TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Defibrylatory w gdańskich tramwajach
InfoTram.pl - Opublikowano: 02.01.2018 10:29:29 3 komentarze
Defibrylatory w gdańskich tramwajach

Zgodnie z zapowiedzią w pięciu gdańskich tramwajach zostały zamontowane defibrylatory – poinformowała Alicja Mongird, rzecznik prasowy Gdańskich Autobusów i Tramwajów.

Urządzenia są proste w obsłudze, a w przypadku zatrzymania krążenia z ich pomocą można uratować życie. Kolejne defibrylatory pojawią się w tramwajach GAiT w tym roku.

– W ostatnim czasie motorniczowie GAiT wykazywali się odwagą i przytomnością w chwilach, kiedy zagrożone było życie i zdrowie pasażerów. Takie sytuacje zdarzają się, dlatego warto inwestować zarówno w sprzęt do ratowania życia, jak i w osoby, które będą potrafiły go obsługiwać – mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej.

Projekt zakłada montaż defibrylatorów we wszystkich nowych oraz modernizowanych tramwajach GAiT.

– W minionym roku zakończyliśmy modernizację pięciu tramwajów niskopodłogowych, dlatego uznaliśmy, że jest to dobry moment, żeby takie urządzenia zainstalować w tych pojazdach. Liczymy, że będzie to wzmocnienie bezpieczeństwa mieszkańców Gdańska. Planujemy, że takie urządzenia pojawią się docelowo we wszystkich gdańskich tramwajach. Póki co mamy je w pięciu wyremontowanych pojazdach, w tym roku pojawią się w kolejnych, które przejdą modernizację, a następnie w piętnastu nowych tramwajach Pesa Jazz Duo – mówi Maciej Lisicki, prezes Gdańskich Autobusów i Tramwajów.

AED – Zautomatyzowany Defibrylator Zewnętrzny, to niewielkie urządzenie. Korzystanie z niego jest bezpieczne i dla ratownika, i dla poszkodowanego. Defibrylator sam automatycznie analizuje pracę serca w ciągu kilku sekund, jeśli serce bije chaotycznie, aparat "rekomenduje" wstrząs terapeutyczny i "prowadzi" akcję ratowniczą; jeśli urządzenie nie wykryje takiej potrzeby, nie poda wstrząsu terapeutycznego ale podpowie dalsze działania. Dane statystyczne pokazują, że szansa na uratowanie życia człowieka, gdy podejmie się akcję ratunkową z użyciem AED, wynosi 70%.

– Naszym priorytetem było to, aby defibrylatory były jak najbardziej skuteczne i intuicyjne w obsłudze. Bardzo istotnym i pomocnym elementem dla nas, była możliwość zdalnego monitorowania i kontroli wszystkich defibrylatorów przez system, który nadzoruje wyznaczony pracownik. Dlatego zdecydowaliśmy się na nowoczesny model defibrylatora LIFEPAK CR2 i dzięki temu cały czas mamy informację o tym co dzieje się z naszymi defibrylatorami – dodaje Maciej Lisicki.

Ważnym elementem projektu jest także przeszkolenie pracowników GAiT z udzielania pierwszej pomocy z użyciem tego modelu defibrylatora.

– Fajnie było obserwować początkową niepewność, a czasem nawet strach niektórych przed użyciem defibrylatora AED z rosnącą w czasie szkoleń aprobatą i przeświadczeniem o sensie prowadzenia Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej z użyciem AED – mówi Piotr Kubiszewski z firmy DefiMed, która nadzoruje realizację.

Do tej pory przeszkolono już ponad 100 motorniczych oraz kilkudziesięciu innych pracowników GAiT. Kolejne szkolenia planowane są na początku roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GAiT
 • Tom – 02.01.2018

  Co z umową na nowe tramwaje? Miała być podpisana do końca roku..

 • adax – 03.01.2018

  Defibrylatory zdjęte, baterie które miały wytrzymać 8 lat, po połowie roku odmówiły posłuszeństwa.

 • Zbyszek – 06.01.2018

  A moim zdaniem te defibrylatory powinny być na radiowozach Nadzoru Ruchu i tak są wszędzie pierwsi przy zdarzeniu

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....