TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Budżet KZK GOP przyjęty. Protramwajowy?
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 11.01.2017 08:37:53 1 komentarz
Budżet KZK GOP przyjęty. Protramwajowy?

Zgromadzenie Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego przyjęło we wtorek budżet związku na 2017 r. - poinformowała PAP Anna Koteras rzeczniczka związku (organizatora komunikacji publicznej w większej części konurbacji katowickiej).

Uchwała zawiera autopoprawkę zarządu KZK GOP, wychodzącą naprzeciw postulatom przedstawicieli miast, których głosy w grudniu ub. roku zdecydowały pierwotnie o nieprzyjęciu budżetu.

Po zmianach dochody w budżecie na 2017 r. (ok. 667 mln zł) pozostaną praktycznie na niezmienionym poziomie, wobec pierwotnej propozycji. Autopoprawka przewidziała pewne zmniejszenie składek gmin do budżetu związku (z 410,2 mln zł do 406,81 mln zł), a także zwiększenie wpływów z usług (z 221,7 mln zł do 224,7 mln zł), wobec trzech przesłanek.

Chodzi o przeniesienie na 2017 r. niewpłaconej w tym roku ponad pięciomilionowej składki jednej z gmin, inne naliczenie dotacji Piekarom Śląskim (wobec zmian w rozkładach związanych z oddaniem w grudniu br. dworca autobusowego na piekarskim osiedlu Wieczorka), a także zwiększenie o ok. 3 mln zł prognozowanych dochodów z biletów.

Zgromadzenie KZK GOP 13 grudnia nie uchwaliło budżetu związku w początkowo proponowanym kształcie. Przeciwni byli m.in. prezydenci Świętochłowic, Siemianowic Śląskich i Piekar Śląskich.

Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski argumentował w rozesłanej później informacji, że w przypadku tego miasta składka wynosiłaby 9 mln zł, co oznaczałoby jej wzrost o 15,1 proc. - o 1,3 mln zł. "Nie zgadzam się z algorytmem liczenia napełnień w autobusach i tramwajach" - wyjaśniał Kostempski, akcentując też, że "mieszkańcy miast należących do związku od wielu lat nie są zadowoleni z funkcjonowania KZK GOP jako organizatora transportu publicznego".

Istniejący od 25 lat Komunikacyjny Związek Komunalny GOP obecnie zrzesza 29 samorządów regionu. Przedstawiciele Związku akcentują, że tylko na przestrzeni ostatnich 10 lat struktura jego finansowania praktycznie odwróciła się.

Wobec wzrostu kosztów wynikającego m.in. z licznych inwestycji (m.in. tramwajowych), a także spadku liczby pasażerów, obecnie znacznie ponad 60 proc. dochodów KZK GOP pochodzi z dotacji gmin, a jedynie ponad 30 proc. z biletów.

Przedstawiciele Związku w ostatnich tygodniach wyrażali przekonanie, że podczas zgromadzenia związku, 10 stycznia, budżet z autopoprawką prawdopodobnie zostanie przyjęty ? jeżeli będzie kworum. Akcentowali, że wsłuchali się w krytyczne uwagi, a "pewne postulaty" zostały uwzględnione w zaproponowanej przez biuro Związku pod koniec grudnia autopoprawce.

Podczas zgromadzenia KZK GOP 13 grudnia br. do uchwalenia budżetu zabrakło 2 głosów. 18 członków zgromadzenia głosowało za budżetem, 6 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu. Do przyjęcia uchwały w 38-osobowym zgromadzeniu potrzebna jest większość statutowego składu zgromadzenia ? 20 głosów.

Do czasu uchwalenia budżetu KZK GOP działał na podstawie projektu budżetu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KZK GOP
  • Combino – 12.01.2017

    "Podczas zgromadzenia KZK GOP 13 grudnia br. do uchwalenia budżetu zabrakło 2 głosów. 18 członków zgromadzenia głosowało za budżetem, 6 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu. Do przyjęcia uchwały w 38-osobowym zgromadzeniu potrzebna jest większość statutowego składu zgromadzenia ? 20 głosów."18+6+2= 26; czy mam rozumieć że aż taka epidemia zapanowała w połowie grudnia czy też aż 12 pierdzistołków miało w tym czasie "ważniejsze sprawy" na głowie?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....