TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Do Gdańska dotarł kolejny nowy tramwaj
InfoTram.pl - Opublikowano: 27.01.2020 09:15:34
Do Gdańska dotarł kolejny nowy tramwaj (foto: UM Gdańsk/Tomasz Trawiński FOTO MK Tomasz Tramino)

W ubiegłym tygodniu na gdańskich torach postawiono szósty tramwaj, który zamówiono w bydgoskiej fabryce PESY – podał tamtejszy ratusz.

W najbliższych tygodniach dostarczone zostaną kolejne. W sumie, do końca roku, ma być ich 30. W związku z dużym opóźnieniem w dostawach pojazdów, Miasto już naliczyło kilkunastomilionowe kary dla bydgoskiej spółki.

Dostawę szóstego tramwaju można było zauważyć w nocy z czwartku na piątek (23/24 stycznia) przy ul. Nowe Ogrody.

Cieszę się, że dostawy nowych tramwajów Pesa nabrały oczekiwanego przyspieszenia. W nocy (z czwartku na piątek – red.) dostarczono szósty zamówiony tramwaj, czekamy w najbliższych dniach na kolejne. Ciężko pracujemy nad zapewnieniem najlepszego komfortu i jakości komunikacji miejskiej w Gdańsku - napisał na swoim profilu FB Piotr Borawski, zastępca prezydent Gdańska.

Nowa Pesa Jazz Duo przypomina wyglądem pojazdy tego samego typu, które od kilku lat wożą gdańskich pasażerów. Tramwaj jest wyposażony m.in. w klimatyzację i defibrylator AED, umieszczony w kabinie motorniczego. Zamontowane w nim siedzenia oraz tapicerka zostały wykonane z trwałych, wandaloodpornych materiałów. Zamówione tramwaje zostały dopasowane do potrzeb pasażerów o ograniczonych możliwościach ruchowych oraz wzrokowych: kolumny i poręcze są w jaskrawym żółtym kolorze, a wszystkie przyciski opisane zostały w alfabecie Braille'a. W pojeździe znajduje się również wydzielona powierzchnia dla wózków inwalidzkich i dziecięcych.

Pesy Jazz Duo mają blisko 30 metrów długości, 2,4 metra szerokości oraz 3,4 metra wysokości.

Nowe tramwaje mają zapewnić również lepszy komfort pracy motorniczym. Kabiny wyposażone zostały m.in. w wygodniejsze fotele, miejsce na rzeczy osobiste motorniczego, chłodziarkę na napoje, uchwyt na kubek, gniazdo USB, radioodbiornik oraz czujnik dymu papierosowego.

To pojazdy dwukierunkowe. Mogą pomieścić ponad 206 pasażerów.

Nowoczesne Pesy zastąpią kursujące jeszcze po torach tramwaje Konstal 105. Na wymianę czeka 14 takich składów. Zgodnie z umową, jaką spółka GAiT zawarła z bydgoską spółką PESA w lutym 2018 roku, pierwsze tramwaje miały trafić do Gdańska w styczniu 2019 r. W pierwszej transzy dostarczonych miało być 15 pojazdów (jest 6 - red.) W związku z wielomiesięcznym opóźnieniem, Miasto nalicza kary umowne: za każdy dzień opóźnienia w dostawie każdego tramwaju naliczana jest kwota 8,8 tys. zł brutto, natomiast za opóźnienie tzw. pakietu specjalistycznego - 5,5 tysięcy złotych brutto za każdy dzień. Na dzisiaj jest to już kwota 14,5 mln złotych. Suma naliczonych z tytułu zwłoki kar będzie dokładnie znana w momencie dostarczenia wszystkich tramwajów, terminy dostaw są bowiem rozłożone w czasie i kwoty będą inne dla każdego pojazdu.

W drugiej połowie tego roku dostarczone mają być pojazdy z drugiej transzy, a więc kolejnych 15 tramwajów. Tabor miejskiej spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje wzmocni się więc w sumie o 30 nowych pojazdów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
PESA
Jazz

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....