TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Gdańsk: Kamery w tramwajach pilnie potrzebne
GAZETA WYBORCZA - GDAŃSK 27.02.2008 - Opublikowano: 28.02.2008 15:06:00
Gdańsk: Kamery w tramwajach pilnie potrzebne
W gdańskich tramwajach i autobusach zamontowane są kamery, które rejestrują, co się dzieje w pojeździe. Policja od ponad tygodnia szuka mężczyzny, który na al. Hallera wysiadł z wagonu i uderzył w twarz gdańszczanina. Ofiara z uszkodzonymi naczyniami tętniczymi leży w szpitalu. Napastnik siedziałby już w areszcie, ale w tramwaju nie było monitoringu. Kamery pojawią się we wszystkich pojazdach dopiero za cztery lata. 23- letni Artur Ś. czekał na przystanku, gdy podjechał tam tramwaj nr 8. Otworzyły się drzwi, z wagonu wyskoczył młody mężczyzna i zadał gdańszczaninowi cios - potem wrócił do tramwaju i odjechał. Ofiara napaści leży na oddziale intensywnej terapii. W obawie o stan zdrowia poszkodowanego lekarze wciąż nie pozwalają policji na przesłuchanie. W ustaleniu sprawcy pomógłby instalowany w pojazdach gdańskiej komunikacji miejskiej monitoring - niestety, w tym składzie linii nr 8 kamer nie było. Dlaczego? - Obecnie mamy 80 kamer od Urzędu Miasta, które zostały zainstalowane w 20 składach. Do tego w monitoring wyposażone są wszystkie Bombardiery oraz dwukierunkowe Dortmundy kursujące na Chełm - tłumaczy Izabela Kozicka- Prus, rzecznik Zakładu Komunikacji Miejskiej. Oznacza to, że pod okiem kamer jest jedna trzecia tramwajów. Dużo gorzej jest w przypadku autobusów: monitoring to wyposażenie tylko 8 proc. pojazdów. - W ciągu czterech lat wymienimy stary tabor tramwajowy, w każdym nowym składzie będą kamery - zapewnia Maciej Lisicki, zastępca prezydenta Gdańska. - Nie opłaca się tego robić w wagonach, które idą do wymiany. Koszty są zbyt wysokie. Dużo wolniejsza będzie wymiana autobusów. Połowa (jest ich razem ponad 200) ma kursować jeszcze przez 10 lat. Ale tu kamery mają być instalowane także w starych pojazdach: pojawią się wszędzie - tak jak w tramwajach - w ciągu czterech lat. Już w tym roku Gdańsk kupi 45 nowych autobusów - wszystkie z monitoringiem. - Nagrania z kamer są w wielu przypadkach nieocenione. Dzięki nim udało nam się już rozwiązać kilka spraw, działają także prewencyjnie - mówi rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku podinspektor Dariusz Guzikowski. - Szkoda, że akurat w tramwaju nr 8 ich nie było. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które 17 lutego ok. godz. 16.20 znajdowały się w okolicach przystanku Kliniczna- Szpital i mogą pomóc odnaleźć sprawcę pobicia (komisariat we Wrzeszczu: tel. 58 341 00 34;Komenda Miejska: tel. 58 321 62 60, 58 321 62 78 lub 58 321 68 28) .
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
ZKM
bezpieczeństwo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....