TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Fokstrot jest odpowiednim tramwajem dla Kijowa
Karol Wach - Opublikowano: 01.07.2015 15:09:16 5 komentarzy
Fokstrot dla Moskwy

Kijów jest miastem z ogromnymi potrzebami tramwajowymi ? mówi nam Robert Świechowicz, wiceprezes PESY. Ale także swoimi słabościami, chociażby brakiem środków finansowych na zakup taboru czy modernizację infrastruktury ? dodaje. Przypomnijmy, że bydgoski producent podpisał memorandum z ukraińską stolicą, którego następstwem mogą być dostawy wagonów. Jak droga dzieli zatem PESĘ od rozpoczęcia dostaw? Czy jest blisko czy daleko? Bycie blisko z merem Kijowa może być niebezpieczne ? mówi trochę żartem Robert Świechowicz, przypominając tym samym, że Witalij Kliczko to wybitny sportowiec. Ze swej strony przypominamy, że Prezes PESY Tomasz Zaboklicki także trenuje sporty walki, pytania czy szanse w starciu obu panów byłyby równe nie chcemy jednak w tym miejscu rozstrzygać?

Wracając do tematyki tramwajów kontakty bydgoskiego producenta z Kijowem mogą się zakończyć obustronnym zwycięstwem. Mamy odpowiedni produkt, dostosowany do rynków wschodnich ? mówi wiceprezes PESY. Chodzi rzecz jasna o Fokstrota, którego bydgoska firma z powodzeniem sprzedaje do Moskwy. To tramwaj dostosowany do kursowania w trudnych warunkach klimatycznych, nawet przy ? 40 stopniach C ? i kiepskiej infrastruktury ? dodaje Robert Świechowicz. Fokstrot na rynek ukraiński to najlepsze rozwiązanie. Tę rodzinę tramwajów chcemy rozwijać i sprzedawać na rynek nie na Ukrainie, ale także w całej Europie Wschodniej ? mówi dalej wiceprezes PESY.

Gdyby doszło do zawarcia umowy z Kijowem na pewno za naszą wschodnią granicę nie trafiłyby Fokstroty, których jeszcze nie odebrała Moskwa. Jesteśmy w trakcie realizowania tego kontraktu, nasz partner podpisał aneks z miastem, dotyczący sfinansowania kolejnych pojazdów. W tej chwili dostarczonych jest 60 Fokstrotów ? mówi Robert Świechowicz. W najbliższych tygodniach mają ruszyć dostawy kolejnych pojazdów. Mamy nadzieję, że zrealizujemy to zamówienie w całości, szanse na to są bardzo duże ? dodaje. Przypomnijmy, że przejściowe kłopoty z odbiorami Fokstrotów związane były z wahaniami kursu rubla. Jak się wydaje sytuacja staje się jednak coraz bardziej opanowana. Przypomnijmy, że umowa obejmuje dostawę 120 wagonów. 60 z nich już zostało dostarczonych, ponad 20 jest gotowych do przekazania.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Fokstrot
Kijów
Ukraina
 • AD – 01.07.2015

  Heh niebezpieczne ale śmieszne ,niebezpieczne to jest to co pesa robi robiąć interesy z różnego rodzaju elemementem ze wschodu ,czy nie można wziąść przykładu z Solarisa który eksportuje tramwaje do normalnych miast zamieszkałych i zarządzanych przez normalnych ludzi jak Lipsk czy Jena

 • witek – 02.07.2015

  @AD nie mam wrażenia, żeby zachodnie koncerny gardziły Rosją i Ukrainą, a wręcz przeciwnie. Dlatego też nie widzę nic złego w tym, że polskie firmy próbują tam zaistnieć.

 • 105-ka – 02.07.2015

  Do Administratora: poprawcie "podpisał aneks w miastem" na "podpisał aneks z miastem" !

 • obiłan – 03.07.2015

  Gdyby się udało zrealizować w pełni zamówienie i dla Moskwy i dla Kijowa byłoby znakomicie, trzymam kciuki.

 • fromex – 06.07.2015

  W YT krążą filmiki z jazdy po Moskwie i Kaliningradzie z pasażerami. Jeśli ktoś pamięta jak brzmiały bukwy (bo napisów raczej nie ma), to może się ciekawych rzeczy dowiedzieć i zrozumieć, czemu PESA ostrzy sobie zęby na ten rynek.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....