TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Katowice: Ledowe torowiska ostrzegają pasażerów
Kamil Puternicki - Opublikowano: 05.12.2013 14:09:17
Katowice: Ledowe torowiska ostrzegają pasażerów
W centrum Katowic uruchomiono nowy System Bezpieczeństwa Ruchu Torowego. To jedyny taki system w kraju, który ma ostrzegać przechodniów przed zbliżającym się tramwajem. Działanie systemu nie jest skomplikowane i w zasadzie opiera się na jednym kluczowym elemencie –to umieszczone w torowiskach lampy ledowe.Ledowe światła działają jak zwykła drogowa sygnalizacja. Kolor zielony umożliwia przechodzenie przez torowisko bez najmniejszych utrudnień. Z kolei kolor czerwony sygnalizuje, że zbliża się tramwaj i trzeba zachować szczególną ostrożność. Mieszkańcy Katowic są zadowoleni z rozwiązań wprowadzonych przez Tramwaje Śląskie S.A.W centrum miasta trwają już od dłuższego czasu remonty i często próbując przejść z jednej strony chodnika na drugą, trzeba przejść również przez tory tramwajowe. Szczególnie porą wieczorową człowiek musi uważać, ale odkąd tory są podświetlane łatwo zorientować się kiedy można bezpiecznie przejść, a kiedy trzeba poczekać –mówi Stanisław Kozielski, który codziennie pokonuje katowicki rynek w drodze do pracy.Podświetlane torowiska dodają miastu kolorytu, zwłaszcza, że musimy cierpieć z powodu niekończących się remontów –uważa Tomasz Nagórski. Ale jest też druga strona medalu, lampy są niestety dość awaryjne, bo nie zawsze świecą. Nie wiem z czego to wynika, ale mam nadzieję, że to przejściowe kłopoty. Tak jest zawsze, gdy mamy do czynienia z czymś nowym, co jest dopiero testowane –dodaje.System kosztował Katowice ok. 1,5 mln złotych, ale jeżeli ktoś myślał, że opiera się tylko i wyłącznie na podświetlanych torowiskach jest w błędzie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa na katowickim rynku rozmieszczono również specjalny głośnik, z którego ma wkrótce wydobywać się komunikat ostrzegawczy „Uwaga tramwaj, opuść torowisko”.Mieszkańcy już zastanawiają się czy ledowe torowiska nie pojawią się w innych miejscach w Katowicach i czy w obliczu zbliżającej się zimy, system zda egzamin.Jestem ciekawa jak to wszystko zadziała, gdy spadnie spora ilość śniegu, a ledowe torowiska będą zasypane białym puchem –rozmyśla Janina Olkowicz. Może tory będą częściej odśnieżane niż zwykle –dodaje.Czas pokaże czy system zwiększy bezpieczeństwo na torach. Jeśli tak, być może w Łodzi czy Poznaniu pomyślą o podobnych rozwiązaniach.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
torowisko
led
pasażer
Katowice
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....