TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Już dwa Tramino w Brunszwiku
INFOTRAM Karol Wach - Opublikowano: 05.08.2014 10:28:21 13 komentarzy
Już dwa Tramino w Brunszwiku
Do Brunszwiku dotarło drugie Tramino –poinformował nas Marcin Napierała z Solaris Bus&Coach. Oba pojazdy zostały postawione już na torach i są już po pierwszych jazdach. Teraz czas na homologację. Proces ten będzie przeprowadzany na kilku pojazdach jednocześnie, co znacznie przyśpieszy dopuszczenie pojazdów do ruchu –poinformował nas Marcin Napierała. Być może zakończy się on jeszcze w tym roku. Także w tym roku Solaris ma zakończyć dostawy pojazdy z tzw. zamówienia podstawowego. Do Brunszwiku trafi zatem 15 wagonów. Pozostałe zostaną przekazane na początku roku 2015. Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram jedno z budowanych dla niemieckiego miasta Tramino zostanie pokazane na tegorocznych targach InnoTrans w Berlinie. Tak naprawdę będzie to pierwsza dogodna okazja, aby przyjrzeć się z bliska pojazdowi, zwłaszcza, że Tramino Traminu nie jest równe i to produkowane dla Brunszwiku różni się od tramwajów dla Poznania czy Jeny nie tylko detalami. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że po zakończeniu realizacji projektu dla Brunszwiku Solaris zacznie powoli zabierać się za budowę wagonów dla Olsztyna. Jak poinformował nas Marcin Napierała produkcja tramwajów dla stolicy Warmii i Mazur ma rozpocząć się zgodnie z porozumieniem zawartym przez Solarisa z zamawiającym. Ich dostawy mają zostać zrealizowane w 2015 roku. Z uwagi na problemy z budową sieci tramwajowej w Olsztynie Solaris opóźnił produkcję. Teraz to perspektywa roku przyszłego. Dodajmy także, że firma z Bolechowa złożyła ofertę w przetargu MPK Łódź. Czekamy na ogłoszenie wyników.   
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
Tramino
Brunszwik
 • jdd – 05.08.2014

  Każdy typ Tramino mocno się różni to fakt tylko czemu tak samo się nazywa pesa urozmaica różne tramwaje innymi nazwami

 • pyrlander – 05.08.2014

  Nazwa Tramino uzupełniana jest o nazwę miasta. Oczywiście oznaczenie katalogowe jest inne. Przecież tak samo jest z nazwami autobusów i trolejbusów.

 • advisor – 05.08.2014

  Bardzo mi się ten tramwaj podoba - prosta, elegancka i ponadczasowa stylistyka. Brunszwikowi należą się duże gratulacje za dobry zakup. Cieszyłbym się, gdyby kiedyś podobne jeździły po Krakowie: Bombardiery mamy, PESY będziemy mieć, tylko Tramina brakuje :-)

 • solarek – 05.08.2014

  Trzymam kciuki za wygraną w Łodzi :D

 • asj – 05.08.2014

  W Krakowie była szansa na solarisy ale wybrali droższą pesę która niestety będzie toporna

 • solaris150 – 06.08.2014

  Panie, już 3 nawet dojechał :) pewne info :)

 • Combino – 06.08.2014

  @asj: czy Ty w ogóle widziałeś jak ten tramwaj wygląda na wizce?Bo jeśli zachowa się wygląd (a ostatnio zachowuje się),to Kraków dostanie ładniejszy tramwaj niż dostał Brunszwik ;)

 • advisor – 06.08.2014

  @Combino właśnie w tym cały problem, ZIKIT zapewne będzie robił parcie na szkło, by pokazać MPK, kto tu rządzi i dowali własny ohydny schemat malowania, a wtedy całą stylistykę trafi szlag - będą kolejne potworki ala Mobilis :/

 • zdziwiony – 06.08.2014

  Ciekawa dyskusja - jakość tramwaju i komfort jazdy zależne od ... malowania i wizualizacji. Może jeszcze te kryteria wsadzicie do SIWZ? Czy Was czasem nie porąbało?

 • advisor – 06.08.2014

  @zdziwiony w pewnym sensie zależy, bo tramwaj to wizytówka miasta. Powinien prezentować się ładnie i estetycznie. Pstrokacizna nie podoba się ani mieszkańcom, ani turystom.

 • zdziwiony – 06.08.2014

  @advisor - sposób malowania to inwencja twórcza (niekiedy 'tfurcza') zamawiającego.

 • Combino – 08.08.2014

  @advisor: ale różnica między spieprzonym designem,a spieprzonym malowaniem polega na tym,że to drugie jest znacznie łatwiejsze do odkręcenia (by nie rzec: całkowicie odwracalne; vide: częstotliwość zmian schematu malowania MPK w ostatnich 20 latach).

 • Combino – 12.08.2014

  JP,poprawcie w końcu ten czeski błąd w tytule ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....