TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Kluż Napoka kupuje tramwaje, szansa dla PESY?
InfoTram.pl - Opublikowano: 31.03.2017 09:21:59 9 komentarzy
Kluż Napoka kupuje tramwaje, szansa dla PESY?

Compania de Transport Public Cluj-Napoca SA ogłosiła przetarg na dostawę tramwajów. Po jego rozstrzygnięciu podpisana ma zostać umowa ramowa z wyłonionym producentem. Dodajmy jednym.

Oferty można składać do 4 maja 2017 roku. Szacunkowa wartość zamówienia to 40 mln RON. Kolejne zamówienia mają być udzielane co kwartał. Wartość największego z nich to 20,25 mln RON. Będą obejmować nie tylko dostawy pojazdów, ale również szkolenia personelu. Zamówienie gwarantowane obejmuje od 1 do 6 tramwajów. O zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy w ciągu ostatnich trzech lat dostarczyli co najmniej 3 tramwaje.

Przypomnijmy, że Kluż Napoka jest jednym z miast, do których Swingi dostarczyła PESA. Nie sposób zatem nie wspomnieć w tym miejscu o polskim producencie. To niewątpliwie szansa na zdobycie kolejnego eksportowego zamówienia przez bydgoską firmę, która to do Rumunii dostarczyła już 4 wagony.

Dziś podstawę taboru tramwajowego w tym rumuńskim mieście stanowią Tatry sprowadzane z latach dziewięćdziesiątych XX w. z Niemiec, a także wagony Timi? 2.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kluż Napoka
Rumunia
PESA
 • a2n – 31.03.2017

  Interesujące, jakie Rumuni mają doświadczenia z eksploatacją Swingów ?Jeśli wagony Pesy sprawdzają się w tamtejszych warunkach to szanse producenta na następny kontrakt rosną, o ile oczywiście złoży ofertę.

 • kowal – 31.03.2017

  @a2n trudno nawet stwierdzić czy złożą ofertę, bo to jakieś małe te zamówienie, z drugiej strony Swingi to oni robią taśmowo, więc pewnie te parę sztuk to nie byłby dla nich wielki wysiłek, a doświadczenie we współpracy już mają z tym partnerem. No i fajnie jak kolejne polskie pojazdy pojawiają się zagranicą :)

 • Wojcio – 31.03.2017

  Rumuni maja swoja Astre....szanse pesy 2%

 • Gaagaa – 02.04.2017

  Ech... kolejny artykuł, w którym pojawia się nazwa jakiegoś miasta w Europie Południowej i człowiek musi się domyślać, gdzie ono się znajduje. Węgry, Rumunia, a może jednak Włochy... Może lepiej, aby osoby redagujące artykuły brały pod uwagę fakt, że nie każdy czytelnik ma doktorat z geografii.

 • InfoTram.pl – 02.04.2017

  Gdyby Gaagaa przeczytał (a) do końca to na pewno znalazł(a)by zdania: "To niewątpliwie szansa na zdobycie kolejnego eksportowego zamówienia przez bydgoską firmę, która to do Rumunii dostarczyła już 4 wagony. Dziś podstawę taboru tramwajowego w tym rumuńskim mieście stanowią Tatry sprowadzane z latach dziewięćdziesiątych XX w. z Niemiec, a także wagony Timi? 2." Na ich podstawie natomiast niewątpliwie można wyciągnąć wniosek, że to miasto jest we Włoszech, a w najgorszym przypadku na Węgrzech...

 • jatal – 02.04.2017

  Lądyn - nie ma takiego miasta. Jest Lądek-Zdrój......to trzeba było mówić ze to w Anglii. To ja muszę iść poszukać!:D@ WojcioAstra jest na tyle droga że tylko 2% to utopia.

 • q – 02.04.2017

  A gdzie autor widział te Timisze w Klużu (poza muzealnym)? Rozumiem, że najprościej jest przepisać informacje z Wikipedii, ale warto wówczas chociaż porównać wersję polskojęzyczną z pozostałymi - ostatnie Timisze zjechały z linii w czerwcu 2011!

 • NM – 10.04.2017

  Dla Pesy podstawowy rynek to krajowi operatorzy, eksport to margines raczej, chociaż liczbowo jest on w miarę znaczący,choćby przy porównaniu z Solarisem.

 • Kuba – 14.04.2017

  Myślę że żeby wiedzieć gdzie leży Kluż Napoka nie trzeba mieć doktoratu z geografii.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....