TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Kampania 2018: Płażyński chce tramwajowej debaty z Adamowiczem
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 18.09.2018 16:29:12
Kampania 2018: Płażyński chce tramwajowej debaty z Adamowiczem

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński zaapelował we wtorek do prezydenta miasta Pawła Adamowicza o bezpośrednią debatę nt. swojej propozycji dotyczącej planu linii tramwajowej w mieście, łączącej Gdańsk Południe z Wrzeszczem.

Zdaniem obecnych władz Gdańska, projekt dotyczący budowy szybkiego tramwaju między południowymi dzielnicami miasta a centrum Wrzeszcza w ciągu ul. Łostowickiej, ma wiele wad.

Do zarzutów tych odniósł się we wtorek na briefingu prasowym Kacper Płażyński. Według niego Paweł Adamowicz na swojej konferencji prasowej "powiedział bardzo wiele nieprawdy". "Zaczął straszyć mieszkańców Gdańska różnymi opowieściami, którymi nie powinien się podpierać. Bo z jednej strony to jest, po prostu, kłamstwo, a z drugiej strony cios poniżej pasa" - stwierdził.

Zaprosił prezydenta, "aby zamiast straszyć mieszkańców Gdańska zaczął rozmawiać z nimi o konkretach". "Jeżeli pan prezydent Paweł Adamowicz czegoś z mojego projektu - który został tak dokładnie opisany - nie rozumie, ja to z przyjemnością wytłumaczę w takim formacie 1:1, przy udziale dziennikarzy. Niech tylko pan prezydent wskaże miejsce i czas. Obiecuję, że się stawię, jeżeli inne obowiązki mi na to pozwolą" - powiedział polityk PiS.

Płażyński za "obrzydliwe" uznał ocenę władz Gdańska, że proponowany przez niego szybki tramwaj w kierunku Wrzeszcza będzie oznaczał ingerencję w pochówki na cmentarzu Łostowice. "To już są naprawdę ciosy poniżej pasa. To są kłamstwa pana prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który ot tak przychodzi sobie na konferencję prasową i rzuca zarzuty niczym nie poparte" - mówił polityk. Zapewnił, że projektowana linia tramwajowa w żadnym stopniu nie wymusi ekshumacji na terenie nekropolii.

"Pan prezydent Gdańska powiedział, że nie da się szybko wybudować takiej linii, że w jedną kadencję to jest niemożliwe. No da się panie prezydencie, tylko trzeba chcieć i mieć odrobinę kompetencji i wyobraźni" - dodał kandydat Zjednoczonej Prawicy. Jego zdaniem, jego koncepcja linii tramwajowej jest o wiele bardziej atrakcyjna od tej, którą chcą w najbliższych latach zbudować władze Gdańska.

"W przypadku linii proponowanej przez Pawła Adamowicza w odległości 500 metrów od planowanych przystanków tramwajowych będzie ok. 25 tys. mieszkańców. W przypadku mojego projektu będzie to ponad 37 tysięcy mieszkańców" - zauważył.

Zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej Aleksandra Dulkiewicz i szefowa sztabu wyborczego komitetu "Wszystko dla Gdańska" Pawła Adamowicza, powiedziała PAP, że prezydent Gdańska i władze miasta "zawsze są otwarte i gotowe do debaty". Dodała, że najbliższa debata kandydatów na prezydenta Gdańska, organizowana przez trójmiejski oddział "Gazety Wyborczej", odbędzie się w poniedziałek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
kampania wyborcza
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....