TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Dzień Otwarty Zajezdni w Będzinie
TRAMWAJE ŚLĄSKIE - Opublikowano: 22.09.2011 11:04:55 2 komentarze
Dzień Otwarty Zajezdni w Będzinie

W dniu 17.09.2011r. odbył się doroczny Dzień Otwarty. Tym razem Tramwaje Śląskie S.A. zaprosiły wszystkich zainteresowanych do zajezdni tramwajowej w Będzinie. Z zaproszenia skorzystało całe mnóstwo osób w różnym wieku, co nie powinno dziwić, bo oferta była urozmaicona. Przede wszystkim można było zajrzeć tam, gdzie na co dzień wstęp mają tylko pracownicy –tzn. do hal, w których stoją wagony, i w których są one przygotowywane do jazdy na liniach. Tu we wnętrzu można było pooglądać różne maszyny i urządzenia, które służą do naprawy tramwajów, a także różnego typu wagony.

Było też coś dla nieco bardziej ciekawskich –bez problemu można było wejść do kanału, na którym stał wagon i własnym okiem dokładnie zlustrować co czerwone pudło kryje na samym spodzie. Na stoisku ze specjalnym urządzeniem każdy osobiście mógł wybić okolicznościowy znaczek. Atrakcje przygotowano nie tylko na halach zajezdni. Na rozległym, zielonym terenie też sporo się działo. Na ustawionej przed budynkiem Rejonu nr 1 scenie odbywały się pokazy tańca i występy zespołów, zagrała też tramwajowa orkiestra. Dzieci pod okiem fachowców z grupy tanecznej ćwiczyły naukę tańca, były też gry, zabawy i konkursy. Najmłodsi mieli też możliwość zdobycia karty rowerowej, warunkiem było pomyślne zdanie egzaminu przygotowanego przez policję. Swoje umiejętności pokazała także straż pożarna symulując pożar i gaszenie tramwaju. Bardzo dużym powodzeniem cieszyła się nauka jazdy –zainteresowani wytrwale czekali w długiej kolejce, aby pod okiem instruktora jazdy za sterami tramwaju poczuć się jak prawdziwy motorniczy, a taka okazja trafia się tylko raz do roku.

Jak to przy takich okazjach bywa –zdarzają się też niespodzianki –debiutujący na zagłębiowskich torach wagon typu E1 podczas „Parady Tramwajów”najechał na leżący na torach obcy przedmiot i w okolicach będzińskiej ‘nerki”wyskoczył z szyn. Za takie zachowanie wiedeński „Francik”(jak powszechnie nazywają go tramwajarze) dostał karniaka –w przeciwieństwie do innych „paradnych”wagonów przez resztę dnia mógł się pokazywać wyłącznie na zajezdni. Być może po tej nauczce zaaklimatyzuje się w polskich warunkach i żadnych wyskoków już czynił nie będzie. W trakcie Dnia Otwartego Zajezdni w Będzinie było coś dla ciała i coś dla ducha. Tramwaje Śląskie S.A. razem z partnerami i sponsorami imprezy mają zatem nadzieję, że każdy, kto przyszedł w sobotę do będzińskiej zajezdni, znalazł tu coś dla siebie. Następny Dzień Otwarty już za rok, ale dokładnie gdzie i kiedy –to przewoźnik zdradzi dopiero w odpowiednim czasie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
zajezdnia
  • MD – 22.09.2011

    Nie najechał na żadny obcy przedmiot tylko ta szyna tam się nie nadaje do jazdy... Bo wstawili E1 potem go wkoleili bo 2 wozki niemalze wylecialy on ruszyl do Dąbrowy żeby wrócić na zajezdnie i on jeszcze nie znikł z horyzontu a już 105Na #509 wyleciał w tym samym miejscu... Dziś jest tam rozkopane i podstawiona nowa szyna więc raczej wątpie żeby to było z winy przedmiotu, lecz niedbalstwa...

  • slowak99 – 25.09.2011

    E1 się wykoleił dwukrotnie. Po tym jak go wstawili, nie ujechał nawet metra i znów wyskoczył z szyn. Podobno była w szynie (pod szyną?) jakaś śruba, przez którą szyna się wykrzywiła.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....