TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Grodzisk Mazowiecki: Warszawska Kolej Dojazdowa nie kupi nowego taboru
PAP 10.10.2009 - Opublikowano: 11.10.2009 15:02:10 2 komentarze

Warszawska Kolej Dojazdowa nie kupi 14 nowych elektrycznych składów trakcyjnych, ponieważ cena oferty znacznie przewyższa kwotę, którą może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Postępowanie przetargowe zostało unieważnione - poinformowała w piątek spółka w komunikacie.
Przetarg na nowy tabor został rozpisany w maju, a oferty zostały otwarte 19 sierpnia. Wystartowały w nim dwie firmy: Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz i Newag z Nowego Sącza. Oferta spółki z Bydgoszczy opiewała na 341,6 mln zł, podczas gdy przewoźnik zamierzał przeznaczyć na ten cel 291,4 mln zł.
Oferta Newagu wynosiła 264,4 mln zł. Jak powiedział PAP rzecznik WKD Krzysztof Kulesza, spółka nie wpłaciła jednak wadium i jej oferta została odrzucona z powodu niespełnienia wymogów formalnych. Jedynym oferentem została PESA.
Kulesza dodał, że przewoźnik chce do końca roku ogłosić przetarg jeszcze raz. 'Przyjrzymy się jeszcze specyfikacji i niewykluczone, że wprowadzimy jakieś zmiany' - dodał.
WKD wozi pasażerów na linii Warszawa Śródmieście - Grodzisk Mazowiecki, z odgałęzieniem w Podkowie Leśnej do Milanówka. Dysponuje obecnie 31 zespołami trakcyjnymi, wyprodukowanymi w 1972 r., które łączy w 15 składów i jednym nowoczesnym pociągiem przystosowanym do przewozu niepełnosprawnych, z obniżoną podłogą, klimatyzacją i monitoringiem.
Z połączenia korzysta dziennie około 26 tys. pasażerów. Ogólna długość linii WKD wynosi ok. 36 km, w jej skład wchodzą 4 stacje i 24 przystanki osobowe. Na 8 z nich prowadzona jest odprawa podróżnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
WKD
Newag
PESA
  • Zenon – 12.10.2009

    341 mln zł za 14 pociągów o długości 60 metrów daje 24,35 mln za sztukę. Flirty mające 4 wagony i 80 metrów długości kosztowały ok. 20 mln zł sztuka. Czy Pesa nie przegina?

  • biały – 15.10.2009

    pamiętaj tylko że linią WKD flirt nie pojedzie - tzn linią pojedzie ale do zajezdni nie wjedzie chyba że ma odpowiednio mały promień skrętu ... więc na tą linie trzeba opracować zupełnie nową konstrukcje której nigdzie indziej się nie sprzeda ... dlatego cena taka wysoka ...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....