TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Budowa trasy tramwajowej na Naramowice coraz bardziej zaawansowana [FILM]
InfoTram.pl - Opublikowano: 08.10.2020 11:45:22
Budowa trasy tramwajowej na Naramowice coraz bardziej zaawansowana (foto: UMP)

Pierwszy fragment nowego torowiska został już ułożony w rejonie parku Kosynierów, czyli przy pętli Wilczak i os. Pod Lipami.

Najpierw zamontowano specjalne elementy konstrukcyjne, na których ułożone są już betonowe podkłady i szyny. Wytyczono także miejsca na słupy, na których docelowo zawieszona zostanie sieć trakcyjna. Tramwaj z pętli Wilczak pojedzie tym torowiskiem w przyszłości do ul. Błażeja na Naramowicach.

Bardzo dobrze, że poznaniacy, a zwłaszcza osoby mieszkające przy przyszłej trasie, widzą stały postęp prac. Szczególnie na wyobraźnię działają już położone w wielu miejscach szyny. Świadczą one o tym, że już w przyszłym roku dojedziemy do ul Włodarskiej, a w 2022 do końca zaplanowanej trasy - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Przebieg trasy na odcinku winogradzkim jest już bardzo dobrze widoczny. Cieszymy się, że po około czterech miesiącach od rozpoczęcia zasadniczych prac budowlanych ułożone są pierwsze fragmenty torowiska, którym tramwaj pojedzie na Naramowice. Skupiamy się jednak nie tylko na rejonie parku Kosynierów, bo prace prowadzone są niemal na całym, ponad trzykilometrowym placu budowy - dodaje Grzegorz Bubula, wiceprezes PIM.

Obecnie trwają przygotowania do montażu pierwszych elementów torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Serbskiej i Naramowickiej, które w dalszym ciągu przejezdne dla kierowców jest tylko na północnej stronie. W kolejnym etapie prac ruch przełożony zostanie na drugą stronę skrzyżowania (po wybudowaniu torowiska). Na odcinku między ul. Serbską a Włodarską kontynuowane są prace nad sieciami podziemnymi i formowaniem tzw. koryta tramwajowego, czyli miejsca na torowisko. Między ul. Włodarską a Lechicką także tworzone jest koryto, ale w tym przypadku na drogę. Prace nad przebudową i budową uzbrojenia terenu prowadzone są również na skrzyżowaniu ul. Naramowickiej z Lechicką, gdzie powstaje także łącznik z ul. Lechickiej do ul. Dworskiej. Docelowo będzie tu węzeł z dwupoziomowym układem dróg, dzięki któremu tramwaj przejedzie bezkolizyjnie nad ul. Lechicką. Miejsce dla tramwaju jest także przygotowywane na odcinku od ul. Sarmackiej do Łużyckiej - trwa zagęszczanie gruntu.

Przy pętli Wilczak i ulicy Jasna Rola zakończono już prace nad fundamentami pod stacje prostownikowe, które będą zasilały przyszłą trasę tramwajową.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się wyburzanie ostatniego budynku kolidującego z przebiegiem trasy, który znajduje się przy ul. Naramowickiej 149. W dalszym ciągu na zamkniętym fragmencie ul. Naramowickiej zapewnione są przejścia i możliwość przejazdu dla rowerzystów, ale ze względu na dynamikę trwających robót, zmiany w sposobie poruszania mogą być konieczne nawet w ciągu dnia. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Uruchomienie części trasy tramwajowej do przystanku "Włodarska" planowane jest w przyszłym roku, a całości do ul. Błażeja na Naramowicach - wiosną 2022 r. (UMP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
budowa
torowisko
linia
pętla

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....