TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Co w ramach modernizacji torowiska do Bronowic – Kraków informuje
KRAKOW.PL InfoTram.pl - Opublikowano: 12.09.2018 21:06:01
Co w ramach modernizacji torowiska do Bronowic – Kraków informuje (foto: ZIKiT)

W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa z firmą ZUE na modernizację torowiska tramwajowego do Bronowic.

Wykonawca remontu na zlecenie ZIKiT-u uruchomił specjalny punkt informacyjny na ul. Urzędniczej, gdzie w godz. od 8 do 16 można uzyskać informacje na temat planowanej przebudowy ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. Mieszkańcy mogą skorzystać także ze specjalnej infolinii dostępnej pod numerem telefonu 515 078499.

Prace remontowe będą prowadzone przez okres 12 miesięcy. Wkrótce poznamy szczegółowy harmonogram prac oraz przebieg zastępczej komunikacji autobusowej.

Na modernizację torowiska do Bronowic miasto przeznaczyło prawie 77 mln zł. Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu Modernizacja torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, współfinansowanego ze środków UE w ramach działania 6.1 – Rozwoju publicznego transportu zbiorowego w miastach, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 -2020. W jej ramach pojawi się nowy układ drogowy i torowy na odcinku od skrzyżowania alei Mickiewicza i Słowackiego z ulicą Królewską. Zostanie wykonane odwodnienie, oświetlenie, sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Zamontowane będą tablice informacji pasażerskiej oraz automaty do zakupu biletów.

W trakcie prac zmodernizowana zostanie tarcza skrzyżowania ulic: al. Mickiewicza, al. Słowackiego, Karmelickiej, Królewskiej oraz cały ciąg drogowo-torowy ulic Królewskiej, Podchorążych, Bronowickiej wraz z pętlą w Bronowicach. Jezdnia zyska nową nawierzchnię, piesi nowe chodniki, a rowerzyści drogę dla rowerów.

Realizacja tego przedsięwzięcia jest niezwykle ważna, ze względu na to, że to torowisko przeszło gruntowny remont ponad 20 lat temu. Po zakończeniu prac mieszkańcy będą mogli podróżować w komfortowych warunkach, a tramwaje poruszać się z odpowiednią prędkością.

– Mieszkańcy Krakowa zyskają całkowicie nową przestrzeń publiczną. Wymienimy zużyte torowisko, gruntownie przebudujemy ulice dla kierowców oraz chodniki dla pieszych. Nie zapomnieliśmy również o rowerzystach, w ramach inwestycji zostanie wybudowana droga dla rowerów – mówi Tadeusz Trzmiel, zastępca prezydenta Krakowa ds. inwestycji i infrastruktury.

Modernizacja linii tramwajowej do Bronowic spowoduje zawieszenie kursów tramwajów na odcinku od teatru Bagatela aż do Bronowic Małych. Zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza, która będzie poprowadzona po alternatywnych ciągach bliskich modernizowanym ulicom.

W założeniach autobusy w kierunku Bronowic będą kierowały się na ul. Kazimierza Wielkiego, następnie ulicą Smoluchowskiego, potem ulicami Lea, Młodej Polski, po czym ulicami Jadwigi z Łobzowa i Rydla, aż do skrzyżowania z ulicą Bronowicką. Ostateczny projekt zmian w organizacji ruchu nadal jest opracowywany.

Przy organizacji autobusowej komunikacji zastępczej głównym założeniem jest dobro pasażerów. Prawdopodobnie autobusy będą odjeżdżać z częstotliwością co dwie minuty, dzięki czemu zapewniona zostanie sprawna komunikacja zastępcza na modernizowanym odcinku.

Inwestycja potrwa 12 miesięcy, przy założeniu, że po dziesięciu miesiącach kursy tramwajów zostaną wznowione. Modernizacja zdecydowanie poprawi komfort osób podróżujących z centrum miasta do Bronowic. Zyskają kierowcy, piesi oraz fani jednośladów, których z roku na rok jest coraz więcej. Powstaną nowe zatoki parkingowe dla pojazdów, komfortowe chodniki dla pieszych, drogi dla rowerzystów. Zostanie nasadzona zieleń, posadzonych zostanie prawie tysiąc drzew i krzewów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
torowisko
modernizacja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....