TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Chemnitz kupuje kolejne tramwaje Vossloh
INFOTRAM - Opublikowano: 15.07.2015 12:02:06 10 komentarzy
CityLink (foto: VMS)

Verkehrsverbund Mittelsachsen GmbH podpisał z Vossloh Kiepe i Vossloh Rail Vehicles kontrakt na dostawę kolejnych czterech tramwajów City Link Tram, które mają być wykorzystywane na liniach kursujących w regionie Chemnitz. Wartość zamówienia to 23,7 mln €.

VMS złożył pierwsze zamówienie na takie pojazdy w 2012 roku. Wówczas zakontraktowano osiem 37-metrowych jednostek, które mogą poruszać się z prędkością do 100 kilometrów na godzinę. Wykorzystywane one będą do obsługi połączeń z Chemnitz do Burgstädt, Hainichen i Mittweida. Pojazdy są przystosowane do kursowania po sieciach 600 i 750V DC, a także do obsługi linii miejskich w centach miast, jak również połączeń międzymiastowych, o specyfice kolejowej. Łączą zatem w sobie cechy tramwajowe z lekkimi pociągami.

Pierwsze pojazdy są obecnie w trakcie testów w zakładzie Vossloh w Albuixech, w pobliżu Walencji. Ich dostawy do Niemiec mają się rozpocząć w przyszłym miesiącu. Na linie wyjadą w grudniu br.

W ostatnich miesiącach mogliśmy śledzić, jak nasze pojazdy nabierają kształtów. Testy są obiecujące. Teraz wagony są już w końcowej fazie testów, które potrwają do listopada tego roku ? mówi wiceprezes VMS Mathias Korda.

Druga partia pojazdów zostanie dostarczona w październiku 2017 roku i zostanie skierowana do obsługi połączeń z Chemnitz do Thalheim i Aue.

Trzeci etap projektu będzie obejmować rozszerzenie usług na linię Chemnitz ? Niederwiesa. W dalszej perspektywie planowana jest rozbudowa sieci o kolejne 226 km.

Model regionu Chemnitz jest doskonałym przykładem mobilności przyszłości. System jest innowacyjny i ekologiczny - powiedział minister transportu Martin Dulig. Stąd też zakup kolejnych LinkTramów został w 75% dofinansowany ze środków publicznych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Vossloh
Niemcy
CityLink
 • Combino – 15.07.2015

  Droga Redakcjo,jak już się przepisuje notkę z www.railjournal.com,to jednak lepiej podać albo nazwę własną zamawiającego w oryginalnym brzmieniu (po niemiecku) albo po polsku; podanie po angielsku od razu zwraca uwagę ;)

 • InfoTram – 15.07.2015

  Tu jest baza na której oparty jest powyższy tekst http://www.chemnitzer-modell.de/aktuelles/v/a/zusage-des-freistaates-sachsen-sichert-anschaffung-von-vier-weiteren-fahrzeugen-fuer-chemnitzer-mode/12/Także z tym przepisywaniem proszę się nie rozpędzać.

 • jatal. – 15.07.2015

  @ Infotram - "także" (OMG)

 • InfoTram – 15.07.2015

  No ok zabrakło spacji. Zdarza sie.

 • :-( – 15.07.2015

  Ale brzydkie malowanie. Ten model jest taki sobie, ale malowanie to lekka przesada. Dziwne malowanie jak na Niemcy.

 • InfoTram – 15.07.2015

  się. Eh...

 • Combino – 15.07.2015

  @Info Tram: Notka z IRJ była dzień wcześniej,ale biorę tłumaczenie za dobrą monetę; w takim wypadku tym bardziej bije po oczach przepisanie angielskiego rozwinięcia tłumaczenia skrótu nazwy organizatora (czyli Verkehrsverbund Mittelsachsen GmbH),które tutaj jest na zasadzie "ni przypiął ni przyłatał"...

 • InfoTram – 15.07.2015

  OK. Poprawione

 • Combino – 17.07.2015

  ^^^ I teraz jest znacznie lepiej :)

 • dll – 17.07.2015

  ja piernicze - kto to projektowal?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....