TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Czeski Elektroline rozszerzy działalność w Częstochowie
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 04.07.2018 12:27:53
Czeski Elektroline rozszerzy działalność w Częstochowie (foto: Elektroline)

Działająca od sześciu lat w Częstochowie czeska firma budownictwa kolejowego Elektroline zamierza rozwinąć działalność w tym mieście, inwestując ponad 6 mln zł w budowę nowego zakładu na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE).

Plany czeskiego inwestora były we wtorek jednym z tematów spotkania ambasadora Czech w Polsce Ivana Jestrzaba z prezydentem Częstochowy Krzysztofem Matyjaszczykiem. Miasto od kilku lat promuje się na pod hasłem "Invest in Częstochowa" na jednych z najbardziej renomowanych czeskich targów przemysłowych - Międzynarodowych Targach Maszynowych MSV w Brnie.

Firma Elektroline powstała w 1991 r w Pradze. Skupia się na produkcji i montażu elementów dla sieci tramwajowej i trolejbusowej, systemów do zdalnego sterowania zwrotnicami, systemów kontroli w zajezdniach czy urządzeń do ogrzewania zwrotnic. W głównej siedzibie firmy pracuje ponad 300 osób, w Częstochowie - 22.

Założony w 2012 r. częstochowski oddział Elektroline zajmuje się produkcją i instalacją elementów do sieci tramwajowej i trolejbusowej, głównie dla spółek miejskich, zakładów komunikacji miejskiej oraz firm współpracujących z nimi.

"Ze względu na dynamiczny rozwój oraz potrzebę rozszerzenia działalności firma planuje wdrożenie programu, obejmującego produkcję m.in. elementów sieci tramwajowej, trolejbusowej, elementów systemów do sterowania napędami zwrotnic, elementów systemów kontroli napędów w zajezdniach oraz elementów systemów ogrzewania zwrotnic" - podał we wtorek częstochowski magistrat.

Niedawno czeska firma kupiła na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie działkę o powierzchni 8 tys. m kw., gdzie zamierza wybudować nowy zakład za ponad 6 mln zł i zatrudnić kolejnych pracowników. Elektroline jest też obecny w portalu uruchomionym w ramach częstochowskiego programu "Teraz Lepsza Praca" – samorząd promuje w nim jakość zatrudnienia oraz prezentuje pracodawców, którzy dbają o jakość pracy i wynagrodzenia pracowników.

Podczas spotkania ambasadora Czech z władzami Częstochowy rozmawiano także o korzyściach płynących z uczestnictwa w międzynarodowych targach maszynowych MSV. Miasto co roku bierze udział w tej imprezie, promując markę "Invest in Częstochowa". Na częstochowskim stoisku lokalni inwestorzy mogą oferować własne produkty i usługi, nawiązywać kontakty z czeskimi partnerami i budować porozumienia biznesowe.

Międzynarodowe Targi Maszynowe MSV należą do wiodących targów przemysłowych w Europie Środkowej – co roku skupiają ponad 1,6 tys. wystawców i 80 tys. zwiedzających. Połowa wystawców i ok. 10 proc. zwiedzających pochodzi spoza Czech - reprezentowane są wszystkie kluczowe obszary przemysłu maszynowego i elektrotechnicznego. Samorząd Częstochowy od dwóch lat organizuje misje gospodarcze na czeskie targi, zapewniając ich uczestnikom powierzchnię wystawienniczą w ramach miejskiego stoiska oraz transport do Brna.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Częstochowa
sieć trakcyjna
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....