TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Jakie tramwaje chce Gorzów Wielkopolski?
PAP InfoTram - Opublikowano: 01.12.2016 15:39:36 8 komentarzy
Jakie tramwaje chce Gorzów Wielkopolski?

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. ogłosił przetarg na zakup 14 nowych wagonów tramwajów. Jakich?

Według specyfikacji mają to być nowoczesne wagony o długości od 23 do 26 metrów, mogące pomieścić około 160 pasażerów ? poinformował PAP rzecznik MZK w Gorzowie Wlkp. Marcin Pejski.

MZK zmierza kupić nowoczesne wagony ze wszystkimi udogodnieniami dla pasażerów, m.in. klimatyzacją, dostępem do internetu czy systemem informacji pasażerskiej. Oczywiście muszą być dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Ważny jest także aspekt ekologiczny, czyli relatywnie niskie zużycie energii elektrycznej.

Rzecznik dodał, że czas na złożenie ofert minie 20 stycznia 2017 r., a rozstrzygnięcie samego przetargu ma nastąpić w ciągu 90 dni.

"Przewidujemy, że nowe tramwaje wyjadą na część wyremontowanych torowisk pod koniec 2018 roku ? powiedział PAP Pejski.

100-proc. udziałowcem spółki MZK jest miasto Gorzów Wlkp. Zakup tramwajów to jeden z elementów dużego przedsięwzięcia w zakresie modernizacji gorzowskiego transportu publicznego nazwanego Planem Transportowym.

"Źródłami finansowania inwestycji w tym zakresie mają być środki własne oraz środki pochodzące z programu Unii Europejskiej" - dodał Pejski. Wartość całego przedsięwzięcia szacowana jest na 290 mln zł brutto. Zadania związane z infrastrukturą leżą po stronie miasta, natomiast zakupy nowego taboru zlecono MZK. Projekt w obszarze dot. komunikacji tramwajowej zakłada modernizację większości linii tramwajowych, budowę jednej nowej na największe os. Górczyn oraz wymianę mocno wyeksploatowanego taboru.

Zgodnie z założeniami przetargu, wyłoniony dostawca będzie miał do 18 miesięcy na realizację zamówienia, czyli dostawę nowych wagonów tramwajowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Gorzów Wielkopolski
 • asm. – 01.12.2016

  Tak przypuszczałem, optymalny "tram", dla Gorzowa Wlkp. dł. 24 metrów , 160 miejsc. Warszawa też planuje coś 20 wagonów o tej długości, może trzeba było razem z nimi przetarg wspólnie organizować. Wynegocjować tym samym korzystniejsze warunki dostaw ?

 • advisor – 01.12.2016

  Jakich by nie chciał, będą nie do porównania z obecnym szrotem. Lepiej późno niż wcale, bo likwidacja tramwajów już nad nimi wisiała.

 • adek – 01.12.2016

  Moderus Beta

 • TomTom – 01.12.2016

  Czyli chodzi o coś pokroju Fokstrota na naszą skrajnię. Albo Meteliki jak Solaris się pokusi o start (oczywiście pod nazwą Tramino Gorzów).

 • AXC – 02.12.2016

  Metalika tak, ale by musiala być robiona w Unii bo przetarg zakłada, że minimum połowa prac będzie wykonana z części wUE wiec myk Stadlera z Ostravy raczej nie przejdzie. Prędzej bedzie europejski Fokstrot. 40%punktów za kryteria techniczne dodatkowe wskaże w jakim kraju kierunku ipod kogotozmierza. Jeśli Pesa nie przesadzi z cena to ma kontrakt w kieszeni.

 • TomTom – 02.12.2016

  Projekt Meteliki, ale klepany przez Solarisa.

 • AXC – 02.12.2016

  Skoro robiony tutaj to będą "Solarisowe" koszty produkcji jak również jako nowy model wyjdzie więcej. Pesa ma większe szanse na wygraną.

 • bze – 04.12.2016

  Brawo dla Gorzowa......

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....