TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Coraz bliżej modernizacji węzła tramwajowego w Bydgoszczy
UM BYDGOSZCZ InfoTram.pl - Opublikowano: 22.02.2017 10:06:19
Coraz bliżej modernizacji węzła tramwajowego w Bydgoszczy (foto: UM Bydgoszcz)

Miasto uzyskało zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) polegającej na modernizacji węzła tramwajowego na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Szarych Szeregów oraz pętli przy ul. Magnuszewskiej w Bydgoszczy.

Tamtejszy Urząd Miasta poinformował, że latem planowane jest ogłoszenie przetargu na prace budowlane. Koszt inwestycji szacowany jest na 43 mln zł. Rozbudowa węzła umożliwi między innymi możliwość kierowania tramwajów z ulicy Wojska Polskiego (od strony centrum) w kierunku Glinek. Przygotowany projekt uwzględnia także budowę infrastruktury rowerowej, modernizację oświetlenie, kanalizacji deszczowej i jezdni . Nowe przystanki i chodniki będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Sygnalizacje na najważniejszym węźle na Kapuściskach zostaną włączone w system ITS, który nadaje priorytet komunikacji miejskiej. Bardzo ważnym elementem projektu jest przebudowa pętli przy ul. Magnuszewskiej. Będą mogły na niej zawracać również składy jadące od strony ronda Kujawskiego.

Zmiany po konsultacjach

Warto podkreślić, że cały projekt uwzględnia wiele uwag bydgoszczan zgłoszonych w trakcie konsultacji społecznych. W ich wyniku zadecydowano, że tramwaje przejeżdżające przez węzeł Szarych Szeregów będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach , tak by pasażerowie mogli wsiadać i wysiadać w najbardziej dogodnej części rozległego skrzyżowania. Zrezygnowano z przystanków jedynie po wschodniej stronie ul. Wojska Polskiego. Na wniosek mieszkańców wprowadzony został na ul. Wojska Polskiego od strony Wyżyn trzeci tor dal tramwajów skręcających w kierunku Perłowej. Dzięki temu nie będą one blokowały innych składów jadących w kierunku Glinek lub Kapuścisk. Skrzyżowanie będzie też włączone w system ITS nadający priorytet komunikacji szynowej. Zaakceptowany został wniosek dotyczący wytyczenia drugiego przejścia dla pieszych na przystanku Szarych Szeregów od strony północnej. Znacznie skróci to czas dojścia na przystanek dużej liczbie pasażerów. Uwzględniono też pozostawienie możliwości zjazdu z ul. Bełzy na stację benzynową Statoil.

Warto wiedzieć

Przebudowa węzła na Szarych Szeregów i pętli na Kapuściska to jeden z elementów dużego projektu zakładającego poprawę obsługi komunikacyjnej osiedli górnego tarasu Bydgoszczy (Wzgórze Wolności, Wyżyny, Kapuściska). Wcześniej ogłoszony został przetarg na zakup nowych tramwajów (18 pojazdów niskopodłogowych). Trwają też przygotowania do rozbudowy ul. Kujawskiej oraz pętli na Kapuściskach.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
pętla

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....