TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Czeka nas ekspansja Hyundaia?
InfoTram.pl - Opublikowano: 28.06.2017 10:09:38 10 komentarzy
Czeka nas ekspansja Hyundaia?

Hyundai Rotem, należący do koncernu Hyundai Motor Group, jest jednym z oferentów w przetargu Tramwajów Warszawskich.

To chyba największe zaskoczenie tego postępowania. Koreańska firma jako jedna z dwóch, obok konsorcjum Solarisa i Stadlera, zmieściła się w budżecie zamawiającego. To właśnie od wyników przetargu na dostawę do 213 tramwajów mogą zależeć dalsze inwestycje firmy w Polsce, w tym budowa fabryki zaawansowanych technologicznie pojazdów szynowych. Polska może stanowić przyczółek do ekspansji na całą Europę.

Celem koncernu jest współpraca z polskimi firmami, powiązana z milionowymi inwestycjami Hyundai w Polsce - powiedział przedstawiciel Hyundai Rotem na Polskę Marcin Jędryczka, do niedawna jeszcze członek Zarządu PESY. Ewentualna wygrana w przetargu byłaby wielkim bodźcem do długoterminowej inwestycji w Polsce, do budowy oddziału, który stałby się dla koncernu bramą do tej części Europy. Miejsce pracy z pewnością znalazłoby wielu polskich inżynierów bardzo cenionych za granicą – dodał.

Jędryczka podkreślił, że w przypadku uruchomienia dostaw dla Warszawy, Hyundai przewiduje możliwość współpracy z lokalnymi firmami i polskimi producentami. Polski rynek jest dla spółki niezwykle interesujący ze względu na strategiczne położenie i obecność setek dostawców i firm usługowych, z którymi współpracowała m.in. przy dostawach tramwajów dla Turcji. Za dostawę napędów i zasilania pomocniczego do tramwajów w Izmirze odpowiadał polski podwykonawca - firma Medcom. Istotny był również polski wkład w tabor jeżdżący po tureckiej Antalyi – poinformował Jędryczka.

Hyundai Rotem Company jest częścią grupy Hyundai Motor i jednym z globalnych dostawców systemów transportu szynowego. Od 1964 r. rozwija najnowsze technologie projektowania, produkcji i dostarczania różnego rodzaju pojazdów szynowych. Hyundai Rotem do tej pory dostarczyło swoje pojazdy do 37 krajów na całym świecie. W Polsce jest znany z połączenia kolejowego Kijów - Przemyśl, stanowiącego kluczowe ogniwo najdogodniejszego połączenia między Polską a Ukrainą. Koncern odpowiadał z dostarczenie 228 pociągów metra przed olimpiadą w Atenach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Hyundai
 • Ew – 28.06.2017

  Konkurencja powoduje że firmy się rozwijają.

 • peter – 28.06.2017

  ...trzeba by naprawdę baaardzo złej woli by spuścić unijną i lokalną kasę do Korei ;-) Hyundai spokojnie może sobie poczekać do końca ostatniej perspektywy unijnej i pokazać co potrafi.

 • Chudy – 28.06.2017

  Jak do korei? Do bydgoszczy. Przecież nawet ludzie ci sami.

 • www – 28.06.2017

  Wcale się nie zdziwię jak się okaże, że Hyundai wejdzie do Pesy. Jeżeli byliby zainteresowani wejściem na rynek tramwajowy i kolejowy to mogą rozważać też kierunek. Budowa fabryki od podstaw może być trudna.

 • XYZ – 29.06.2017

  Podobno są juź dogadani

 • Kolejarz – 29.06.2017

  Ekspansji na Europę żadna poważna firma nie uzależnia od wyniku jednego przetargu w Warszawie :) Zwykły marketing gospodarczy i to bez konkretów.

 • Elektronik – 29.06.2017

  Dużo znaków zapytania i gdybania. Pozostaje cierpliwie czekać na rozwój sytuacji.

 • YburG – 29.06.2017

  Hyundayi nie Hyundayi czy inny ss stadler-srolaris ... Warszawa i tak nasza :)

 • Neiko – 29.06.2017

  Nie wiem nad czym się tu zachwycać. Hyundai Rotem to co najwyżej średniak, jakościowo na pewno nie jest lepszy od Pesy i Newagu (patrz - EZTy na Ukrainie, które wiecznie się psują. Nawet sam prezes Hyundaia się kiedyś pofatygował i przepraszał za usterki - http://www.railjournal.com/index.php/rolling-stock/ukraine-withdraws-hyundai-rotem-trains.html

 • dd – 04.07.2017

  A ile tych usterek było? Nie wyrywaj z kontekstu, porównaj to do pewnego krajowego producenta... :D Zabawnie wygląda taka akcja szukania haków na Hyundai, naiwne dezawuowanie uznanego którego parę tysięcy sztuk EZT/metra cały czas jest w obiegu. Nie wiadomo czy śmiać się czy nad głupotą podpuszczanej dzieciarni płakać.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....