TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Kampania 2018: Kandydatka KWW `Razem dla Krakowa` chce postawić na tramwaje
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 17.09.2018 10:18:50 1 komentarz
Kampania 2018: Kandydatka KWW `Razem dla Krakowa` chce postawić na tramwaje (źródło: FB)

Rozwój nowych linii komunikacyjnych w Krakowie, w szczególności tramwajowych, postuluje kandydatka na prezydenta Krakowa z ramienia KWW "Razem dla Krakowa" Daria Gosek-Popiołek. Przedstawiła je w piątek podczas konferencji prasowej.

"Zależy nam, aby rozwój nowych linii komunikacyjnych był powiązany z kierunkami, w których miasto się rozwija. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której powstają osiedla źle skomunikowane albo, do których dojazd komunikacją zbiorową jest utrudniony" – powiedziała Gosek-Popiołek.

Jak dodała, w planowanej gęstej sieci połączeń znalazłaby się m.in. linia pomiędzy Nowym Kleparzem a Muzeum Narodowym, opcjonalnie aż do Ronda matecznego. "Studium wykonalności powie nam, która z części powinna przebiegać naziemnie, która podziemnie" – dodała Gosek-Popiołek.

Jako kolejne nowe linie i połączenia wskazała: tramwaj od Cichego Kącika, przez miasteczko AGH, ul. Podchorążych i opcjonalnie do stacji Łobzów PKP. Kolejny - od Hali Targowej do ul. Urzędniczej – prawdopodobnie jako linia podziemna, oraz między Rondem Mogilskim a Miasteczkiem studenckim AGH. "To plan może na najbliższe dekady, ale jest to plan wykonalny" – zastrzegła kandydatka.

Pytana, czy popiera budowę metra w Krakowie, Gosek-Popiołek stwierdziła, że "należy poczekać na studium wykonalności, na które została już podpisana umowa". "Natomiast słuchamy ekspertów i z tego środowiska dochodzą bardzo zdecydowane głosy, że budowa metra jest niezwykle trudna i technicznie skomplikowana. Może się okazać, że albo na krakowskie warunki będzie niewykonalna, albo to metro, zbudowane i dostosowane do naszych warunków, nie przyniesie takiego skutku, jaki po nim oczekujemy" – dodała.

"Dlatego uważamy, że powinniśmy przygotowywać się do opcji, która jest bardziej możliwa do zrealizowania, opiera się na badaniach i potencjale, który Kraków ma. Pamiętajmy przy tym, że budowa metra trwa lata. Linie tramwajowe buduje się szybciej i taniej" – podkreśliła.

Kandydatka wyraziła także solidarność z pracownikami MPK w Krakowie, którzy weszli w spór pracowniczy. "Chcemy podkreślić, że dobry transport to także kompetentni i profesjonalni pracownicy. Uważamy, że miasto nie może oszczędzać i pozwalać na ich wyzysk" – powiedziała kandydatka na prezydenta Krakowa.

W Krakowie o fotel prezydenta poza obecnym prezydentem Jackiem Majchrowskim chcą walczyć: kandydatka Zjednoczonej Prawicy Małgorzata Wassermann, Konrad Berkowicz z partii Wolność, Łukasz Gibała jako kandydat niezależny, kandydatka Kukiz'15 Jolanta Gajęcka, kandydatka Partii Razem Daria Gosek-Popiołek oraz kandydat Partii Wolni i Solidarni Grzegorz Gorczyca.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
kampania wyborcza
linia
  • mechanik – 18.09.2018

    Szanowna Redakcjo, bardzo proszę podczas wstawiania/redagowania tekstu operować wyłącznie językiem polskim. Interesujący skądinąd temat kolei dużych prędkości u naszych sąsiadów proszę wstawić w odpowiednim miejscu, pozdrawiam :)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....