TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Jak będzie wyglądać nowa Skoda ForCity Alfa 15T ? więcej wizualizacji
INFOTRAM - Opublikowano: 29.01.2015 17:06:21 8 komentarzy
Jak będzie wyglądać nowa Skoda ForCity Alfa 15T ? więcej wizualizacji

Kilka dni temu informowaliśmy o zmianach, jakie w tramwajach 15T ForCity dla Pragi zamierza wprowadzić Skoda. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów. Dopravnípodnik hl. m. Prahy chce nie tylko zmian w zewnętrznym wyglądzie wagonów, ale także we wnętrzu pojazdów i zmian technicznych, które mają poprawić komfort podróżowania dla pasażerów. Zasadnicze zmiany czekają tramwaj w szczególności w przedziale pasażerskim, gdzie zostanie wprowadzona klimatyzacja i bezprzewodowy dostęp do internetu w technologii LTE. DPP przetestował te rozwiązania w wybranych wagonach, pasażerowie zaś ocenili je pozytywne. Siedzenia w pojazdach zostaną zamienione na plastikowe przy jednoczesnym ich wzmocnieniu. Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram zmieni się także zewnętrzna malatura wagonów. Zmniejszona zostanie także liczba elementów, wykonanych z tworzyw sztucznych. 'DPP jest ukierunkowane głównie na ciągłą poprawę komfortu i jakości transportowych usług dla naszych pasażerów. Nowe rozwiązania zostały dokładnie przetestowane i mamy już pozytywne reakcje na nie. Pierwsze takie zmodyfikowane wagony w Pradze zostaną wprowadzone do ruchu w maju tego roku' - powiedział Jaroslav Ďuriš, prezes DPP. 'Cieszę się, że nasza firma osiągnęła porozumienie w wyniku którego przeprojektowane zostały tramwaje ForCity. Ich nowy wygląd odzwierciedla nie tylko uwagi pracowników DPP, ale również pasażerów. Wierzę, że wszystkie zmiany w znacznym stopniu przyczynić się do zwiększenia komfortu podróżowania użytkowników transportu publicznego w Pradze' - powiedział Thomas Ignacak, prezes zarządu Škoda Transportation.

Początkowo, na ulicach Pragi jeździć ma 125 tak zmodyfikowanych tramwajów. DPP następnie planuje w ramach modernizacji dokupić kolejne 32 wagony. Poniżej kilka wizualizacji nowego wagonu 15T ForCity Alfa.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Praga
ForCity
15T
 • www – 29.01.2015

  Wygląda na to, że skoda 15T nie sprawdziła się do końca. Stylistyka też szybko się starzeje, niestety. Wdrażanie dużej ilości zmian (i to dużej ilości pojazdów) nie świadczy też dobrze o producencie. Projekt 15T jest specyficzny i niby dostosowany do Pragi, ale należy traktować to jednak jako pewnego rodzaju wymówkę, żeby wspierać rodzimych producentów. Komplikacja konstrukcji 15T jest prawdopodobnie zbyt duża i to może być przyczyną kłopotów z trwałością. W szczególności problemem może być położenie wózków i stabilizacja nadwozia. W pociągach nie przez przypadek stosuje się odpowiednie tłumiki, które są zamocowane poza obrysem budy. Poza tym ciekawe, czy jakość 15T jest lepsza niż skód z Wrocławia, bo dostaliśmy taki sobie produkt. I zbyt drogi w stosunku do tego co oferuje. Ciekawe jak wypadnie porównanie z pesami. Pesa i solaris są dużo lepiej według mnie wykonane i jeżdżą też dużo lepiej. To odczucie subiektywne, bo nie można ich porównać bezpośrednio ze skodą. Na razie stawiałbym na nasze produkty. Delikatnie mówiąc:-)

 • js – 29.01.2015

  Komfort podróżowania może wzrośnie ale i tak wagony brzydkie ogólnie skody i sory są obrzydliwe i toporne

 • – 29.01.2015

  To tylko Czechy jaki kraj takie produkty a Praga cóż to brudne,zatłoczone miasto nic ciekawego

 • advisor – 30.01.2015

  Koszmarek od Skody

 • Combino – 30.01.2015

  Jedyna różnica jest w sumie taka,że upodobnią do wersji ryskiej; ogólnie jak ten tramwaj był raczej koszmarny,tak i będzie. A tak BTW: barierki nie muszą być pomarańczowe? Czy tylko w Brnie jest to obligatoryjne?

 • Combino – 30.01.2015

  ^^ Tfu,"poręcze",a nie "barierki" miało być ;)

 • A – 02.02.2015

  Wersja oryginalna wygląda o wiele lepiej. Te nowe światła przydają tandetnego wyglądu.

 • kronikarz – 04.02.2015

  Ciekawe, czy przejście pomiędzy członami będzie choć odrobinę szersze, czy też pasażer z walizką będzie miał zasadniczy kłopot jeśli zachce mu się przejść do innego członu tramwaju.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....