TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Gorzów nadal bez dofinansowania, przetarg bez rozstrzygnięcia
InfoTram.pl - Opublikowano: 24.05.2017 09:47:08 1 komentarz
Gorzów nadal bez dofinansowania, przetarg bez rozstrzygnięcia (źródło: Wikipedia, Macdriver/lic. CC BY-SA 3.0)

MZK Gorzów Wielkopolski nadal nie rozstrzygnął przetargu na dostawę tramwajów. A to wydawało się formalnością, wpłynęła bowiem tylko jedna oferta.

Lokalne media wskazują, że zamawiający nie otrzymał jeszcze decyzji o dofinansowaniu zamówienia. Zakup tramwajów ma być bowiem dofinansowany z środków unijnych. A to z kolei opóźnia rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy z PESĄ, która jako jedyna złożyła ofertę.

Roman Maksymiak, prezes MZK nie ukrywa, że rozstrzygnięcie przetargu nastąpi dopiero po otrzymaniu decyzji o przyznaniu dofinansowania. Tyle, że nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Nadal też nie wiemy, jakie tramwaje zaproponowała PESA. Jak pisaliśmy na łamach InfoTam.pl firma zaproponowała przewoźnikowi tramwaj nowy, przygotowany specjalnie pod kątem tego przetargu. Będzie to wagon zbudowany na bazie dotychczasowych, bogatych doświadczeń producenta. Przyszłe gorzowskie tramwaje zostaną oparte na bazie Twisów i Fokstrotów. Nie będą to jednak ani klasyczne Twisty ani też Fokstroty, takie, jakie trafiły do Moskwy czy Kijowa. Konieczność zaprojektowania nowej konstrukcji wymusiły niejako na producencie zapisy przetargowe. Na dzień dzisiejszy trudno mówić o szczegółach technicznych, nieoficjalnie dowiadujemy się jednak, że wagony dla Gorzowa będzie to coś pomiędzy wspomnianym Twistem a Fokstrotem.

Patrząc na specyfikację przetargową wiemy, że nowe tramwaje muszą być dwukierunkowe, nowoczesne, o długości od 23 do 26 metrów, mogące pomieścić około 160 pasażerów. MZK chce kupić nowoczesne wagony ze wszystkimi udogodnieniami dla pasażerów, m.in. klimatyzacją, dostępem do internetu czy systemem informacji pasażerskiej. Oczywiście muszą być dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Warto zauważyć, że mają być całkowicie niskopodłogowe, pozbawione stopni.

14 wagonów PESA proponuje MZK Gorzów Wielkopolski w cenie 115.078.800 zł brutto. Oferta mieści się w kosztorysie przewoźnika.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Gorzów Wielkopolski
PESA
przetarg
  • Klaudia – 26.05.2017

    Jest już dofinansowanie,umowa zostanie podpisana 1 lipca

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....