TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Całkowite zamknięcie Placu Szarych Szeregów w Szczecinie
InfoTram.pl - Opublikowano: 09.06.2020 08:45:16
Całkowite zamknięcie Placu Szarych Szeregów w Szczecinie (foto: TS)

Długi weekend czerwcowy to zgodnie z planem czas na całkowite zamknięcie Placu Szarych Szeregów. Ma to związek z układaniem nawierzchni.

TS proszą kierowców o szczególna uwagę. Prace nie będą miały wpływu na komunikację tramwajową. Zmiana czeka natomiast linie 87.

Planowane na najbliższe dni zmiany:

Od 11 do 14 czerwca wyłączone z ruchu będzie rondo na Placu Szarych Szeregów. Komunikacja tramwajowa będzie kursowała normalnie, zgodnie ze swoimi rozkładami. Linia 87 będzie kursowała objazdem tylko 11 czerwca. W pozostałych dniach pojedzie dotychczasową trasą.

Zmiana na linii 87 planowana na 11 czerwca - W kierunku przystanku Podbórz autobus od przystanku Pl. Zgody pojedzie al. Wojska Polskiego, ul. Jagiellońską, ul. Rayskiego, przez Plac Grunwaldzki, al. Jana Pawła II do ul. Felczaka i dalej od przystanku Odrowąża stałą trasą. W kierunku przystanku Dworzec Główny Owocowa od przystanku Felczaka autobus pojedzie al. Wojska Polskiego, ul. Mickiewicza, al. Bohaterów Warszawy, ul. Jagiellońską do al. Wojska Polskiego od przystanku Pl. Zgody zgodnie z przebiegiem trasy. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki. Kursy będą wykonywane zgodnie z obowiązującym w dzień świąteczny rozkładem jazdy.

Prace główne w tym etapie koncentrują się w rejonie przejazdu w kierunku ulicy Piastów. Gotowe jest torowisko w ciągu Piłsudskiego wraz z zabudową drogową. Widać już perony, wiaty, wygrodzenia peronów i ciągów pieszych oraz przejścia dla pieszych.

Zakres zmian na węźle "Szarych Szeregów" obejmuje między innymi całkowitą zmianę konstrukcji torów na trójwlotowej siatce rozjazdów, zabudowę torowiska wraz z przebudową przystanków w al. Marszałka Józefa Piłsudskiego (do jezdni placu Odrodzenia), przebudowę torowiska w al. Wojska Polskiego oraz al. Piastów z rozjazdami. W ramach prac wykonany zostanie także remont jezdni ronda Szarych Szeregów oraz zagospodarowanie samej wyspy ronda i peronów przystankowych. Prace obejmą również sieć trakcyjną, system ogrzewania i sterowania zwrotnic, smarownice oraz częściowo uzbrojenie terenu. Układ relacji torowych na węźle trójwlotowym trójkątnym na Placu Szarych Szeregów pozostanie niezmieniony. Długość przebudowywanych torów to prawie 900 metrów toru pojedynczego.

Roboty wykonuje firma ZUE S.A. za kwotę 44.894.559,07.

Przedmiotowe zadanie realizowane jest w ramach projektu pn.: "Przebudowa torowisk tramwajowych w Szczecinie – etap II" (umowa o dofinansowanie nr POIS.06.01.00-00-016/16-00) w ramach działania 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach oś Priorytetowa VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. (TS)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
przetarg
torowisko
tor
infrastruktura

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....