oferty można składać do 18 czerwca br. - Poprzednie postępowanie zostało unieważnione, ponieważ oferty złożone przez potencjalnych wykonawców o ponad 20 mln zł przekraczały kwotę zarezerwowaną na ten cel w budżecie miasta. W ciągu ostatnich miesięcy trwały analizy specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz konsultacje z Urzędem Marszałkowskim, który jest instytucją nadzorującą projekt - mówi prezydent Robert Malinowski.
Główny zakres inwestycji pozostaje bez zmian, samorząd zrezygnuje jedynie z dodatkowych elementów, które zostały ujęte w dokumentacji projektowej. Centrum Sterowania Ruchem nie powstanie na Al. 23 Stycznia, jak pierwotnie zakładano, a przy zajezdni tramwajowej na ul. Dworcowej. Poza tym w ramach modernizacji sieci tramwajowej nie zostanie wykonana rewitalizacja Parku 900-lecia.


W ramach projektu powstaną m.in. torowiska tramwajowe wraz z odwodnieniem, sieć trakcyjna, system sterowania i ogrzewania zwrotnic, a także zostaną przebudowane jezdnie, chodniki i oświetlenie oraz ścieżki rowerowe wraz z odwodnieniem. Zaplanowano również budowę systemu informacji pasażerskiej i wyposażenie Budynku Centrali Nadzoru Ruchu. Inwestycją zostanie objęty odcinek pomiędzy Al. 23 Stycznia - Starym Miastem - ul. Legionów - pętlą w Tarpnie wraz z trasami kablowymi w ul. Sikorskiego i Sienkiewicza oraz ul. Chełmińska na odcinku od ul. Włodka do ul. Kraszewskiego, ul. Chełmińska na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Południowej i ul. Konstytucji 3 Maja od ul. Południowej do pętli Rządz, a także skrzyżowania: ul. Toruńska - ul. Marcinkowskiego oraz ul. Toruńska - Al. 23 Stycznia.
 Roboty rozpoczną się od wykonania pętli Tarpno w kierunku Al. 23 Stycznia. Do prac na kolejnych odcinkach Wykonawca będzie mógł przystąpić po uruchomieniu komunikacji tramwajowej na pierwszym odcinku. Równocześnie do prowadzonych robót drogowo-torowych Wykonawca będzie realizował roboty budowlane związane z przygotowaniem budynku ekspedycji. Wykonawca zobowiązany będzie również do wykonania badań archeologicznych wyprzedzających inwestycję. Zakres prac obejmuje przebadanie reliktów tzw. Bramy Łasińskiej na ul. Starej na odcinku pomiędzy ul. Podgórną a Tkacką, które zostały częściowo odsłonięte i zadokumentowane w trakcie prac związanych z remontem gazociągu w 2010 r. Stan zachowania i lokalizacja reliktów wymagają kompleksowego ich przebadania i zadokumentowania, jako jednego z najważniejszych reliktów architektury średniowiecznego Grudziądza.


Inwestycja jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Grudziądz
modernizacja
  • Krispolo – 14.05.2012

    Grudziądz kiedyś szczęśliwie zachował trakcję tramwajową. Plany modernizacji sieci bardzo cieszą. Szkoda, że w latach sześdziesiątych kilka miast nie miało takiego szczęścia.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....