TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

ETZT 2019: Tramwaje Śląskie zapraszają na dzień otwarty w zajezdni
InfoTram.pl - Opublikowano: 17.09.2019 11:42:25
ETZT 2019: Tramwaje Śląskie zapraszają na dzień otwarty (foto: TŚ)

Tradycyjnie w sobotę, tradycyjnie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, tradycyjnie z wielką radością spółka Tramwaje Śląskie S.A. organizuje Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej.

W tym roku zapraszają 21 września do zajezdni w Katowicach Zawodziu. Atrakcji nie zabraknie, a coś dla siebie znajdzie każdy - od juniora do seniora!

Każdego roku w trakcie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu spółka Tramwaje Śląskie S.A. organizuje Dzień Otwarty jednej ze swoich zajezdni.

Co roku zmieniamy miejsce tak, by każda z zajezdni mogła być gospodarzem Dnia Otwartego; by co jakiś czas każdy z mieszkańców "tramwajowych" miast Metropolii miał taką imprezę niejako u siebie – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Dlatego, po ubiegłorocznej imprezie w Bytomiu, tym razem swoje drzwi szeroko otworzy zajezdnia w Katowicach Zawodziu.

Na pytanie, jak najlepiej dojechać na Dzień Otwarty odpowiedź jest prosta: Oczywiście, że tramwajem! Poza tramwajami liniowymi, które przez Zawodzie standardowo przejeżdżają, uruchomimy tramwaje specjalne z Mysłowic, Sosnowca i centrum Katowic. Ponadto zapraszamy do przejazdu wagonami, które o 11:30 wyruszą z placu Wolności w paradzie tramwajów do zajezdni – podkreśla Andrzej Zowada. Kto nie chce uczestniczyć w paradzie, na teren zajezdni będzie mógł wejść już o 11:30.

To godzina rozpoczęcia imprezy, podczas której atrakcji będzie co niemiara. Strefa zabaw z dmuchańcami i animacjami dla dzieci, stoiska Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej, strefa wojskowa ze strzelnicą, punkt nauki udzielania pierwszej pomocy, strefa Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego… Do tego oczywiście cały szereg atrakcji związanych ze zwiedzaniem zajezdni. Wystawa taboru tramwajowego i technicznego oraz części tramwajów i elementów infrastruktury, ekspozycja symulatora kabiny motorniczego, nauka jazdy tramwajem, pokaz podwozia i aparatury dachowej, pokaz sterowania zwrotnic, pokaz mycia tramwaju, wystawa o historii tramwajów w regionie – wylicza rzecznik tramwajowej Spółki. Do tego oczywiście atrakcje artystyczne. Na scenie wystąpi tramwajowa orkiestra dęta, Zespół Akordeonistów "Katowice-Kleofas", zespół Good Vibes oraz Grzegorz Poloczek w programie kabaretowym. Do tego dynamiczny i na pewno widowiskowy pokaz akcji gaśniczej płonącego tramwaju oraz bicie rekordu pojemności tramwaju czyli sprawdzenie ilu ludzi pomieści wagon tramwajowy. Tego jeszcze nie robiliśmy – zauważa Andrzej Zowada.

Na terenie zajezdni stanie też ambulans do pobierania krwi, w hali zbudowana zostanie makieta kolejowa, wybijany będzie pamiątkowy znaczek a na jednym z torów odbędą się finałowe zawody turnieju na najlepszego motorniczego spółki Tramwaje Śląskie S.A. W czasie Dnia Otwartego rozstrzygnięty zostanie również konkurs fotograficzny "Tramwaj w stolicy Metropolii". Tu naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
zajezdnia
ETZT

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....