TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Dzień Seniora w Zajezdni Tramwajowej Podgórze. MPK Kraków zaprasza
MPK KRAKÓW InfoTram.pl - Opublikowano: 10.10.2017 12:13:57 7 komentarzy
Dzień Seniora w Zajezdni Tramwajowej Podgórze. MPK Kraków zaprasza

W najbliższą niedzielę, 15 października w godzinach 15.00 - 18.00 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA i Miasto Kraków zapraszają wszystkich seniorów na Dzień Otwarty w zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3.

Krakowski przewoźnik zaplanował specjalne kursy autobusów, które dowiozą na zajezdnię m.in. zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu osoby starsze skupione wokół Centrów Aktywności Seniorów.

Seniorzy mogą oczywiście przyjść z wnukami, ale to dla swoich najstarszych pasażerów krakowski przewoźnik przygotował najwięcej atrakcji. Każdy senior, który w niedzielę odwiedzi zajezdnię tramwajową będzie mógł zobaczyć z bliska jak funkcjonuje nowoczesna Stacja Obsługi Tramwajów, w której stacjonują i są modernizowane wagony. Zaplanowany został dla nich m.in. przejazd przez myjnię i możliwość samodzielnego prowadzenia tramwaju (podczas instrukcji z prowadzenia tramwaju seniorzy dowiedzą się także, jaki skutek ma naciśnięcie przez pasażerów specjalnych przycisków dla osób starszych i niepełnosprawnych zamontowanych na drzwiach oraz w środku pojazdów).

W specjalnie przygotowanym punkcie konsultacyjnym seniorzy będą mieli okazję podzielić się swoimi uwagami i wnioskami na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej w Krakowie.

Wizyta w zajezdni tramwajowej dla wielu osób starszych będzie na pewno okazją, aby przekonać się jak zmienił się krakowski przewoźnik w ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat. W tym roku świętujemy 90 lat komunikacji autobusowej w Krakowie, dlatego dla odwiedzających będą dostępne nie tylko najnowocześniejsze pojazdy MPK SA, ale także pojazdy zabytkowe, którymi mieszkańcy podróżowali w latach 70-tych i 80-tych XX wieku. Nie zabraknie popularnego Ikarusa, którego pamięta jeszcze wielu mieszkańców Krakowa, a który już od 10 lat jest pojazdem zabytkowym. Te osoby, które rzadko korzystają z komunikacji miejskiej, będą miały okazję przekonać się, jak wiele udogodnień dla osób starszych pojawiło się w nowoczesnych krakowskich pojazdach. Dzięki nim seniorom jest obecnie zdecydowanie łatwiej niż jeszcze kilkanaście lat temu podróżować komunikacją miejską (potwierdza to przyznanie MPK SA certyfikatu "Miejsce przyjazne seniorom").

Dodatkowo na terenie zajezdni będzie dostępny dla seniorów tramwaj papieski oraz motorniczy, który w ubiegłym roku wiózł Papieża Franciszka na Błonia, na spotkanie z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży. Inspektorzy ruchu MPK, którzy każdego dnia nadzorują kursowanie tramwajów i autobusów zaprezentują także pojazdy, które na co dzień wykorzystują w pracy – radiowóz hybrydowy i skuter.

Seniorom, którzy nie mają jeszcze prawa do darmowych przejazdów pokażemy jak łatwy i bezpieczny jest zakup biletów w automatach Krakowskiej Karty Miejskiej i automatach zamontowanych w pojazdach.

Podczas Dnia Otwartego na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze osoby starsze będą miały także okazję spotkać się z funkcjonariuszami Policji i Straży Miejskiej. Służby porządkowe będą wyjaśniać seniorom m.in. jak ustrzec się przed różnego rodzaju oszustwami. Z kolei pracownicy Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie uruchomią tego dnia stoisko edukacyjne poświęcone problemowi udaru u osób starszych.

Na zajezdni tramwajowej nie zabraknie także zabawy. Punktualnie o 16.30 artyści Wiktoria Węgrzyn i Piotr Piecha zaśpiewają dla wszystkich popularne i lubiane utwory, m.in. "Umówiłem się z nią na dziewiątą". Po ich występach rozpoczną się pokazy tańca towarzyskiego przygotowane przez Zarząd Polskiego Towarzystwa Tanecznego Okręg Małopolski we współpracy z krakowskimi Klubami Tańca Towarzyskiego "Rytm", "Fantazja" oraz "Art-Dance". Dla wszystkich seniorów, którzy wezmą w nich udział została przygotowana słodka niespodzianka.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
zajezdnia
Kraków
 • mechanik – 10.10.2017

  Zabawa wygląda tak:09.10.2017 Urząd Zamówień Publicznych nie wypowiedział się jednoznacznie, czy MPK powinno podpisać umowę z firmą PESA na dostawę nowych tramwajów. Stwierdził, że to sytuacja precedensowa, by oferent nie przedłużył wadium i… pozostawił decyzję MPK. Amen.

 • InfoTram.pl – 10.10.2017

  A co to ma wspólnego z imprezą dla seniorów?

 • mechanik – 10.10.2017

  Panie Karolu, przecież pisze: miejsce akcji i... zabawa. A to, że w kotka i myszkę, to już zupełnie inna sprawa.

 • InfoTram.pl – 10.10.2017

  A co to ma wspólnego z imprezą dla seniorów?

 • Aam – 11.10.2017

  Seniorzy i nie tylko oni chcą i maja prawo wiedzieć, jak sprawnie, tanio i zdecydowanie MPK nabywa nowy , niezawodny tabor, który będzie zachęcał szerokie rzesze Krakowian do korzystania z oferty miejskiego przewoźnika.Imprezy imprezami, ale liczy się codzienna , niekiedy niestety smutna rzeczywistość.

 • Me Chamik – 11.10.2017

  O. Mechanik jak zwykle we formie. Co było pite?

 • mechanik – 12.10.2017

  @Combino Przeczytaj mój wpis ze zrozumieniem, bez bólu tyłka i zawiści, to sam odpowiesz sobie na to pytanie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....