TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Inwestycje MPK Wrocław
MPK WROCŁAW - Opublikowano: 21.06.2011 10:48:54
Inwestycje MPK Wrocław

MPK Wrocław ogłosiło przetarg na dostawę, montaż i uruchomienie systemu monitoringu wizyjnego, systemu informacji pasażerskiej i systemu monitoringu napełnień. To część dużego projektu poprawy jakości komunikacji miejskiej we Wrocławiu –poinformował nas rzecznik przewoźnika Janusz Krzeszowski. Przetargi są realizowane w ramach projektu pn. „Poprawa jakości i bezpieczeństwa systemu komunikacji publicznej Wrocławia poprzez działania podejmowane przez MPK Sp. z o.o.”współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Projekt MPK Wrocław jest jednym z największych tego typu w regionie. Całkowita wartość zadań to aż 47 776 924, 10 zł. UE dofinansuje 84,99% z całości wydatków co daje ponad 33 135 450,76 zł dotacji. Pieniądze zostaną wydane na poprawę jakości i rozwój wrocławskiej komunikacji miejskiej. Zyskają na tym przede wszystkim pasażerowie - wyjaśnia Patryk Wild, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju w MPK Wrocław.

Zadań jest 8. Pierwszym był zakup ośmiu nowoczesnych, częściowo niskopodłogowych tramwajów, które zastępują stary i wysłużony tabor. Przedsiębiorstwo przetarg na zakup tramwajów już rozstrzygnęło. Dostawy się zakończyły. Teraz zgodnie z procedurą Spółka zrefinansuje poniesione wydatki. MPK Wrocław zaopatrzy też w monitoring 251 tramwajów i autobusów. Poprawi to znacznie jakość i bezpieczeństwo świadczonych usług. Powstanie nowy system informacji pasażerskiej ułatwiający podróżnym korzystanie z komunikacji miejskiej, przesiadki i orientowanie się w terenie.

Podobny cel ma internetowy serwis obsługi pasażera. Tam każdy za pomocą myszki lub klawiatury telefonu znajdzie najważniejsze informacje komunikacyjne, zaplanuje podróż, czy obejrzy aktualizowany na żywo rozkład jazdy. Firma unijną dotacje zainwestuje również w system monitorowania napełnień. Za pomocą specjalnych czujników będzie można zbadać potoki pasażerskie na każdej linii. Pozwoli to na lepsze i optymalne dobieranie taboru do potrzeb pasażerów a co za tym idzie na poprawienie wydajność systemu komunikacji we Wrocławiu. Oprócz tego MPK zakupi drogowy pojazd pogotowia technicznego do podnoszenia tramwajów lub autobusów bez konieczności rozpinania trakcji, co pozwoli sprawniej i szybciej likwidować skutki wykolejeń i kolizji. Przetargi na trzy zadania w trybie przetargu nieograniczonego właśnie ogłoszono. Termin składania ofert mija: 25.07.2011r. o godz. 10:00. Termin zakończenia realizacji wszystkich zadań w ramach projektu zaplanowany jest na 3 kwartał 2013 roku.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MPK Wrocław
Protram
Unia Europejska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....