TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Chińska Skoda gotowa
INFOTRAM Karol Wach - Opublikowano: 06.03.2014 13:02:00 3 komentarze
Chińska Skoda gotowa
W czerwcu ubiegłego roku, Škoda Transportation podpisała kontrakt z chińską firmą CSR Sifang Quingdao Co.Ltd , na mocy którego udzieliła licencji na technologię do produkcji tramwajów niskopodłogowych ForCity (15T). Budowa pierwszej, prototypowej, chińskiej Skody właśnie się zakończyła i tramwaj może być już oferowany przez firmę CSR Sifang Quingdao swoim klientom na rynku lokalnym. A zatem po Pradze i Rydze będziemy mogli zobaczyć ForCity 15T nawet w Chinach.\'W połowie stycznia 2014 roku, prototypowy tramwaj ForCity został uruchomiony i przeszedł testy w chińskiej fabryce, z udziałem naszych techników. Odbyły się też pierwsze jazdy próbne. Dziś możemy poinformować, że tramwaj w Chinach jest gotowy do prezentacji dla potencjalnych klientów. To dowód, że współpraca między naszymi firmami jest sukcesem”- mówi TomášKršek, Prezes Zarządu Škoda Transportation.W Chinach ponad 160 miast liczy co najmniej milion mieszkańców. To właśnie tam są planowane duże inwestycje w infrastrukturę oraz tabor i to powinno stanowić podstawę systemu transportu publicznego. „Muszę podkreślić, że chiński rynek staje się bardzo wymagający. To efekt postępu technologicznego i coraz lepszych produktów. Lokalny rynek wymaga tylko pojazdów na najwyższym, światowym poziomie. Z tego punktu widzenia jesteśmy wdzięczni naszym partnerom, że możemy się na nim pojawić i oferować tramwaj ForCity, który sprzedaliśmy już do Pragi i Rygi”- dodaje Petr Vízdal , dyrektor ds. rozwoju biznesu w Škoda Transportation.Ponad 150 chińskich specjalistów od zarządzania technologią w ciągu ostatniego roku zostało przeszkolonych w fabrykach Skoda Transportation. A to nie koniec, szkolenie będzie nadal kontynuowane w tym roku. Każdy z jego etapów koncentrował się na kilku kluczowych obszarach produkcji tramwajów. Obecnie przygotowywane są w Chinach oferty z ForCity, tak, aby wystartować w przetargach organizowanych przez chińskie miasta. „Tramwaj ForCity, który możemy zaoferować naszym klientom jest nowoczesnym pojazdem, budowanym według najnowszych technologii. Jest w pełni niskopodłogowy i może sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów”- powiedział Joseph Bernard , dyrektor generalny Škoda Transportation.W połowie ubiegłego roku, Škoda Transportation zawarła z chińską firmą CSR Sifang Quingdao umowy na sprzedaż 10-letniej licencji na produkcję tramwajów ForCity.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Chiny
15T
ForCity
 • tram – 07.03.2014

  Czy licencja obejmowała wyłącznie jeden - praski - schemat malowania? ;)

 • jatal. – 07.03.2014

  Chińczycy jak już kopiują to kopiują dokładnie nawet z kolorem.

 • Combino – 10.03.2014

  "Z tego punktu widzenia jesteśmy wdzięczni naszym partnerom, że możemy się na nim pojawić i oferować tramwaj ForCity, który sprzedaliśmy już do Pragi i Rygi”- dodaje Petr Vízdal" A to nie miało brzmieć: "jesteśmy wdzięczni naszym partnerom za to,że zaproponowali nam jakieś tam pieniądze za licencję,zamiast po prostu zerżnąć bezczelnie nasz produkt (co już im się zdarzało)"?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....