TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Bydgoszcz zmodernizuje torowisko w ul. Toruńskiej. Jest przetarg
InfoTram.pl - Opublikowano: 14.11.2019 14:15:14
Bydgoszcz zmodernizuje torowisko w ul. Toruńskiej. Jest przetarg (foto: ZDMiKP Bydgoszcz)

Bydgoski ZDMiKP ogłosił przetarg na modernizację torowiska wzdłuż ul. Toruńskiej. Na tej najdłuższej bydgoskiej ulicy realizowane są również inne zadania.

Modernizowane są odcinki sąsiadujące z rozbudowywaną ulica Kujawską oraz na wysokości kinoteatru. Poza tym remontowana jest pętla tramwajowa na Babiej Wsi. Największym zadaniem planowanym na ul. Toruńskiej jest modernizacja infrastruktury torowo-sieciowej wzdłuż ul. Toruńskiej na odcinku od ronda Toruńskiego do ul. Spokojnej oraz od zajezdni tramwajowej do ul. Spadzistej łącznie z pętlą tramwajową.

Co się zmieni?

Modernizacji poddane zostaną wszystkie przejazdy wzdłuż torowiska. Wymienione zostanie torowisko wraz z podbudową, słupy podtrzymujące sieć trakcyjną, oświetlenie. W zakres zadania wchodzi też przebudowa pętli "Stomil" (dodatkowy tor odstawczy) oraz wprowadzenie systemu ITS, nadającego priorytet pojazdom szynowym. Inwestycja ma wzmocnić konkurencyjność komunikacji publicznej  w tej części miasta. Tramwaje szybciej przejadą przez odcinki, gdzie dziś obowiązują  ograniczenia prędkości. Na nowo budowane będą perony, które będą wyższe i ułatwią wygodniejsze wsiadanie do tramwajów.

Ogłoszony już został  przetarg na realizację prac. W ramach zamówienia w pierwszej kolejności opracowane zostaną projekty niezbędne do rozpoczęcia prac budowlanych. Wykonawca zobowiązany będzie również do uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) . Prace budowlane będą podzielone na etapy. Będą one koordynowane z planowaną budową mostu tramwajowego wzdłuż ulicy Kazimierza Wielkiego oraz węzła tramwajowego na ulicy Perłowej. Wstępnie zakłada się, że główne roboty zrealizowane zostaną w latach 2021-23.  Sfinansowane zostaną w oparciu o środki unijne zabezpieczone w kontrakcie terytorialnym.

Jezdnie już w budowie

W ramach rozbudowy ul. Kujawskiej modernizowany jest natomiast początek ulicy do skrzyżowania z ul. Babia Wieś. Nowe torowisko na tym fragmencie budowane jest w osi ulicy pomiędzy dwiema jezdniami.  Przed rondem znajdzie się para przystanków.

W tym roku zlecony został też remont kolejnego odcinka na wysokości kinoteatru. W zakres tego zadania wchodzi m.in. wytyczenie dodatkowego pasa do skrętu w lewo, regulacja krawężników i ułożenie nowych nawierzchni na jezdni i chodnikach. Na ciągach dla pieszych stosowane będą płyty betonowe. Dodatkowo na tej części ulicy zamontowane będzie nowe energooszczędne oświetlenie.

W tym rejonie miasta trwa również wymiana słupów trakcyjnych oraz oświetleniowych przy pętli Babia Wieś. Natomiast na osiedlu Łęgnowo Wieś analizowana jest możliwość zainstalowania na ul. Toruńskiej sygnalizacji świetlnej z detektorem prędkości pojazdów. Uruchamiałby on czerwony sygnał dopiero po zrejestrowaniu przekroczenia prędkości.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
remont
torowisko
tory
infrastruktura
ZDMiKP Bydgoszcz

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....