TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Gdański dzień dziecka z dźwigiem i zabytkami
ZKM GDAŃSK - Opublikowano: 29.05.2015 13:24:32
Gdański dzień dziecka z dźwigiem i zabytkami

Zostanę strażakiem, policjantem albo... motorniczym! Czasy się zmieniają, ale pomysły najmłodszych na własną przyszłość od pokoleń pozostają uniwersalne. Na zabawie z okazji Dnia Dziecka przy PGE ARENIE będzie można ?przymierzyć? się do tych marzeń.

Podczas największego rodzinnego festynu w Trójmieście ? w ostatnią niedzielę maja ? właśnie przy stadionie, będzie można zwiedzić kilkanaście autobusów, zarówno tych zabytkowych, jak i nowoczesnych, udostępnionych przez Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku. Będzie wśród nich popularny niegdyś Jelcz ?Ogórek? oraz jeden z modeli Ikarusa.

- Dzieci często marzą o tym, żeby zostać kierowcą autobusu czy tramwaju. Fascynują się pracą strażaków i policjantów. Zabawa u nas z okazji Dnia Dziecka będzie dla nich świetną okazją, żeby chociaż na chwilę usiąść za kierownicą autobusu, a także na żywo obejrzeć efektowne pokazy anyterrorystów, policjantów i strażaków. Kto wie, może właśnie tego dnia, dobrze się bawiąc, niektóre dzieci podejmą poważne decyzje na przyszłość? ? mówi Wojciech Dąbrowski ze spółki Arena Gdańsk Operator.

Na festynie będzie też pogotowie techniczne, wraz ze specjalistycznym dźwigiem tramwajowym. Zaplanowano także pokazy wozów bojowych Straży Pożarnej i Policji. Pojawią się nawet antyterroryści ze specjalnym robotem. Zajrzeć będzie można do wozu transmisyjnego Radia Gdańsk.

- Dla młodych miłośników komunikacji miejskiej przygotowaliśmy specjalną niespodziankę. Na festynie będzie można nie tylko usiąść za kierownicą autobusu, ale także rzeczywiście poczuć się przez chwilę kierowcą tak wielkiego pojazdu. W dwóch autobusach zamontowane zostaną symulatory jazdy. To dzięki nim będzie można zmierzyć się z drogowymi przeszkodami. Najmłodszym pomogą oczywiście zawodowi kierowcy ? mówi Jerzy Zgliczyński, prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

Zarówno na festyn, jak i z powrotem do domu będzie można dojechać za darmo autobusem lub tramwajem. Z myślą o uczestnikach imprezy ZKM Gdańsk uruchomi kilkanaście bezpłatnych linii specjalnych. Tramwaje TA, TB, TC, TD, TE i TZ będą kursować z dzielnic Łostowice, Chełm, Przeróbka, Jelitkowo oraz pętli Kliniczna. Na tory wyjadą również tramwaje zabytkowe!

Z kolei autobusy A91, A92, A93, A94, A95, A96, A97 i A98 dowiozą na festyn mieszkańców Zaspy, Złotej Karczmy, Jasienia, Łostowic, Gdańska Południe i Kiełpina Górnego oraz wszystkich dzielnic na trasie do PGE ARENY Gdańsk.

Zabawa w niedzielę, 31 maja, rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa aż do godziny 17.00.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdańsk
Gdańsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....