TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Elbląskie M8C już wożą pasażerów
INFOTRAM/UM ELBLĄG - Opublikowano: 13.01.2014 09:53:44 4 komentarze
Elbląskie M8C już wożą pasażerów
W piątek, po raz pierwszy elbląscy pasażerowie pojechali zmodernizowanymi wagonami. Cztery pojazdy typu M8C –MF 13 spółka Tramwaje Elbląskie kupiła w Augsburgu (Niemcy). Pojazdy przeszły gruntowną przebudowę i właśnie zaczęły służyć elblążanom. Choć za sobą mają już przejechanych całkiem sporo kilometrów, prezentują się jak nowe. W piątek po raz pierwszy można było przejechać się jednym z trzech zmodernizowanych tramwajów. Dwa zmodernizowane wagony tramwajowe typu M8C o numerach ewidencyjnych 812 i 803 zostały przekazane do eksploatacji w dniu 10.01.2014 roku. Po uroczystym przejeździe, weszły do normalnej służby na linii nr 4 –powiedział nam Ryszard Murawski Zastępca dyrektora Tramwajów Elbląskich.Zakup i modernizacja używanych tramwajów jest dla samorządu znacznie korzystniejszy, niż kupno nowych pojazdów. Tramwaje spółki Pesa, popularnie zwana ogórkami, kosztują w granicach 7-10 mln zł. Koszt jednego zmodernizowanego tramwaju to ok. 1,7 mln zł.- Praca w Tramwajach Elbląskich to służba –uważą Bogdan Kaliński, dyrektor tej spółki. –Na tę służbę ma wpływ ilość, rodzaj i stan taboru. Dyrektor przewoźnika nie ukrywał, że nowe jednostki, które wyjechały na elbląskie torowisko, znacznie poprawią jakość świadczonych usług przewozowych.- Zaręczam, że te tramwaje będą państwu doskonale służyły przez kilkanaście lat –zapewnia Jarosław Bakinowski wiceprezes spółki Modetrans z Poznania, która przeprowadziła modernizację sprowadzonych z Niemiec wagonów. –Ten typ tramwajów jest praktycznie bezawaryjny, bardzo bezpieczny, a do tego tani w eksploatacji.- Dlatego dyrektor Kaliński ma teraz zadanie wyszukania podobnych pojazdów, a miasto znajdzie środki na ich zakup –mówi prezydent Elbląga Jerzy Wilk.- Zadanie to nie będzie łatwe, ponieważ wiele samorządów, podobnie jak Elbląg, sięga po te pojazdy –zauważa Jarosław Bakinowski. - Niedawno modernizowaliśmy takie tramwaje m.in. dla Gdańska.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Elbląg
Modertrans
M8C
Tramwaje Elbląskie
 • hs – 13.01.2014

  W końcu ile jest tych tramwajów 2 czy 4

 • InfoTram – 13.01.2014

  Łącznie 4, dwa gotowe.

 • Konstal – 13.01.2014

  A z jakiego miasta są dwa pozostałe M8C ?

 • Pierwszy Gdańszczanin – 17.01.2014

  No jasne w Gdańsku są te same pojazdy i są bardzo awaryjne. Nie ma dnia bez zatrzymania i zjazdów bez pasażerów. Gratuluję prezesowi dobrego samopoczucia, u nas dokładnie te same bajki opowiadano.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....