TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Bydgoszcz zmodernizuje torowisko w ul. Toruńskiej. Jest przetarg
InfoTram.pl - Opublikowano: 14.11.2019 14:15:14
Bydgoszcz zmodernizuje torowisko w ul. Toruńskiej. Jest przetarg (foto: ZDMiKP Bydgoszcz)

Bydgoski ZDMiKP ogłosił przetarg na modernizację torowiska wzdłuż ul. Toruńskiej. Na tej najdłuższej bydgoskiej ulicy realizowane są również inne zadania.

Modernizowane są odcinki sąsiadujące z rozbudowywaną ulica Kujawską oraz na wysokości kinoteatru. Poza tym remontowana jest pętla tramwajowa na Babiej Wsi. Największym zadaniem planowanym na ul. Toruńskiej jest modernizacja infrastruktury torowo-sieciowej wzdłuż ul. Toruńskiej na odcinku od ronda Toruńskiego do ul. Spokojnej oraz od zajezdni tramwajowej do ul. Spadzistej łącznie z pętlą tramwajową.

Co się zmieni?

Modernizacji poddane zostaną wszystkie przejazdy wzdłuż torowiska. Wymienione zostanie torowisko wraz z podbudową, słupy podtrzymujące sieć trakcyjną, oświetlenie. W zakres zadania wchodzi też przebudowa pętli "Stomil" (dodatkowy tor odstawczy) oraz wprowadzenie systemu ITS, nadającego priorytet pojazdom szynowym. Inwestycja ma wzmocnić konkurencyjność komunikacji publicznej  w tej części miasta. Tramwaje szybciej przejadą przez odcinki, gdzie dziś obowiązują  ograniczenia prędkości. Na nowo budowane będą perony, które będą wyższe i ułatwią wygodniejsze wsiadanie do tramwajów.

Ogłoszony już został  przetarg na realizację prac. W ramach zamówienia w pierwszej kolejności opracowane zostaną projekty niezbędne do rozpoczęcia prac budowlanych. Wykonawca zobowiązany będzie również do uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) . Prace budowlane będą podzielone na etapy. Będą one koordynowane z planowaną budową mostu tramwajowego wzdłuż ulicy Kazimierza Wielkiego oraz węzła tramwajowego na ulicy Perłowej. Wstępnie zakłada się, że główne roboty zrealizowane zostaną w latach 2021-23.  Sfinansowane zostaną w oparciu o środki unijne zabezpieczone w kontrakcie terytorialnym.

Jezdnie już w budowie

W ramach rozbudowy ul. Kujawskiej modernizowany jest natomiast początek ulicy do skrzyżowania z ul. Babia Wieś. Nowe torowisko na tym fragmencie budowane jest w osi ulicy pomiędzy dwiema jezdniami.  Przed rondem znajdzie się para przystanków.

W tym roku zlecony został też remont kolejnego odcinka na wysokości kinoteatru. W zakres tego zadania wchodzi m.in. wytyczenie dodatkowego pasa do skrętu w lewo, regulacja krawężników i ułożenie nowych nawierzchni na jezdni i chodnikach. Na ciągach dla pieszych stosowane będą płyty betonowe. Dodatkowo na tej części ulicy zamontowane będzie nowe energooszczędne oświetlenie.

W tym rejonie miasta trwa również wymiana słupów trakcyjnych oraz oświetleniowych przy pętli Babia Wieś. Natomiast na osiedlu Łęgnowo Wieś analizowana jest możliwość zainstalowania na ul. Toruńskiej sygnalizacji świetlnej z detektorem prędkości pojazdów. Uruchamiałby on czerwony sygnał dopiero po zrejestrowaniu przekroczenia prędkości.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
remont
torowisko
tory
infrastruktura
ZDMiKP Bydgoszcz
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....