TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Gdańsk liderem w klasyfikacji klimatyzowanych tramwajów
INFOTRAM - Opublikowano: 23.06.2015 15:59:29 5 komentarzy
Swing w barwach ZKM Gdańsk

Wczoraj na łamach InfoTram pisaliśmy o klimatyzowanych wagonach tramwajowych w Warszawie. Przypomnijmy, że stanowią one 27% eksploatowanego taboru. Jak się okazuje najlepiej w podobnych zestawieniach wypada Gdańsk. W stolicy Pomorza udział wozów klimatyzowanych to 38%. Na kolejnych miejscach są Kraków i właśnie Warszawa ? 27%, Poznań ? 20% oraz Wrocław ? 14%Jak informuje ZKM po Gdańsku jeździło do niedawna 39 tramwajów wyposażonych w klimatyzację całopojazdową (35 Swingów i 4 składy Alstom Citadis NGd99). Stanowiło to jedną trzecią całej floty tramwajowej przewoźnika. Liczba ta powiększyła się o 5 Swingów Jazz Duo oraz 3 składy Duewag N8C, wyposażone w klimatyzację. Łącznie daje to liczbę 47 klimatyzowanych składów tramwajowych. To najlepszy wynik w Polsce.

Klimatyzacja w przedziałach pasażerskich w pojazdach ZKM w Gdańsku ustawiona jest na stałą wartość 21 stopni C, natomiast temperatura odczuwalna zależy od indywidualnych cech każdego z pasażerów (jednym może być za zimno, dla innych taka temperatura jest w sam raz). System klimatyzacji w tramwajach uruchamia motorniczy, potem temperatura utrzymywana jest już automatycznie na podstawie temperatury ze środka tramwaju.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
ZKM Gdańsk
klimatyzacja
 • pol – 23.06.2015

  olsztyn 100

 • Gość – 24.06.2015

  Olsztyn będzie miał oczywiście 100, ale %, a nie tramwajów. I to wskazuje na problem z tego rodzaju statystykami. Przy małej liczbie bezwzględnej, każda cecha jest uwypuklona. Jeśli jeden z tramwajów olsztyńskich się popsuje, to na dzisiaj (chyba są już dwa), 50% taboru będzie unieruchomione.

 • fromex – 24.06.2015

  "Łącznie daje to liczbę 47 klimatyzowanych składów tramwajowych. To najlepszy wynik w Polsce."Pod art. o Wawie już ktoś pisał komentarz, że policzono wagony, a nie składy. Obecnie jest 201 Pes, 530 Konstali i 30 Alstomów. Odliczając solówki, mamy ok.250 składów "akwariów". Jazz'ów i innych oberków ciągle przybywa, więc licznik powoli dobija do 50% składów z klimą.Nie rozumiem pod jakim względem 47 klimatyzowanych składów(???) to najlepszy wynik w Polsce. 47>201? Czy można poznać metodykę liczenia tych statystyk?

 • fermetex – 24.06.2015

  Ale macie problem. Porównajcie sobie ile stopiątek jeździ w Warszawie a ile w Gdańsku. Gdańsk je prawie całkowicie wycofał a Warszawa jeździ nimi w najlepsze.

 • fromex – 25.06.2015

  Porównaj sobie organoleptycznie stan tych akwariów (i roczniki!), to będziesz wiedział, czemu w Wawie jeszcze długo będą jeździć. Tylko co to ma tematu? Ok, wycofajmy wysoką podłogę, bo tak! Luzik :P Sorry, nie ta skala.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....