TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Bydgoszcz dokupuje trzy Swingi
InfoTram.pl - Opublikowano: 17.07.2017 00:20:50 6 komentarzy
Bydgoszcz dokupuje trzy Swingi

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy poinformował o dokupieniu 3 sztuk krótkich, fabrycznie nowych tramwajów wieloczłonowych całkowicie niskopodłogowych.

Zamówienie stanowi zwiększenie bieżącej dostawy, realizowanej w ramach umowy zawartej w dniu 23 marca 2017 roku z bydgoską PESĄ, a dotyczącej realizacji zamówienia polegającego na dostawie 18 sztuk (15 sztuk długich i 3 sztuk krótkich) fabrycznie nowych tramwajów wieloczłonowych całkowicie niskopodłogowych, wraz ze specjalistycznym wyposażeniem obsługowym, pakietem eksploatacyjno-naprawczym i świadczeniami dodatkowymi.

Wartość zamówienia to 3 887518,26 zł.

Tramwaje zostały kupione w drodze bezprzetargowej. W uzasadnieniu czytamy, że skorzystanie z takiej opcji jest możliwe w przypadku udzielania dotychczasowemu wykonawcy zamówienia podstawowego, zamówienia na dodatkowe dostawy, których celem jest częściowa wymiana dostarczonych produktów lub instalacji albo zwiększenie bieżących dostaw lub rozbudowa istniejących instalacji, jeżeli zmiana wykonawcy zobowiązywałaby zamawiającego do nabywania materiałów o innych właściwościach technicznych, co powodowałoby niekompatybilność techniczną lub nieproporcjonalnie duże trudności techniczne w użytkowaniu i utrzymaniu tych produktów lub instalacji;"

Mając na uwadze fakt realizacji przez Miasto Bydgoszcz dużych zadań inwestycyjnych związanych z budową i przebudową sieci tramwajowej, budową buspasów, przebudową dróg na terenie miasta opracowano nowy harmonogram realizacji poszczególnych zadań w kontekście zapewnienia sprawnej komunikacji i niedopuszczenia do paraliżu komunikacyjnego miasta. Z prowadzonych analiz wynika, iż realizacja przedmiotowego przedsięwzięcia równolegle z pozostałymi inwestycjami w sposób znaczący wpłynęłaby na długotrwałe utrudnienia komunikacyjne. Prezydent Miasta Bydgoszczy podjął decyzję o odstąpieniu o ubieganie się o dofinansowanie tej inwestycji w ramach RPO WK-P 2014-2020 i zrealizowanie jej po oddaniu do użytku strategicznych inwestycji miejskich oraz sfinansowanie ze środków własnych miasta. W związku z powyższym, dokonano zmiany alokacji dofinansowania i przesunięto środki przypisane do zadania "Przebudowa torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Toruńskiej na odcinku od ul. Ustronie do Ronda Toruńskiego" na zadanie "Przebudowa torowiska tramwajowego w ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego do ul. Chemicznej wraz z zakupem taboru" z przeznaczeniem na zakup 3 dodatkowych tramwajów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Bydgoszcz
Swing
 • Tramicus365 – 17.07.2017

  A co z Tramicusami? Czy jest planowana naprawa główna? Które Konstale 805N miały niedawno odbudowę? Remonty kapitalne wagonów tego typu są nadal przeprowadzane? I ostatnie pytanie - czy czynione są prace dostosowujące torowisko do Łęgnowa do Tramicusów/Swingów?

 • BDG – 17.07.2017

  O Łęgnowie zapomnij że dotrą tam Tramicusy/Swingi, robią remont tylko do pętli Stomil.Co do Tramicusów to jak na razie ich nie widać na mieście , więc stoją na zajezdni i czekają na zmiłowanie.

 • 805NM – 17.07.2017

  Tramicusy stoją z dobre 2 tygodnie. Bez naprawy generalnej będą jeździć dzień, dwa a potem tydzień czy dwa stać. Ostatnie w remoncie były 300+301, 284+285 i 354+355 (lece z pamięci). Na hali widziałem 302, 303, 306 i cos jeszcze więc pewnie 305. Ogólnie miał być koniec napraw głównych "murzynów"... Tabor na styk. Kilka Swing'ów stoi. Nawet ostatnio eLka (296+297) miała problem być dysponowana dla kursantów bo jest potrzebna liniowo.

 • 4doniak – 17.07.2017

  Nie wiem po co się bawili w opcje z zaledwie 3 sztuk, mogli od razu w przetargu się na nie zdecydować, ale tak czy siak każdy kolejny egzemplarz to dobra wiadomość.

 • Tramicus365 – 17.07.2017

  Widzę, że odbudowali te wozy, które miały ostatnio wypadki/wykolejenia. Taboru już chyba od dawna jest "na styk", więc żadna nowość. Szkoda, że Tramicusy są tak traktowane. Pesa (fabryka) jest na miejscu, teraz nie ma tyle roboty co w 2015, mieliby czas na NG #364 i #365. A Strzała (vel. Viagra) jeździ? :-)

 • Matt_245 – 19.07.2017

  Żeby naprawić Tramicusy, to PESA musiała by przedstawić realną cenę, a nie, że naprawa dwóch Tramicusów to wartość jednego nowego SWINGa! Nawet Warszawa robi kapitalki sama, a do pesy są wysyłane szkielety na konserwację, to nawet PESA zamiast Tramicusy zakonserwować oddaje z większą ilością rdzy, niż 120N wysłała stolica, więc jaki jest sens wysłania do pesy? ŻADEN!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....