TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Elbląg kupuje jeden tramwaj. Jednoczłonowy
InfoTram.pl - Opublikowano: 11.10.2018 09:16:30 4 komentarze
Elbląg kupuje jeden tramwaj. Jednoczłonowy

Gmina – Miasto Elbląg ogłosiła przetarg na zakup jednego wagonu tramwajowego w ramach zadania: "Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga – etap II".

Miejsce dostawy wagonu tramwajowego to zajezdnia tramwajowa spółki Tramwaje Elbląskie. Przedmiot zamówienia jest realizowany przy udziale finansowym środków Unii Europejskiej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020, oś priorytetowa 4. Efektywność energetyczna, działanie 4.4. Zrównoważony transport miejski, poddziałanie 4.4.4 Infrastruktura transportu publicznego (Niskoemisyjny transport miejski).

Zakres zamówienia obejmuje:

1) dostawę jednego nowego wagonu tramwajowego jednoczłonowego, jednokierunkowego, o długości od 14 000 mm do 15 500 mm, częściowo niskopodłogowego, z napędem silnikami prądu przemiennego i sterowaniem mikroprocesorowym, z dwoma wózkami obrotowymi, z kabiną motorniczego w przedniej części oraz stanowiskiem sterowniczym do manewrowania z tyłu wagonu, posiadającego świadectwo homologacji,

2) dostawę specjalistycznego wyposażenia obsługowego tramwaju,

3) dostawę pakietu naprawczego,

4) usługę obejmującą szkolenie pracowników,

5) wykonanie dokumentacji technicznej i oprogramowania łącznie z licencjami.

Szacunkowa wartość zamówienia to 1 920 000.00 PLN netto.

Kryteria wyboru to:

Kryterium jakości - Nazwa: parametr techniczno-użytkowy - Waga: 10 pkt

Kryterium jakości - Nazwa: gwarancja - Waga: 30 pkt

Cena - Waga: 60 pkt

Warunkiem udziału w postępowaniu jest wykonanie w sposób należyty w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie dostawy, co najmniej jednego fabrycznie nowego całkowicie lub częściowo niskopodłogowego tramwaju jednoczłonowego lub wieloczłonowego, z napędem silnikami prądu przemiennego i sterowaniem mikroprocesorowym, na który została uzyskana homologacja w co najmniej jednym państwie członkowskim Unii Europejskiej.

Termin realizacji całości zamówienia ustala się od dnia podpisania umowy do dnia 31.1.2020 r. Oferty można składać do 20 listopada 2018 roku.

Murowanym faworytem w tym przetargu jest Modertrans, który podpisał już umowę na dostawę trzech takich wagonów dla Elbląga.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Elbląg
przetarg
 • esbek – 11.10.2018

  Trochę mi to przypomina Częstochowę sprzed ok. 10 lat, kiedy też na gwiazdkę chcieli kupić mieszkańcom jeden tramwaj. Ciekawe czy jakiejś firmie będzie się chciało robić tramwaj w ilości 1 sztuki, bez jakichkolwiek szans na znalezienie kolejnych nabywców.

 • Alibaba – 11.10.2018

  Przecież to jest dokładnie taki sam tramwaj jak 3 , które dostarczy Modertrans. To będzie 4 identyczny ;)

 • esbek – 11.10.2018

  Tylko czy Modertrans będzie zainteresowany, gdy ma na głowie duże zamówienie z Poznania i chyba jeszcze końcówkę dla Wrocławia.

 • Combino – 12.10.2018

  @esbek: W Częstochowie była trochę inna historia. Otóż pod koniec roku została nadwyżka budżetowa i miasto na pokaz postanowiło dać te pieniądze MPK na zakup tramwaju; oczywiście każdy choć trochę myślący wiedział,że MPK nie zdoła wykorzystać tych 10 baniek,bo przecież tramwaje nie stoją na półce (nawet taki zakup jak swego czasu Norrkoping z Berlina negocjuje się dłużej) i że pieniądze wrócą do budżetu. Oczywiście MPK zgodnie z przewidywaniami nie zdołało zagospodarować tej kwoty,ale w świat poszedł przekaz że miasto hojnie dało,tylko MPK nie potrafiło tego daru wykorzystać. Może faktycznie nie było jak inaczej tej kasy zagospodarować,może był inny cel wymagający wcześniejszego niewykorzystania tej kasy przez komunikację miejską... tego nikt nie wie poza odpowiednimi osobami z ówcześnie pracujących w częstochowskim UM ;). Co do meritum, to bardziej wkurza i niepokoi że w tamtym przetargu nie zapewnili sobie prawa opcji (czyli nie zakładali żadnego dokupywania; to też pokazuje stosunek ekipy Wróbla do tramwajów; praktycznie od wejścia do UE Elbląg ma nieszczęście do władz: albo trafiają się wrogowie tramwajów albo w najlepszym wypadku olewający je). Wbrew pozorom Modertrans może spokojnie wziąć tę dodatkową sztukę, wszystko zależy od tego na kiedy dostaną silniki itd.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....