TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Jaka Toruńska w Bydgoszczy?
BYDGOSZCZ.PL - Opublikowano: 27.01.2017 11:38:19 2 komentarze
Jaka Toruńska w Bydgoszczy?

We wtorek (24 stycznia) rozpoczynają się konsultacje w sprawie modernizacji torowiska tramwajowego na ul. Toruńskiej. Koncepcja przygotowana przez projektantów uwzględnia również możliwość dobudowania chodników oraz drogi rowerowej od ul. Perłowej do granicy miasta.

Głównym elementem koncepcji jest modernizacja dwutorowej linii tramwajowej na ul. Toruńskiej na odcinku od ronda Toruńskiego do ul. Spokojnej oraz od zajezdni tramwajowej do ul. Spadzistej łącznie z pętlą tramwajową.

Koncepcja zakłada między innymi modernizację wszystkich przystanków, przebudowę pętli "Stomil" oraz wprowadzenie systemu ITS, nadającego priorytet pojazdom szynowym. Poza tym koncepcja uwzględnia możliwość dobudowania chodników oraz drogi rowerowa na ul Toruńskiej od skrzyżowania z ul. Perłową do granic miasta oraz parking typu "park&ride" oraz "park&bike" w rejonie przystanku przy ul. Spadzistej. Pozwoliłoby to mieszkańcom, Łęgnowa oraz terenów podmiejskich wokół Solca Kujawskiego dojeżdżać własnym samochodem lub rowerem do pętli Stomil, a dalej drogę do centrum miasta kontynuować tramwajem. Realizacja inwestycji zdecydowanie poprawi stan techniczny układu torowego i sieci trakcyjnej na ul. Toruńskiej.

race nad koncepcją rozbudowy ul. Toruńskiej rozpoczęły się wiosną. Kosztują ponad 605 tysięcy zł. Ich zakończenie planowane jest wiosną 2017 roku. Na podstawie przygotowywanych materiałów inwestycja będzie mogła zostać zlecona również w trybie "zaprojektuj i wybuduj".

Całkowita realizacja koncepcji zależy od ostatecznych kosztów i dofinansowania zewnętrznego. Zadanie planowane jest do realizacji w oparciu o dofinansowanie z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego "Infrastruktura i środowisko 2014-2020".

Ze szczegółowymi opisem zadania, mapami i planami można zapoznać się na stronach ZDMiKP. Koncepcja modernizacji ul. Toruńskiej jest dostępna także w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, przy ul. Toruńskiej 174 ( piętro III, pokój 303 ). Bydgoszczanie mogą zgłaszać uwagi na formularzu według wzoru, który jest dostępny również na stronie ZDMiKP. Wypełnione wnioski należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres konsultacje.transport@zdmikp.bydgoszcz.pl lub pocztą tradycyjną na adres ZDMiKP w Bydgoszczy, ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz do 7 lutego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
torowisko
  • plebs – 31.01.2017

    Bożę tylko nie to. Zdmikp to dno. Propozycje z sufitu, tak jak ich sieć na pięć. Proszę Boże zbaw Bydzie od nieudaczników.

  • bydgoszczan – 08.04.2017

    Wreszcie !!! To bardzo dobry projekt ! Nie trzeba zbyt wiele mówić jak bardzo poprawi infrastrukturę miasta .

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....