TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Dwa wrocławskie Moderusy wyjechały na trasę [FILM]
InfoTram - Opublikowano: 30.12.2015 13:48:24 22 komentarze
Dwa wrocławskie Moderusy wyjechały na trasę (foto: UM Wrocław)

Tak, jak zapowiadaliśmy, 30 grudnia najnowsze tramwaje wrocławskiego MPK, a więc Moderusy Beta, wyruszyły na regularne linie. Na razie można spotkać je na trasie 17. Na razie kursują dwa składy. Cztery kolejne przygotowywane są do ruchu i pojawią się na ulicach w najbliższych dniach.

Dzięki dostawie sześciu składów moderus we Wrocławiu jest już 88 tramwajów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. I to właśnie w-skersi na pl. Teatralnym testowali dziś nowy tramwaj.

- Miejsca dla nas jest naprawdę sporo. Nowe zakupy jak najbardziej cieszą. To mocno poszerzy nam siatkę połączeń objętych składami choć częściowo niskopodłogowymi ? mówi Bartłomiej Skrzyński, Rzecznik miasta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych.

Tramwaje dostosowane są także do potrzeb osób niewidomych lub słabo widzących. Są wyposażone w system zapowiedzi głosowych, specjalne, bardziej widoczne tablice informacyjne, a wszystkie przyciski we wnętrzu tramwaju oznaczone są także w alfabecie Braillea.

MPK zamówiło w przetargu sześć nowych tramwajów Modertrans. ? Istnieje jednak możliwość rozszerzenia zamówienia o kolejne 16 sztuk ? mówi Patryk Wild, członek zarządu MPK Wrocław. ? A wtedy liczba składów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, matek z dziećmi czy osób starszych, przekroczy sto sztuk ? dodaje.

MPK za tramwaje zapłaciło około 23 milionów złotych netto.

? Są to składy częściowo niskopodłogowe, ale rozwiązaniami technicznymi, podzespołami czy technologią nie ustępują znanym już pesom. Kosztowały natomiast połowę tego, co tramwaje z Bydgoszczy ? mówi Agnieszka Korzeniowska, rzecznik prasowa MPK.

Pasażerowie nowy tramwaj mogą ocenić sami. Dzisiaj i jutro moderusy na pewno będzie można spotkać na linii 17. Później składy pojawią się też na innych liniach. ? Będziemy starali się dysponować nimi i pesami tak, aby kursowały na największej możliwej ilości tras ? mówi Patryk Wild.

Przypomnijmy, że Moderusy są wyposażone w klimatyzację przedziału pasażerskiego, kanały rozprowadzające powietrze, system monitoringu, dynamiczną informację pasażerską (tablice informacyjne typu LED i monitory LCD, zapowiedzi przystanków), fotokomórki w drzwiach dodatkowo zabezpieczające przed przytrzaśnięciem, platforma dla wózków inwalidzkich i dziecięcych czy ładowarki USB.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Moderus Beta
MPK Wrocław
Modertrans
 • wrocławianin – 30.12.2015

  Niech mi ktoś wyjaśni jak to jest, że kupuje się tramwaje i autobusy przystosowane dla osób niepełnosprawnych, ale poręcze są metalowe tzn. niemalowane? Czy dla ludzi z poważnymi wadami wzroku to nie jest poważne utrudnienie?A w ogóle poprawną pisownią jest Braille'a

 • Romo – 30.12.2015

  Te poręcze bardzo pasują do ogólnego wystroju wnętrza. Podobnie jest w Pesie. Jaki numer obok 2805 wyjechał na trasę?

 • krakowianin – 30.12.2015

  Wygląda bardzo przyzwoicie !!

 • kowal – 30.12.2015

  Jak dla mnie, jak za tramwaj w tej kategorii cenowej jak najbardziej OK.

 • kubex – 30.12.2015

  I niech wam służą :D .

 • jag – 31.12.2015

  Krakowskie EU8N, N8S też mają niskopodłogowy człon środkowy i spełniają swoją rolę. Moderusy są tanie, ale technicznie nowe i powinny dobrze służyć wrocławianom.

