TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Collect Consulting przeanalizuje trójmiejską komunikację
TransInfo.pl - Opublikowano: 10.09.2019 17:03:32
Collect Consulting przeanalizuje trójmiejską komunikację

Powstanie analiza marketingowa w oparciu o dane i informacje pozyskane od pasażerów transportu publicznego w miastach położonych na terenie województwa pomorskiego – w metropolii trójmiejskiej oraz na jej obrzeżach, a także w oparciu o istniejące opracowania.

Taką analizę przygotuje Collect Consulting S. A. na zlecenie InnoBaltica Sp. z o. o., czyli firmy, dla której najważniejszym aktualnie projektem jest wprowadzenie na terenie całego województwa pomorskiego ujednoliconego systemu płatności za przejazdy środkami komunikacji zbiorowej, a także przejrzystego systemu informacji pasażerskiej.

Badania, spotkania, wyniki

Wykonawca zrealizuje zamówienie w trzech etapach:

- etap I – obejmuje on przygotowanie badań z niezbędnymi uzgodnieniami. Firma ma obowiązek dostarczyć projekt harmonogramu oraz lokalizacji realizacji spotkań i badań, scenariuszy poszczególnych wydarzeń, a także modelu ankiety w wersjach dla określonych grup wiekowych,

- etap II – to przeprowadzenie 10 spotkań edukacyjnych z modułem badań ankietowych z mieszkańcami, a następnie dostarczenie zamawiającemu dokumentacji fotograficznej (10-20 zdjęć) każdego z 10 pierwszych zrealizowanych spotkań oraz wypełnionych ankiet i protokołów z 10 zrealizowanych spotkań,

- etap III – wykonanie badań oraz opracowanie wyników badań. Etap ten ma polegać na przeprowadzeniu kolejnych 10 spotkań edukacyjnych z modułem badań ankietowych z mieszkańcami, sporządzenie analizy marketingowej w oparciu o wszystkie zabrane dane, a następnie dostarczenie zamawiającemu dokumentacji fotograficznej (10-20 zdjęć) oraz wypełnionych ankiet i protokołów ze zrealizowanych 10 kolejnych spotkań.

Cele projektu

Celem projektu jest pozyskanie informacji od mieszkańców Pomorza - pasażerów i potencjalnych pasażerów transportu publicznego, a następnie stworzenie analizy marketingowej na potrzeby opracowania zestawu produktów w ramach Platformy Zintegrowanych Usług Mobilności (PZUM to system, który pozwoli pasażerom na zaplanowanie podróży oraz zapłacenie za nią w jednym miejscu) z uwzględnieniem profili pasażerów i ich zachowań oraz oczekiwań komunikacyjnych. Równoległym celem jest dostarczenie mieszkańcom miast Pomorza informacji na temat zrównoważonych metod transportu publicznego oraz wpływu zachowań komunikacyjnych na środowisko naturalne. Główną drogą do osiągnięcia celu jest dotarcie do mieszkańców, samorządowców oraz społeczników działających w obrębie miejscowości położonych w obszarach bezpośrednio lub pośrednio przy trasach głównych osi kolejowych w województwie pomorskim.

Zorganizowanie różnego typu spotkań ma posłużyć do pozyskania informacji na temat sposobów korzystania z transportu publicznego, potrzeb Pomorzan w tym zakresie, ale równocześnie do przekazania informacji na temat planowanego działania, jakim jest realizacja projektu pod nazwą "Zwiększenie dostępności regionalnego transportu kolejowego w województwie pomorskim poprzez jego integrację z transportem lokalnym – budowa elektronicznej Platformy Zintegrowanych Usług Mobilności (PZUM)" w nowoczesnych formach komunikacji.

Badanie powinno odpowiedzieć zespołowi na pytania: jakie są oczekiwania pasażerów transportu publicznego, na jakie rozwiązania są oni gotowi, jakie problemy z komunikacją publiczną można rozwiązać przy okazji projektowania nowego systemu poboru opłat itp. Bardzo ważnym rezultatem przeprowadzonych badań powinno być przedstawienie, jakie funkcjonalności mogą spotkać się ze społecznym oporem lub brakiem akceptacji oraz zidentyfikowanie, jakie są tego przyczyny.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
badania
pasażer
Trójmiasto

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....