TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Citadisy capacity zaprezentowane
INFOTRAM Karol Wach - Opublikowano: 30.10.2012 13:17:15 3 komentarze
Citadisy capacity zaprezentowane

W Lyonie, przed dworcem Part-Dieu zostyał zaprezentowany pierwszy z 12 tramwajów Citadis high-capacity (dużej pojemności). W uroczystości udział wzięli Hubert Peugeot Wiceprezes ds. Sprzedaży Alstom Transport Francja oraz szef przewoźnika SYTRAL (Lyon Urban Area Unia Transportu) Bernard Rivalta. Nowe wagony mają 42 metry długości.  Te obecnie jeżdżące w Lyonie są 32-metrowe. Każdorazowo będą mogły przewozić do 300 pasażerów, tj. tyle co 5 autobusów. Nowe tramwaje wejdą do eksploatacji już w listopadzie 2012 roku na linii T3, łączącej Part-Dieu i Meyzieu.

Jak zachwala producent tramwaje Citadis oferują optymalną jakość i maksymalny komfort dla pasażerów. Są w pełni niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, system monitoringu oraz ekrany informacji pasażerskiej. Ponadto Citadisy będą pomagać chronić środowisko. Wykonane są w 98% z surowców wtórnych. Wykorzystują 4 razy mniej energii niż autobusy i 10 razy mniej niż samochody.

Alstom zaproponował nowy projekt wnętrza, zaprojektowany przez firmę Avant-Première. Dominuje w nim harmonia „kolorów i tkanin”, połączona z diodami, które subtelnie zmieniają barwę pod sufitem.

Z 12 nowymi wagonami, po aglomeracji Lyon będzie jeździć 86 tramwajów Citadis. Dostawy uczynią sieć Lyonu 3 co do wielkości we Francji. Dziesięcioletnie doświadczenia z eksploatacji wagonów Alstomu znacznie ułatwią wprowadzenie nowych tramwajów do ruchu liniowego.

Citadisy pomagają promować dynamiczny rozwój regionów francuskich. Tramwaje są projektowane i montowane w fabryce Alstom w La Rochelle. W procesie produkcyjnym uczestniczą też zakłady w Villeurbanne, zatrudniające prawie 700 pracowników, które odpowiadają za pokładowe systemy informatyczne. Silniki powstają w Ornans Le Creusot, wózki w Le Creusot, zaś sprzęt elektryczny i elektroniczny w Tarbes. Dzięki temu transportowe projekty Alstomu wygenerowały 27.000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy u francuskich dostawców. 80% zamówień producenta jest realizowanych przez 4600 firm zlokalizowanych we Francji. Wprowadzenie pierwszych Citadisów wysokiej pojemności do miasta Lyon to szóste wejście na francuski rynek od początku roku, po Montpellier, Brest, Rouen, Orleans i Dijon.

Do tej pory ponad 1600 tramwajów Citadis zostało sprzedanych do blisko 40 miast na całym świecie. Tramwaje przewiozły już ponad 4,7 miliardów pasażerów i przejechały ponad 400 milionów kilometrów.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Alstom
Citadis
Lyon
 • adi – 31.10.2012

  Przód jak krowy

 • Bylos – 05.11.2012

  Nikt w tym orendziu nie wymienil chorzowskiego Konstalu. Chlopaki trzaskają juz dobrych kilkanascie lat podwozia do Citadisow,a francuskim spawaczom szczeki opadaja na widok wzorowej jakosci,utrzymanej tolerancji i genialnie zrobionej,porzadnej,slaskiej roboty. Prosze Redakcje o zmiane tresci artykulu. Docenmy w koncu wlasny wklad i ciezka prace - Made in Poland!

 • Jaruzel – 20.02.2013

  ADI - racja! Bylos - W pełni popieram!! Redakcja słyszała słuszne uwagi? To zasuwac do pisania prawdy o KONSTALu!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....