TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Elbląg z dofinansowaniem na tramwaje
InfoTram.pl - Opublikowano: 05.01.2017 00:19:14 9 komentarzy
fot. elblag.eu

9,4 mln zł dotacji unijnej otrzyma Elbląg na budowę linii tramwajowej w ul. 12-Lutego. Prezydent Witold Wróblewski podpisał umowę na dofinansowanie tej inwestycji z Marszałkiem Województwa Gustawem Markiem Brzezinem.

Budowa trakcji tramwajowej wzdłuż ul. 12 Lutego i Grota Roweckiego jest kontynuacją przebudowy drogi wojewódzkiej 504, która zakończyła się ponad trzy lata temu.

"Celem jest połączenie tramwajem dzielnic północnych z południowymi, tak, by podróż odbywała się w jak najkrótszym czasie. Dziś tramwaj jedzie ulicą Królewiecką robiąc pętlę zanim dotrze do dworca. Tu czas będzie skrócony, a co za tym idzie będziemy też mogli zmodyfikować sieć linii autobusowych tam, gdzie trasy mogłyby się dublować. Bardzo się więc cieszę, że udało nam się pozyskać dofinansowanie na ten cel" ? podkreślał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Szacunkowy koszt inwestycji to 13,5 mln złotych, z czego 9,4 mln wyniesie dofinansowanie pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2014-2020 w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

"Gratuluję przygotowania kolejnego dobrego wniosku i pozyskania dofinansowania. Elbląg bardzo ładnie odnalazł się w strukturze ZIT-owskiej. Oprócz działań dotyczących zrównoważonego transportu miejskiego na rozwój miasta i subregionu elbląskiego dedykowane są również środki na służbę zdrowia, szpitale, a tego praktycznie w regionie ciężko jest doświadczyć. To samo dotyczy rewitalizacji miasta, czy kształcenia zawodowego, które też jest ciekawe. To dobrze przemyślane projekty i pieniądze zainwestowane będą owocowały wizerunkiem i rozwojem funkcji użytkowych" ? mówił Marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Projekt "Przebudowa drogi wojewódzkiej 504, etap II ? budowa torowiska i trakcji tramwajowej w ul. Grota Roweckiego i ul. 12 Lutego w Elblągu" zakłada:

? budowę układu torowego wraz z odwodnieniem w ul. Gen. Grota-Roweckiego i ul. 12 Lutego, w środkowych, istniejących i przygotowanych w tym celu pasach rozdziału

? budowę peronów przystanków tramwajowych oraz przebudowę przejść dla pieszych i innych elementów wyposażenia systemu drogowego,

? budowę i przebudowę sygnalizacji świetlnej w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu

? budowę sieci trakcyjnej w ul. Gen. Grota-Roweckiego i ul. 12 Lutego,

? budowę kabli trakcyjnych zasilających i powrotnych,

? przebudowę stacji prostownikowej przy ul. Szpitalnej,

? wykonanie oznakowania poziomego i pionowego

? wykonanie zieleni

Prace ruszą wiosną bieżącego roku.

"Jesteśmy w trakcie procedury przetargowej na realizację inwestycji. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Krakowa. Jednak jeden z kontrkandydatów odwołał się od tej decyzji. Sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej i czekamy na rozstrzygnięcie" ? zaznaczył Prezydent Witold Wróblewski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Elbląg
 • Combino – 05.01.2017

  Czyli tylko 70% dofinansowania (OIDP liczyli na 85%); rozumiem,że Olsztyn też nie dostanie więcej na swoją inwestycję tramwajową...?

 • Combino – 05.01.2017

  Aha,zapomniałbym: tu pojawia się jeszcze jedno pytanie. Brzmi następująco: jakie będzie dofinansowanie na tabor?

 • allensteiner – 05.01.2017

  Nic im nie damy. Niech kochana "metropolia" im da.

 • Kuba – 05.01.2017

  olsztyniak sprawdź czy cię nie ma przy osuszaniu lokalnych bagien.@Combino: Cieszmy się że w ogóle dostali jakieś pieniądze od tego ciemnogrodu. 7 lat musieli czekać na to co powinno być już dawno zrobione. Moim skromnym zdaniem lepiej by było jakby elbląski magistrat pieniądze na nowy tabor przeznaczył na remont Grunwaldzkiej, bo co z tego że kupią nawet nowe tramwaje jak oprócz linii 3 i 5 nie ma gdzie ich puścić. Gorszego torowiska jak na Grunwaldzkiej to w GOPie już ciężko znaleźć

 • allensteiner – 07.01.2017

  @KubaJak widać zazdrość o olsztynskie tramwaje zalewa ci już mózgownice żółcią , kup sobie maść na ból doopy to może ci przejdzie choć trochę. Inaczej nie da się wytłumaczyć waszych (tj. głównie twoje i combino) komentarzy pod każdym artykułem o Olsztynie.

 • Kuba – 07.01.2017

  szuwarowiec powtarzasz się, a gdybym chciał czytać zdublowane twoje wypociny to bym je sobie do Worda wkleił

 • Combino – 07.01.2017

  Ooo,szuwarowo-bagienny nauczył się metody "copy-paste" ;)

 • Combino – 08.01.2017

  Ooo,szuwarowo-bagienny nauczył się metody "copy-paste" ;)

 • Xyz – 11.01.2017

  Combino ty jesteś pierwszy raz w internetach? Tak samo Kuba, po co wy odpowiadacie na zaczepki takiego marnego trolla.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....