TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Gdańskie czarownice na torach
InfoTram - Opublikowano: 20.01.2016 20:39:19
Gdański ZKM gotowy do zimy (foto: Karol Stańczyk)

Czarownice do odśnieżania torów i przecieraki do oczyszczania sieci trakcyjnej z lodu są w gotowości ? informuje gdański ZKM. Przewoźnik zapewnia, że nie straszne mu ani mrozy ani duże opady śniegu.

Przy minusowych temperaturach każdej nocy na tory wypuszczane są specjalne tramwaje ? zwane przecierakami, które oczyszczają sieć trakcyjną z lodu. Natomiast przy dużych opadach śniegu na torach można spotkać tzw. ?czarownice?, czyli tramwaje służące do odśnieżania i oczyszczania torów z lodu.

Ciepły guzik i ogrzewanie

Drzwi w tramwajach ZKM w Gdańsku otwierają się tylko na przycisk ? na życzenie pasażera. Motorniczowie nie otwierają wszystkich drzwi na raz, by ochronić pasażerów przed zimnem. Przewoźnik przypomina, że tzw. ?ciepłe guziki? to przyciski umieszczone wewnątrz i na zewnątrz pojazdów, tuż przy drzwiach.

Motorniczowie mają też obowiązek włączania ogrzewania, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej +5 stopni. Dodatkowo każdy kierujący pojazdem może na prośbę pasażera włączyć ogrzewanie jeżeli temperatura na zewnątrz wynosi od +10 do +5 stopni.

Nie marznij na przystanku

Dzięki aplikacji www.mobile.zkm.pl, zamiast nerwowego wpatrywania tramwajów na przystankach, możemy wcześniej zobaczyć jaki jest rzeczywisty czas odjazdu. Pasażer ma do dyspozycji trzy tryby wyszukiwania: według numeru przystanku, nazwy przystanku lub nazwy ulicy, na której znajdują się przystanki komunikacji miejskiej. Wyszukiwarka działa w językach polskim, niemieckim i angielskim. Zachęcam również do korzystania z uruchomionej przez ZKM internetowej wyszukiwarki połączeń www.info.zkm.pl, gdzie nie tylko zaplanujemy podróż, ale także ?na żywo? zobaczymy na mapie, gdzie w danym momencie znajduje się nasz tramwaj.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdańsk
Gdańsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....