TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Jesteś tutaj: Infotram / Producenci / Kijów chce Swingi 
Kijów chce Swingi
INFOTRAM - Opublikowano: 17.06.2015 15:32:39 2 komentarze
Witalij Kliczko w PESIE (foto: bydgoszcz.pl)

Tak jak sygnalizowaliśmy na łamach InfoTram PESA podpisała dziś memorandum z Kijowem. Zakłada ono nie tylko dostarczenie tramwajów wyprodukowanych przez bydgoskiego producenta, ale także wybudowanie fabryki bydgoskiej firmy w ukraińskiej stolicy. Obecnie kijowski tabor tramwajowy tworzy około 450 tramwajów, w zdecydowanej większości kilkudziesięcioletnich. W pierwszym etapie współpracy z bydgoską firmą, mer Kijowa planuje zakup około 50 tramwajów typu Swing. W ciągu najbliższych kilku miesięcy planowane jest opracowanie modelu finansowego całego przedsięwzięcia oraz dostarczenie pokazowego produktu, który mógłby być testowany przez mieszkańców Kijowa.

- Zapoznałem się na miejscu z produkcją i potencjałem PESY. Ten potencjał chcemy wykorzystać w Kijowie. Nasza stolica musi się rozwijać, aby stać się w pełni europejskim miastem. W zakresie rozwoju infrastruktury są nam potrzebne nowoczesne tramwaje jako ekologiczny, komfortowy i przyszłościowy środek transportu publicznego ? powiedział Witalij Kliczko, mer Kijowa. ? To memorandum jest jednym z podstawowych kroków do tego, aby Kijów stał się jeszcze bardziej europejskim miastem. Wielokrotnie dziś powtarzałem, że polski model rozwoju to doskonały przykład dla Ukrainy. Zastosowane u was rozwiązania w zakresie sieci transportu to także dobry przykład nie tylko dla naszej stolicy Kijowa, ale także dla innych miast naszego kraju ? dodał.

? W fabryce w Bydgoszczy spotkałem pracowników ukraińskich i chciałbym dążyć do tego, żeby mogli oni pracować w firmie PESA, ale na Ukrainie. To jest nasze wspólne zadanie, aby stworzyć im możliwość pracy wg europejskich standardów tam, gdzie jest im najlepiej i najwygodniej, czyli blisko swoich domów i swoich rodzin ? zaznaczył Kliczko.

Ile dokładnie tramwajów PESA może dostarczyć do Kijowa? Tego nie wiemy. - Podpisujemy dziś nie umowę na dostarczenie konkretnej ilości tramwajów, ale memorandum o wieloletniej współpracy. Faktycznie, w naszym zakładzie w Bydgoszczy pracuje grupa Ukraińców. To wykształceni, zdyscyplinowani pracownicy i mogą stanowić dobry narybek w przyszłej fabryce na Ukrainie. Myślę też, że przy okazji następnej wizyty mera Kijowa w Bydgoszczy możemy zorganizować spotkanie z grupą około 500 studentów z Ukrainy, którzy studiują na kilku bydgoskich uczelniach. Oni zapewne też będą zainteresowani szczegółami współpracy naszą firmą Kijowem ? podkreślił Tomasz Zaboklicki, prezes PESY.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Swing
Kijów
  • Combino – 18.06.2015

    Gdzieś była mowa o kwocie 70 mln Euro za te 5 tramwajów,czyli w grę wchodziłyby co najwyżej odpowiedniki 121Nb na 1524mm.

  • fajkow – 19.06.2015

    Zobaczymy co z tego wyniknie, niemniej mam nadziej, że ten kierunek eksportowy okaże się sukcesem. Fajnie by było, żeby Swingi zawitały do Kijowa.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....