TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Budowa nowej linii tramwajowej w Gdańsku bez etapowania
InfoTram.pl - Opublikowano: 31.07.2020 08:45:55
Budowa nowej linii tramwajowej w Gdańsku bez etapowania

Budowa linii tramwajowej Nowa Warszawska w Gdańsku będzie realizowana bez dzielenia na etapy - poinformowała Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG). Nowa trasa znacznie skróci czas dojazdu z południowych dzielnic miasta do centrum.

Aneta Niezgoda z biura komunikacji społecznej DRMG przypomniała, że w ubiegłym tygodniu otwarte zostały oferty na budowę I etapu linii tramwajowej Nowa Warszawska, obejmującego przebudowę istniejącej linii tramwajowej w rejonie skrzyżowania al. Havla z ul. Łódzką oraz budowę pierwszego odcinka linii tramwajowej.

"W przetargu złożone zostały cztery oferty, najniższa z nich - opiewała na 30,4 mln zł i przewyższała o 15,4 mln zł kwotę środków przeznaczonych na sfinansowanie tego etapu. Z uwagi na znaczne przekroczenie przeznaczonej kwoty, postępowanie zostanie unieważnione i rozpisany zostanie przetarg na realizację Nowej Warszawskiej w pełnym zakresie" - poinformowała Niezgoda.

Cytowany w komunikacie prasowym zastępca prezydenta Gdańska ds. inwestycji Alan Aleksandrowicz wyjaśnił, że po przeanalizowaniu złożonych ofert oraz możliwości finansowych miasta stwierdzono, że "podział zamówienia na dwa odrębne etapy realizacji, nie przynosi oczekiwanych rezultatów".

"Budowa linii tramwajowej w Nowej Warszawskiej to zadanie priorytetowe i jest jednym z elementów programu Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej - etap IVA. Miasto wystąpiło o zwiększenie dofinansowania unijnego na wspomniany projekt, pozwoli to w połączeniu z finansami gminnymi na zabezpieczenie wystarczającej ilości środków na realizację inwestycji" - dodał Aleksandrowicz.

Przetarg na cały odcinek linii tramwajowej Nowej Warszawskiej zostanie ogłoszony na przełomie III i IV kwartału. Jeśli procedury przebiegać będą zgodnie z założeniami, to wykonawcy ubiegający się o realizację inwestycji będą znani jeszcze 2020 r., a roboty ruszą wiosną 2021 r. Nowa linia tramwajowa ma być oddana do użytku w 2023 roku.

Pierwsze postępowanie przetargowe ws. linii tramwajowej Nowa Warszawska w Gdańsku miało miejsce w styczniu tego roku. Zamiar budowy nowej trasy zgłosiło osiem firm i konsorcjów. Najtańsza oferta opiewała wówczas na ok. 62,7 milionów złotych, podczas gdy DRMG oszacowała koszt inwestycji na ok. 38 mln zł. W tej sytuacji postanowiono podzielić całe przedsięwzięcie na dwa etapy i rozpisać na nie odrębne przetargi. Koncepcja ta się jednak nie sprawdziła. Pod koniec maja otwarto dwie oferty na realizację I odcinka Nowej Warszawskiej, ale postępowanie przetargowe nie zostało rozstrzygnięte. Obie oferty były zbyt drogie. Bezskuteczny okazał się też przetarg w lipcu.

Połączenie tramwajowe od al. Havla do al. Adamowicza będzie miało długość ok. dwóch kilometrów. Dzięki tej inwestycji znacznie skróci się czas dojazdu z południowych dzielnic miasta do centrum Gdańska.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
budowa
tory
torowisko
infrastruktura

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....