TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Duże zainteresowanie Rygą
INFOTRAM - Opublikowano: 19.10.2015 10:32:19 20 komentarzy
Duże zainteresowanie Rygą

Ostatecznie trzy firmy złożyły oferty na dostawę 20 niskopodłogowych tramwajów dla Rygi. Zainteresowanie dokumentacją przetargową wyraziło aż 22 potencjalnych oferentów! Pierwszy etap ogłoszonego 14 września br. przetargu został zamknięty 15 października. Na razie nie podano informacji, którzy z producentów zdecydowali się na złożenie oferty.

Trwa ocena dokumentów złożonych przez oferentów. Po zakończeniu tego etapu wybrane firmy zostaną zaproszone do przygotowania oferty technicznej i finansowej dla produkcji i dostawy niskopodłogowych tramwajów do łotewskiej stolicy. Zwycięzca zostanie wybrany w ramach procedury negocjacyjnej.

Zamówienie obejmuje dostawę 15 wagonów trzyczłonowych i 5 tramwajów czteroczłonowych. Wszystkie mają być niskopodłogowe, zapewniające bezpieczną eksploatację w ramach infrastruktury tramwajowej Rygi.

Nowe tramwaje mają zostać dostarczone na Łotwę w drugiej połowie 2016 roku. Docelowo zostaną skierowane do obsługi linii nr 4. Poprzednie niskopodłogowe dostawy tramwajowe, zakontraktowane w 2008 roku, zostały zrealizowane przez Škoda Transportation. Obecnie przewoźnik z Rygi posiada 26 niskopodłogowych tramwajów, kursujących na liniach nr 6 i 11.

Jak informuje tamtejszy przewoźnik zakup nowych tramwajów nie wpłynie na wysokość taryfy przewozowej, ale znacznie podnosi jakość przewozów pasażerskich, zwłaszcza pasażerów, którzy codziennie korzystają z tramwajów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ryga
Łotwa
 • wrocławianin – 19.10.2015

  "Na razie nie podano informacji, którzy z producentów zdecydowali się na złożenie oferty.", ale wrzuciliście zdjęcie Skody. A swoją drogą przydałaby się informacja jakie 22 firmy się interesowały. Ta informacja jest publiczna?

 • Tyuiop – 19.10.2015

  Pesa wygrała jak zwykle

 • Combino – 19.10.2015

  @wrocławianin: wrzucili ryską ForCity,bo to jedyny typ niskacza na ryskich torach.

 • Moderusek – 19.10.2015

  Dostawy Skód ForCity trwały w latach 2010-2011 a nie w 2008!

 • bydgosczak – 19.10.2015

  Na pewno pesa jest w tej trójce.

 • Der Dicke aus Bromberg – 19.10.2015

  Pesa wygra jak zawsze. Buhahahabuhahahbuhahah!

 • break – 19.10.2015

  Za wysokie progi dla Pesy

 • XWJ – 19.10.2015

  Oferty złożyli: Skoda, Bombardier i Stadler. Siemens, Solaris, CAF zrezygnowali na pierwszym etapie, Pesa nie złożyła w ogóle oferty, najbardziej popisał się Vossloh bo złożył nieważną ofertę :D

 • Combino – 20.10.2015

  @Grubas: zamknij się wreszcie,ćwoku!@break: a niby czemu? Skoda (mam na myśli dział kolejowy i tramwajowy) nie ma obecnie praktycznie w niczym lepszej oferty niż Pesa; mają co prawda wagony metra,ale z drugiej strony jednopoziomowego ezeta zrobili znacznie później (zresztą po RegioPanterze jak i po 26T widać,czyim designem się inspirowali ;) ).@XWJ: dziwię się że CAF zrezygnował (mają w sumie pasujące modele dostarczone dla SL); jeśli tak,to może być silna ustawka pod kolejne ForCity (choć z drugiej strony Łotysze poprzednio zrealizowali tylko ułamek opcji i to całkiem szybko,więc może ForCity z czasem nie spełniała ich oczekiwań...).Ciekawe co Stadler wystawił? Może Tango LF?

 • q – 20.10.2015

  @XWJ - mówisz chyba o poprzednim przetargu

 • XWJ – 20.10.2015

  @q - Mówię o obecnym. W poprzednim jeszcze dziwniejsze jaja się działy, ale szczegółów za wielu nie znam. @Combino - Nie mam 100% pewności ale podejrzenia są takie, iż były jakieś błędy w ofercie i musieli zrezygnować bo by się nie wybronili. Ogólnie oferty wyglądają tak: 15T, Fexity Classic, Tango LF.

 • Solarek – 20.10.2015

  @XWJ: A czemu Solaris się wycofał z gry? Brak doświadczenia w budowie na rozstaw torów 1524 mm ?

 • q – 20.10.2015

  @XWJ - pisałeś o drugim etapie, a przecież artykuł jest o postępowaniu, w którym był dopiero pierwszy etap. I nie zgadzają się nazwy firm, które wymieniłeś

 • Combino – 20.10.2015

  @XWJ: Taak,Tango LF... Zurich Verkehrsbetriebe już dosłownie latami walczy żeby tego nie brać; wojna o to z władzami kantonu jest tak silna,że przetarg rozpisany w 2012 roku do dziś nie jest rozstrzygnięty,choć porozumienie podobno jest na horyzoncie :D

 • XWJ – 20.10.2015

  @Q - Nie wiem, takie mam informacje, czy odnoszą się do tego czy poprzedniego przetargu, teraz już nie wiem (ogólnie wygąda na to, iż są to dane odnośnie tego przetargu). A jak coś wiesz, to powiedz. Podejrzewam, że wiesz tyle co ja albo jeszcze mniej.

 • Combino – 20.10.2015

  Na razie są chyba tylko domysły i "przecieki" o niesprawdzalnej wiarygodności. Są takie,które mówią że oferty złożyły Skoda,Stadler (ale jako Stadler Mińsk) i UKVZ; są wersje,że jednak Pesa startowała. W każdym razie o Bombce ani słowa ;)

 • Jerzy_CZ – 21.10.2015

  O Bombce ani słowa bo Bombka na pewno nie startowała :) Nie wiem XWJ skąd masz info o Flexity Classic dla Rygi???

 • Piotr K. – 21.10.2015

  Gwoili ścisłości to tramwaje Skoda 15T były dostarczone w latach 2010-11, a 15T1 w 2012, czyli wtedy (a konkretnie w listopadzie) zakończyły się poprzednie dostawy tramwajów niskopodłogowych dla Rygi, a nie jak napisano w artykule w 2008 (kiedy to w Rydze nie było jeszcze żadnych tramwajów niskopodłogowych).

 • q – 21.10.2015

  @XWJ teraz było składanie wniosków formalnych i jeszcze trwa ich badanie więc póki co nie wiadomo kto się jak nie popisał. Stąd moje zdziwienie na informację, że Vossloha już wywalili.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....