TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

EN94 tylko do 27 maja
InfoTram - Opublikowano: 19.04.2016 14:13:53 9 komentarzy
EN94 tylko do 27 maja

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. poinformowała, że w dniu 1 maja 2016 roku, w związku z planowaną zmianą napięcia zasilania w sieci trakcyjnej z 600V do 3000V, zostanie załączone napięcie 3000V na całej linii WKD oraz odbędzie się przejazd pociągu służbowego w celu sprawdzenia możliwości eksploatacji linii. Czy będzie to nowy skład od Newagu? Najprawdopodobniej, choć oficjalnie taka informacja nie pada.

Dowiedzieliśmy się natomiast, że w dniu 28 maja 2016 roku spółka planuje rozpoczęcie realizacji przewozów taborem przystosowanym do napięcia 3000V. Wiąże się to z całkowitym wycofaniem z ruchu jednostek EN94. I tak ostatni przejazd w regularnym ruchu pasażerskim taborem starej generacji - produkcji "PAFAWAG" oraz symboliczne pożegnanie tego taboru odbędzie się w dniu 27 maja 2016 roku. Po 44 latach eksploatacji zakończą one służbę na sieci WKD.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
WKD
EN94
 • Buhaha – 19.04.2016

  Szkoda. Bardzo dobre sklady. Lepsze niz pesowskie 33we

 • newag – 19.04.2016

  [komentarz usunięty, powód: bez sensu]

 • Combino – 19.04.2016

  Buhaha: no nie wiem. Ostatnio własnie zrobiłem sobie porównanie i raz że w EN94 było głośniej,to dodatkowo bardziej klaustrofobicznie. Jednak po Pesach widać że to prawie nówki (ZWŁASZCZA w rejonie wejść). 40-ka (EN94 #40),którą jechałem,sprawiała wrażenie jakby niewiele ją dzieliło od rozpadnięcia się...

 • ptx – 19.04.2016

  Mam nadzieję, że kilka zostawią dla potomnych i nie dadzą wszystkiego na złom. Możnaby pomyśleć o przywróceniu do stanu oryginalnego. Trochę tego przecież mają.

 • Z Kaziowki – 19.04.2016

  Dobra decyzja. Pod koniec maja bedzie lepiej. Szkoly sie koncza. A Newag Bokobroda na 1 Maja niech ludzie spokojnie poogjadaja. Jedna EN94 powinni zostawic i przystosowac do 3kV na czesc tych wspanialych maszyn. Od wielu lat WKDka to najpunktualniejsza kolej w Polsce.

 • Damian – 20.04.2016

  Proszę w połowie maja o przypomnieniu tego wydarzenia że symboliczne pożegnanie tego taboru odbędzie się w dniu 27 maja 2016 roku. Po 44 latach eksploatacji zakończą one służbę na sieci WKD.

 • MichalK – 21.04.2016

  Czemu artykuły o WKD zawsze znajdują się w zakładce Infotram? Przecież to jest KOLEJ!!!

 • normalny – 21.04.2016

  MichalK - kolej, nie kolej. W sumie to kolej podmiejska, ale gdybyś poczytał trochę o jej historii, to doszedłbyś do wniosku, że swego czasy była nie mniej tramwajowa, niż np, taka linia do Ozorkowa. Nawet dotychczasowe napięcie jest "tramwajowe". A pamiętasz czasy, gdy WKD wjeżdżała do centrum Warszawy po torowisku w ramach biegnącym po ulicach? Dziś faktycznie z tramwajem się nie kojarzy, ale jest to trakcja z pogranicza klasycznej kolei i tramwajów.

 • Michał 76 – 26.04.2016

  Szkoda tych wagonów. Ilekroć przyjeżdżam z.Bydgoszczy i wysiadam na Centralnym, to pierwsze kroki kieruję na przystanek początkowy WKD. Szkoda, że w tym roku już takiego widoku nie będzie. Warto aby WKD jeden skład zachowała na historyczny.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....