TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Czeka nas ekspansja Hyundaia?
InfoTram.pl - Opublikowano: 28.06.2017 10:09:38 10 komentarzy
Czeka nas ekspansja Hyundaia?

Hyundai Rotem, należący do koncernu Hyundai Motor Group, jest jednym z oferentów w przetargu Tramwajów Warszawskich.

To chyba największe zaskoczenie tego postępowania. Koreańska firma jako jedna z dwóch, obok konsorcjum Solarisa i Stadlera, zmieściła się w budżecie zamawiającego. To właśnie od wyników przetargu na dostawę do 213 tramwajów mogą zależeć dalsze inwestycje firmy w Polsce, w tym budowa fabryki zaawansowanych technologicznie pojazdów szynowych. Polska może stanowić przyczółek do ekspansji na całą Europę.

Celem koncernu jest współpraca z polskimi firmami, powiązana z milionowymi inwestycjami Hyundai w Polsce - powiedział przedstawiciel Hyundai Rotem na Polskę Marcin Jędryczka, do niedawna jeszcze członek Zarządu PESY. Ewentualna wygrana w przetargu byłaby wielkim bodźcem do długoterminowej inwestycji w Polsce, do budowy oddziału, który stałby się dla koncernu bramą do tej części Europy. Miejsce pracy z pewnością znalazłoby wielu polskich inżynierów bardzo cenionych za granicą – dodał.

Jędryczka podkreślił, że w przypadku uruchomienia dostaw dla Warszawy, Hyundai przewiduje możliwość współpracy z lokalnymi firmami i polskimi producentami. Polski rynek jest dla spółki niezwykle interesujący ze względu na strategiczne położenie i obecność setek dostawców i firm usługowych, z którymi współpracowała m.in. przy dostawach tramwajów dla Turcji. Za dostawę napędów i zasilania pomocniczego do tramwajów w Izmirze odpowiadał polski podwykonawca - firma Medcom. Istotny był również polski wkład w tabor jeżdżący po tureckiej Antalyi – poinformował Jędryczka.

Hyundai Rotem Company jest częścią grupy Hyundai Motor i jednym z globalnych dostawców systemów transportu szynowego. Od 1964 r. rozwija najnowsze technologie projektowania, produkcji i dostarczania różnego rodzaju pojazdów szynowych. Hyundai Rotem do tej pory dostarczyło swoje pojazdy do 37 krajów na całym świecie. W Polsce jest znany z połączenia kolejowego Kijów - Przemyśl, stanowiącego kluczowe ogniwo najdogodniejszego połączenia między Polską a Ukrainą. Koncern odpowiadał z dostarczenie 228 pociągów metra przed olimpiadą w Atenach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Hyundai
 • Ew – 28.06.2017

  Konkurencja powoduje że firmy się rozwijają.

 • peter – 28.06.2017

  ...trzeba by naprawdę baaardzo złej woli by spuścić unijną i lokalną kasę do Korei ;-) Hyundai spokojnie może sobie poczekać do końca ostatniej perspektywy unijnej i pokazać co potrafi.

 • Chudy – 28.06.2017

  Jak do korei? Do bydgoszczy. Przecież nawet ludzie ci sami.

 • www – 28.06.2017

  Wcale się nie zdziwię jak się okaże, że Hyundai wejdzie do Pesy. Jeżeli byliby zainteresowani wejściem na rynek tramwajowy i kolejowy to mogą rozważać też kierunek. Budowa fabryki od podstaw może być trudna.

 • XYZ – 29.06.2017

  Podobno są juź dogadani

 • Kolejarz – 29.06.2017

  Ekspansji na Europę żadna poważna firma nie uzależnia od wyniku jednego przetargu w Warszawie :) Zwykły marketing gospodarczy i to bez konkretów.

 • Elektronik – 29.06.2017

  Dużo znaków zapytania i gdybania. Pozostaje cierpliwie czekać na rozwój sytuacji.

 • YburG – 29.06.2017

  Hyundayi nie Hyundayi czy inny ss stadler-srolaris ... Warszawa i tak nasza :)

 • Neiko – 29.06.2017

  Nie wiem nad czym się tu zachwycać. Hyundai Rotem to co najwyżej średniak, jakościowo na pewno nie jest lepszy od Pesy i Newagu (patrz - EZTy na Ukrainie, które wiecznie się psują. Nawet sam prezes Hyundaia się kiedyś pofatygował i przepraszał za usterki - http://www.railjournal.com/index.php/rolling-stock/ukraine-withdraws-hyundai-rotem-trains.html

 • dd – 04.07.2017

  A ile tych usterek było? Nie wyrywaj z kontekstu, porównaj to do pewnego krajowego producenta... :D Zabawnie wygląda taka akcja szukania haków na Hyundai, naiwne dezawuowanie uznanego którego parę tysięcy sztuk EZT/metra cały czas jest w obiegu. Nie wiadomo czy śmiać się czy nad głupotą podpuszczanej dzieciarni płakać.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....