TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Jesteś tutaj: Infotram / Producenci / Kijów chce Swingi 
Kijów chce Swingi
INFOTRAM - Opublikowano: 17.06.2015 15:32:39 2 komentarze
Witalij Kliczko w PESIE (foto: bydgoszcz.pl)

Tak jak sygnalizowaliśmy na łamach InfoTram PESA podpisała dziś memorandum z Kijowem. Zakłada ono nie tylko dostarczenie tramwajów wyprodukowanych przez bydgoskiego producenta, ale także wybudowanie fabryki bydgoskiej firmy w ukraińskiej stolicy. Obecnie kijowski tabor tramwajowy tworzy około 450 tramwajów, w zdecydowanej większości kilkudziesięcioletnich. W pierwszym etapie współpracy z bydgoską firmą, mer Kijowa planuje zakup około 50 tramwajów typu Swing. W ciągu najbliższych kilku miesięcy planowane jest opracowanie modelu finansowego całego przedsięwzięcia oraz dostarczenie pokazowego produktu, który mógłby być testowany przez mieszkańców Kijowa.

- Zapoznałem się na miejscu z produkcją i potencjałem PESY. Ten potencjał chcemy wykorzystać w Kijowie. Nasza stolica musi się rozwijać, aby stać się w pełni europejskim miastem. W zakresie rozwoju infrastruktury są nam potrzebne nowoczesne tramwaje jako ekologiczny, komfortowy i przyszłościowy środek transportu publicznego ? powiedział Witalij Kliczko, mer Kijowa. ? To memorandum jest jednym z podstawowych kroków do tego, aby Kijów stał się jeszcze bardziej europejskim miastem. Wielokrotnie dziś powtarzałem, że polski model rozwoju to doskonały przykład dla Ukrainy. Zastosowane u was rozwiązania w zakresie sieci transportu to także dobry przykład nie tylko dla naszej stolicy Kijowa, ale także dla innych miast naszego kraju ? dodał.

? W fabryce w Bydgoszczy spotkałem pracowników ukraińskich i chciałbym dążyć do tego, żeby mogli oni pracować w firmie PESA, ale na Ukrainie. To jest nasze wspólne zadanie, aby stworzyć im możliwość pracy wg europejskich standardów tam, gdzie jest im najlepiej i najwygodniej, czyli blisko swoich domów i swoich rodzin ? zaznaczył Kliczko.

Ile dokładnie tramwajów PESA może dostarczyć do Kijowa? Tego nie wiemy. - Podpisujemy dziś nie umowę na dostarczenie konkretnej ilości tramwajów, ale memorandum o wieloletniej współpracy. Faktycznie, w naszym zakładzie w Bydgoszczy pracuje grupa Ukraińców. To wykształceni, zdyscyplinowani pracownicy i mogą stanowić dobry narybek w przyszłej fabryce na Ukrainie. Myślę też, że przy okazji następnej wizyty mera Kijowa w Bydgoszczy możemy zorganizować spotkanie z grupą około 500 studentów z Ukrainy, którzy studiują na kilku bydgoskich uczelniach. Oni zapewne też będą zainteresowani szczegółami współpracy naszą firmą Kijowem ? podkreślił Tomasz Zaboklicki, prezes PESY.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Swing
Kijów
  • Combino – 18.06.2015

    Gdzieś była mowa o kwocie 70 mln Euro za te 5 tramwajów,czyli w grę wchodziłyby co najwyżej odpowiedniki 121Nb na 1524mm.

  • fajkow – 19.06.2015

    Zobaczymy co z tego wyniknie, niemniej mam nadziej, że ten kierunek eksportowy okaże się sukcesem. Fajnie by było, żeby Swingi zawitały do Kijowa.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....