TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Elbląg przebuduje torowisko za unijne pieniądze
PAP InfoTram - Opublikowano: 22.07.2016 08:12:02 7 komentarzy
Elbląg przebuduje torowisko za unijne pieniądze

60 mln euro mają do dyspozycji samorządy Ełku i Elbląga na tak zwane Zintegrowane Inwestycje Terytorialne. Chodzi o przedsięwzięcia finansowane z unijnych pieniędzy, a realizowane wspólnie przez większe miasta i związane z nimi sąsiadujące gminy.

W czwartek marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Brzezin podpisał z prezydentem Ełku Tomaszem Andrukiewiczem porozumienie w sprawie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na terenie miejskiego obszaru funkcjonalnego w Ełku. Dokument ustala zasady korzystania z puli pieniędzy zarezerwowanych na rozwój tego obszaru w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury 2014-2020. W piątek podobny dokument marszałek podpisze z prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka elbląskiego urzędu miasta Joanna Urbaniak, Elbląg ma otrzymać na Zintegrowane Inwestycje Terytorialne blisko 40 mln euro. Samorząd planuje zbudować za nie torowisko i trakcję tramwajową na jednej z ulic w centrum miasta.

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) to zupełnie nowy sposób współpracy samorządów przewidziany przez Komisję Europejską. Ma on skłonić sąsiadujące ze sobą gminy do współpracy, aby mogły one realizować wspólne projekty, których oddziaływanie wykracza poza granice administracyjne pojedynczych samorządów.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego możliwość korzystania z ZIT mają trzy miasta - Olsztyn, Elbląg i Ełk. Olsztyn otrzyma prawie 60 mln euro.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Elbląg
 • allensteiner – 22.07.2016

  Dla tej wiochy z tramwajami na "E" to tylko zero zero i jeszcze raz zero.

 • Stomil – 23.07.2016

  tam juz nic nie pomoze

 • Combino – 23.07.2016

  @allensteiner: zjeżdżaj buraku do swojej szuwarowo-bagiennej wiochy,której się wydaje że jest metropolią (gdybyś był za głupi by załapać o co chodzi,to podpowiem: chodzi o mieścinę,której niemiecką nazwę masz w nicku) ;)I nie jarz się tak,bo mało kto ma w takim stopniu wybudowaną na cudzy koszt sieć jak wy...

 • allensteiner – 24.07.2016

  Mam już dość tego ciecia który od dwóch czy trzech miesięcy podpisuje się moim Nickiem. Wysil się buraku na coś oryginalnego, stać Cię kurpiowska przybłędo na podpisywanie sie za kogoś? A ty combino vel. eurotram nie bądź taki kozak bo cała polska wie ile kasy przeżarła twoja "metropolia" w stosunku do innych głównie dzięki temu że twoje miasto "uszczęśliwiło" ten biedny kraj miernej jakości politykami i aferzystami różnej maści którzy ciągneli w swoją stronę ile się dało.

 • Kuba – 25.07.2016

  Bo z Olsztynia nie znamy nikogo, kompleks miasteczka na zadupiu krótko mówiąc kogoś dopadł.

 • Combino – 25.07.2016

  @Kuba: tam jest tylko głupio-mądry hipokryta Hołek czy założyciel "Jurgiel TAXI" ;)Poza tym jakoś nie przypominam sobie,by Gdańsk wszystko budował z 85%-owym dofinansowaniem (a już w przypadku tramwajów było znacząco mniej).

 • Kuba – 28.07.2016

  To że nie przepadam za przebywaniem w Olsztynie, Toruniu, Grudziądzu to inna sprawa, ale nie robię takiego buractwa jak co niektórzy tutaj. Tak, jestem zdania że pieniądze w woj. Warmińsko-Mazurskim są źle dzielone, ale nie wylewam tego pod każdym artykułem. Także weźcie zabierzcie głosy w sprawach merytorycznych, a nie burdel tutaj robicie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....