TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Kampania 2018: Metro i tramwaje w programie Jacka Majchrowskiego
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 28.09.2018 08:38:18 1 komentarz
Kampania 2018: Metro i tramwaje w programie Jacka Majchrowskiego

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, ubiegający się o wybór na kolejną kadencję, zapowiedział kontynuację dużych inwestycji komunikacyjnych, w tym przygotowania do budowy metra i zakupy nowych tramwajów.

"Często spotykam się ze stwierdzeniem, że moje programy nie są programami z fajerwerkami (…). Nigdy nie byłem populistą i nim nie będę. Nie będę obiecywał tego, co jest niemożliwe do realizacji albo co będzie monetą przetargową w kupnie głosów wyborczych" - mówił Majchrowski, który w czwartek przedstawił dziennikarzom podstawowe założenia swojego programu.

Prezydent Krakowa zorganizował briefing na węźle przesiadkowym Krowodrza Górka w północnej części miasta, bo – jak zauważył – do tej pory ten obszar Krakowa był niedoinwestowany. Zapowiedział, że w najbliższych tygodniach ruszą prace przygotowawcze do budowy nowej linii szybkiego tramwaju na północy Krakowa z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej. Inwestycja o wartości ok. 380 mln zł ma być gotowa w grudniu 2020 r.

Majchrowski przypomniał, że w lipcu tego roku rozpoczęła się budowa Trasy Łagiewnickiej, blisko 4-km arterii na południu miasta, będącej fragmentem trzeciej obwodnicy. Koszt inwestycji to 802,2 mln zł. Całe przedsięwzięcie powinno się zakończyć do 31 grudnia 2020 r. Miasto ma też opracowane – kontynuował prezydent – koncepcje domknięcia trzeciej obwodnicy poprzez budowę tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej. Zapowiedział, że będą one możliwe do realizacji za 3-4 lata.

Według Majchrowskiego najpoważniejszym przedsięwzięciem komunikacyjnym, z jakim przyjdzie w przyszłości zmierzyć się władzom miasta będzie budowa metra, za czym opowiedzieli się mieszkańcy w referendum w 2014 r. "W tej chwili jest opracowywane studium wykonalności, które do końca przyszłego roku będzie gotowe i wtedy będziemy wiedzieli na czym naprawdę stoimy – na jakiej trasie będzie przebiegać, czy cały czas pod ziemią, czy też w systemie podziemno-naziemnym, jakie będą koszty" - ocenił.

Wśród mniejszych zadań zapowiedział kontynuację tzw. remontów nakładkowych ulic, uruchomienie szerokiego programu remontów chodników, a także nowy program "Łatanie na żądanie", w którym mieszkańcy będą mogli zgłaszać w trybie pilnym naprawy nawierzchni w swoich okolicach.

"Chcemy też uruchomić program budowy parkingów na osiedlach (…), ale to nie są nasze grunty, lecz spółdzielni lub deweloperów i wszystko zależy od negocjacji i tego, jak właściciel gruntów do tego podejdzie" - zapowiedział Majchrowski. Prezydent przypomniał, że miasto cały czas inwestuje w wymianę taboru komunikacji zbiorowej, dzięki czemu w połowie października wszystkie autobusy w mieście będą ekologiczne, tzn. wyposażone w silniki spalinowe spełniające co najmniej europejską normę Euro 5, napęd hybrydowy lub elektryczny. Wszystkie będą także wyposażone w klimatyzację, monitoring i automaty biletowe.

"Teraz kolej na tramwaje" - zapowiedział Majchrowski i dodał, że w najbliższym czasie ogłoszone będą zamówienia na te pojazdy szynowe. "Chcieliśmy doprowadzić do tego, żeby każdy mieszkaniec miał najdalej około 400 metrów do najbliższego przystanku" - zadeklarował prezydent.

Według niego oferta całorocznego systemu wypożyczalni miejskich rowerów, który liczy 158 stacji i ponad 1,5 tys. jednośladów, zostanie wzbogacona o rowery dla dzieci oraz wózki rowerowe.

"Idea, która przyświecała mi przy pisaniu programu na kolejne pięć lat, to była idea dostępności do oferty miasta niezależnie od tego, gdzie kto mieszka" - zaznaczył prezydent. Jak przypomniał, w Krakowie oficjalnie zameldowanych jest ok. 770 tys. osób, ale na stałe mieszka tam ponad 1,1 mln osób, a z dojeżdżającymi studentami liczba ta wzrasta do ok. 1,2 mln.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
metro
kampania wyborcza
  • wiesio – 03.10.2018

    za to jak się buduje w Krakowie to by wypadało podziękować temu panu. Kontrkandydaci niestety dość słabi i ten pan niestety nadal ma duże szanse.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....