TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Gdańskie tramwaje przygotowane do zimy
ZKM GDAŃSK InfoTram - Opublikowano: 07.11.2016 13:14:14 2 komentarze
Gdańskie tramwaje przygotowane do zimy (źródło: ZKM Gdańsk)

Zima coraz bliżej. W gdańskim ZKM już we wrześniu rozpoczęły się specjalne zimowe przeglądy floty tramwajowej. W gotowości są też czarownice do odśnieżania torów i przecieraki do oczyszczania sieci trakcyjnej z lodu. Ale to nie wszystko.

Jak co roku, specjalne zimowe przeglądy floty tramwajowej, w gotowości czarownice do odśnieżania torów i przecieraki do oczyszczania sieci trakcyjnej z lodu, specjalne zimowe paliwo do autobusów, które umożliwia pracę silników przy temperaturze do -30 st. C ? to tylko niektóre z działań zimowych, jakie przeprowadza Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku w związku z Akcją Zima. Celem przewoźnika jest nie tylko sprawne funkcjonowanie komunikacji miejskiej, ale także spowodowanie, że podróżowanie będzie komfortowe i przyjemne.

Przy minusowych temperaturach każdej nocy na tory wypuszczane są specjalne tramwaje ? zwane przecierakami, które oczyszczają sieć trakcyjną z lodu. Natomiast przy dużych opadach śniegu na torach można spotkać tzw. "czarownice", czyli tramwaje służące do odśnieżania i oczyszczania torów z lodu.

W zimie drzwi w tramwajach ZKM w Gdańsku otwierają się tylko na przycisk ? na życzenie pasażera. Motorniczowie nie otwierają wszystkich drzwi na raz, by ochronić pasażerów przed zimnem. Tzw. "ciepłe guziki" to przyciski umieszczone wewnątrz i na zewnątrz pojazdów, tuż przy drzwiach.

Motorniczowie mają obowiązek włączania ogrzewania, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej +5 stopni. Dodatkowo każdy kierujący pojazdem może na prośbę pasażera włączyć ogrzewanie jeżeli temperatura na zewnątrz wynosi od +10 do +5 stopni.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdańsk
  • Łoooodziak – 07.11.2016

    Europa! W Łodzi ogrzewanie włączają od minus 5 stopni.

  • Kuba – 09.11.2016

    Już niech tak się rozpędzają, bo nie raz i nie dwa pasażer wsiada i w helmucie musi sobie szybę skrobać aby coś zobaczyć. Inną sprawą są orzełki (114Na), sokoły (Alstomy), Bombardiery i Pesy tam nie ma problemu, w przypadku 105Na to najgorzej pod tym względem wypadają wagony po ZR Łódź najlepiej grzeją klasyki (dwa składy) i choppery (modernizacja Protram).

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....