 • KUBA – 31.12.2015

  Man nadzieję że takich tramwajów będzie więcej. :D

 • Busiak – 31.12.2015

  "...system monitoringu, dynamiczną informację pasażerską (tablice informacyjne typu LED i monitory LCD, zapowiedzi przystanków), fotokomórki w drzwiach dodatkowo zabezpieczające przed przytrzaśnięciem, platforma dla wózków inwalidzkich i dziecięcych"I to ma być rewelacja???Czy wszystkie Volvo, Citaro, Solarisy i Skody tego nie mają???Wrocław zachwyca się moderusem niczym 5-cio tysięczne miasteczko które po 40 latach kupiło pierwszy nowy autobus.Przepis na Moderusa Beta:uciąć tył pierwszego wagonu 105Na tuż za wózkiem, uciąć przód drugiego wagonu 105Na i połączyć niskopodłogowym "członem". Całość przyprawić nowymi szybami wklejanymi, parę blach zastąpić plastikami. Dodać nowe lampki, parę gadżetów żeby było czym sie chwalić i szerokości:-)

 • Romo – 31.12.2015

  @busiakA co byś jeszcze chciał? Przewijak, co by Twoja mama pampersa Ci zmieniła? Takie rzeczy to tylko w .....

 • Marcin Wrocław – 01.01.2016

  Mam nadzieję że nasze MPK nie zapatrzy się wyłącznie na te tramwaje i oprócz nich będzie chciało postarać się i o dalsze PESY TWIST.

 • Combino – 01.01.2016

  @jag: tylko że EU8N i N8S są używkami,przerobionymi u nas (niskie człony w N8S mają już 23 lata) i pójdą pod palnik,kiedy Beta "nówka" będzie w połowie swojej życiowej drogi. Robienie takich wagonów jako dostosowanie używek do przewozu osób niepełnosprawnych jest OK,ale nie jako kupowanie nówek,z perspektywą 30-letniej (i dłuższej) eksploatacji!

 • krakus – 01.01.2016

  Ja bym nigdy nie chciał w Krakowie takiego "badziewia"

 • kubex – 01.01.2016

  @krakus: macie teraz gorsze badziewie z Bydgoszczy ;) .

 • Combino – 03.01.2016

  @kubex: Twój ostatni wpis świadczy o tym,że zdrowo odleciałeś podczas zabawy noworocznej ;)

 • advisor – 03.01.2016

  @Combino nie wyszło Ci, bo akurat wczoraj #HG920 "odleciał" na zajezdni i prawdopodobnie czeka go wycieczka do Bydgoszczy. Ta legendarna jakość PESY, prawda? :-)

 • kubex – 03.01.2016

  @Combino: przecież Pesy psują się na potęgę! Chyba lepsze są tramwaje częściowo wysokopodłogowe które jeżdżą niż niskacze które non-stop są na serwisie!

 • Combino – 04.01.2016

  @advisor: doskonale wiesz,że na wiadomym portalu jest wielu obserwujących Pesy i potwierdzają że jeżdżą raczej porządnie (a tak samo dobrze wiesz,że nie są to w 100% entuzjaści bydgoskiej marki). Bety ostatnio widziałem dwie w Bytomiu: jedną liniowo,druga akurat awaryjnie zjeżdżała na Stroszek (i nie ma co gdybać na temat możliwego "normalnego" zjazdu,bo zjazd był jak najbardziej oficjalnie awaryjny).@Kubex: na potęgę to jak na razie padają Tramino w Olsztynie ;)Pesy według wszelkich potwierdzonych pisemnie danych sprawują się OK :)

 • advisor – 04.01.2016

  @Combino "raczej porządnie" to pojęcie względne, ale fakt, duża część jeździ sprawnie. Co do Śląska to awaria nie była aż tak poważna, skoro wagon zjechał o własnych siłach. Wiem, że nie lubisz Solarisa, ale stanowczo przeginasz z tymi awariami w Olsztynie. Problemy są, bo od bardzo długiego czasu nikt u nas nie budował linii tramwajowej od zera - nie da się uniknąć błędów przy takiej inwestycji. Olsztyn musi się jeszcze nauczyć tramwajów. System się dotrze i będzie wzorowo funkcjonował.

 • kubex – 04.01.2016

  @Combino: Nie Tramina, tylko infrastruktura pada - już trzecia szyna im poszła w.... wiadomo gdzie. Prawda jest taka że Pesa nabrała zamówień i przez to jakość jest jaka jest. A Pesy są dobre jedynie na piśmie, OK są wyżej wspomniane Solarisy i jeszcze wyżej wspomniane Bety.

 • kierowca bombowca – 05.01.2016

  @kubex - to takie ... Combinowe - Pesa dobra, Tramino kiepskie, bo Solaris ... zaplanował kiepski układ komunikacyjny, nie dostosował peronów, wreszcie użył do produkcji szyn niewłaściwego stopu i dlatego pękają szyny przy -15 - -10 st. C. Że nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, to mało istotny Combinowy pryszcz.

 • autor – 07.01.2016

  Ciekawe czemu tylko 2 wyjechały? Może dlatego że pozostałe nie są skończone... i ekipa z Modertransu kończy tramwaj na miejscu we Wrocławiu.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....