TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Kluż Napoka kupuje tramwaje, szansa dla PESY?
InfoTram.pl - Opublikowano: 31.03.2017 09:21:59 9 komentarzy
Kluż Napoka kupuje tramwaje, szansa dla PESY?

Compania de Transport Public Cluj-Napoca SA ogłosiła przetarg na dostawę tramwajów. Po jego rozstrzygnięciu podpisana ma zostać umowa ramowa z wyłonionym producentem. Dodajmy jednym.

Oferty można składać do 4 maja 2017 roku. Szacunkowa wartość zamówienia to 40 mln RON. Kolejne zamówienia mają być udzielane co kwartał. Wartość największego z nich to 20,25 mln RON. Będą obejmować nie tylko dostawy pojazdów, ale również szkolenia personelu. Zamówienie gwarantowane obejmuje od 1 do 6 tramwajów. O zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy w ciągu ostatnich trzech lat dostarczyli co najmniej 3 tramwaje.

Przypomnijmy, że Kluż Napoka jest jednym z miast, do których Swingi dostarczyła PESA. Nie sposób zatem nie wspomnieć w tym miejscu o polskim producencie. To niewątpliwie szansa na zdobycie kolejnego eksportowego zamówienia przez bydgoską firmę, która to do Rumunii dostarczyła już 4 wagony.

Dziś podstawę taboru tramwajowego w tym rumuńskim mieście stanowią Tatry sprowadzane z latach dziewięćdziesiątych XX w. z Niemiec, a także wagony Timi? 2.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kluż Napoka
Rumunia
PESA
 • a2n – 31.03.2017

  Interesujące, jakie Rumuni mają doświadczenia z eksploatacją Swingów ?Jeśli wagony Pesy sprawdzają się w tamtejszych warunkach to szanse producenta na następny kontrakt rosną, o ile oczywiście złoży ofertę.

 • kowal – 31.03.2017

  @a2n trudno nawet stwierdzić czy złożą ofertę, bo to jakieś małe te zamówienie, z drugiej strony Swingi to oni robią taśmowo, więc pewnie te parę sztuk to nie byłby dla nich wielki wysiłek, a doświadczenie we współpracy już mają z tym partnerem. No i fajnie jak kolejne polskie pojazdy pojawiają się zagranicą :)

 • Wojcio – 31.03.2017

  Rumuni maja swoja Astre....szanse pesy 2%

 • Gaagaa – 02.04.2017

  Ech... kolejny artykuł, w którym pojawia się nazwa jakiegoś miasta w Europie Południowej i człowiek musi się domyślać, gdzie ono się znajduje. Węgry, Rumunia, a może jednak Włochy... Może lepiej, aby osoby redagujące artykuły brały pod uwagę fakt, że nie każdy czytelnik ma doktorat z geografii.

 • InfoTram.pl – 02.04.2017

  Gdyby Gaagaa przeczytał (a) do końca to na pewno znalazł(a)by zdania: "To niewątpliwie szansa na zdobycie kolejnego eksportowego zamówienia przez bydgoską firmę, która to do Rumunii dostarczyła już 4 wagony. Dziś podstawę taboru tramwajowego w tym rumuńskim mieście stanowią Tatry sprowadzane z latach dziewięćdziesiątych XX w. z Niemiec, a także wagony Timi? 2." Na ich podstawie natomiast niewątpliwie można wyciągnąć wniosek, że to miasto jest we Włoszech, a w najgorszym przypadku na Węgrzech...

 • jatal – 02.04.2017

  Lądyn - nie ma takiego miasta. Jest Lądek-Zdrój......to trzeba było mówić ze to w Anglii. To ja muszę iść poszukać!:D@ WojcioAstra jest na tyle droga że tylko 2% to utopia.

 • q – 02.04.2017

  A gdzie autor widział te Timisze w Klużu (poza muzealnym)? Rozumiem, że najprościej jest przepisać informacje z Wikipedii, ale warto wówczas chociaż porównać wersję polskojęzyczną z pozostałymi - ostatnie Timisze zjechały z linii w czerwcu 2011!

 • NM – 10.04.2017

  Dla Pesy podstawowy rynek to krajowi operatorzy, eksport to margines raczej, chociaż liczbowo jest on w miarę znaczący,choćby przy porównaniu z Solarisem.

 • Kuba – 14.04.2017

  Myślę że żeby wiedzieć gdzie leży Kluż Napoka nie trzeba mieć doktoratu z geografii.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....