TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Budowa olsztyńskiej sieci nadal w sądzie. Jest skarga na przewlekłość
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 15.03.2019 10:12:57
Budowa plsztyńskiej sieci nadal w sądzie. Jest skarga na przewlekłość

Gmina Olsztyn wniosła skargę na przewlekłość postępowania toczącego się przed olsztyńskim sądem okręgowym, związanego z zerwaniem umowy z hiszpańską spółką FCC Construccion na budowę linii tramwajowych.

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Agnieszka Żegarska poinformowała PAP w przesłanym w czwartek komunikacie, że skarga gminy wpłynęła 6 marca i niezwłocznie, tj. następnego dnia została wysłana wraz z aktami sprawy do rozpoznania Sądowi Apelacyjnemu w Białymstoku.

Skarga dotyczy postępowania toczącego się w wydziale gospodarczym SO w Olsztynie, związanego ze sporem pomiędzy FCC Construccion a gminą Olsztyn. Hiszpańska spółka nie dokończyła budowy od podstaw linii tramwajowych, ponieważ gmina wypowiedziała jej umowę na realizację projektu i budowy. Według ratusza doszło do tego z winy firmy, która nie wywiązywała się z terminów. Linie tramwajowe, zajezdnie oraz związane z inwestycją przebudowy ulic dokończyły inne firmy, wyłonione w kolejnych przetargach.

W maju 2015 r. FCC Construccion wniosła do sądu pozew przeciw gminie o zapłatę 322 mln zł za zerwanie umowy na inwestycję. Według spółki powodem opóźnień w realizacji kontraktu było zbyt wolne zatwierdzanie koncepcji projektowych przez miasto i brak akceptacji projektów dla kolejnych etapów inwestycji. Gmina wniosła pozew wzajemny przeciw spółce, wskazując, że FCC wprowadziło ją w błąd, twierdząc, iż jest w stanie prawidłowo i szybko zaprojektować, a następnie zrealizować inwestycję.

Jak przypomniała w czwartkowym komunikacie sędzia Żegarska, pierwsza rozprawa przed sądem odbyła się we wrześniu 2016 r. W jej ocenie, materia tej sprawy jest bardzo obszerna (79 tomów akt) i ma "bardzo skomplikowany charakter, wymagający dla prawidłowego jej rozstrzygnięcia wiedzy specjalnej".

Obecnie postępowanie jest na etapie przesłuchiwania świadków oraz przygotowywania przez biegłych z Politechniki Warszawskiej ekspertyzy, która ma ocenić prawidłowość współpracy stron przy realizacji inwestycji.

"Okolicznością, która miała wpływ na długi okres trwania tego postępowania jest fakt, że przedmiotowa sprawa pierwotnie była w referacie sędziego okręgowego, który w ub. roku przeszedł w stan spoczynku. Z tego względu jego referat w całości przejął sędzia delegowany z sądu rejonowego" - napisała rzeczniczka sądu.

Zaznaczyła, że dotychczas odbyło się w sumie sześć rozpraw, ostatnia pod koniec listopada 2018 r. Natomiast kolejne dwie rozprawy - wyznaczone na grudzień 2018 r. i styczeń 2019 r. - zostały zdjęte z wokandy, z uwagi na nieprzedłużenie delegacji sędziemu do orzekania w wydziale gospodarczym SO.

Żegarska dodała, że pod koniec lutego 2019 r. sprawa została przydzielona do referatu nowego sędziego. "Jednak do czasu rozstrzygnięcia skargi na przewlekłość postępowania sąd musi wstrzymać się z wyznaczeniem nowego terminu rozprawy" - wyjaśniła.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....