TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Bruski: Ogłaszamy największy przetarg na odnowę taboru
InfoTram - Opublikowano: 03.10.2016 11:41:09 5 komentarzy
Jakie tramwaje zastąpią najstarsze stopiątki?

W piątek informowaliśmy na łamach InfoTram o przetargu na zakup tramwajów dla Bydgoszczy. Wracamy do tego tematu.

- To największe zamówienie w historii bydgoskiej komunikacji miejskiej związane z odnową taboru ? podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. - Pozwoli to obsługiwać kolejne linie komfortowymi pojazdami. Już wcześniej przyjmując plan transportowy zdecydowaliśmy się na tramwaje wyłącznie niskopodłogowe, klimatyzowane oraz wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne. Przygotowując się do kolejnych inwestycji w rozbudowę i remonty torowisk , najważniejsze zadania powiązaliśmy z zakupami tramwajów. Będzie to sprzyjać budowie atrakcyjnej oferty komunikacji miejskiej i zrównoważonemu rozwojowi miasta.

Przypomnijmy, że w sumie Bydgoszcz zyska 18 nowoczesnych pojazdów szynowych. 15 pojazdów będzie miała długość około 30 metrów, a kolejne trzy będą o 10 metrów krótsze. Krótsze pojazdy będą dedykowane do obsługi linii, z których korzysta mniej pasażerów. Szerokość nowych pojazdów wyniesie około 2,4 m , a wysokość nie przekroczy 3,6 metra. Będą one obsługiwać między innymi nowe torowisko na Kujawskiej. Pierwsze trzy nowe pojazdy zaczną kursować już w przyszłym roku, a pozostałe w roku 2018.

Wcześniej w związku z budową linii tramwajowej do Fordonu Bydgoszcz zakupiła 12 składów Swing. Kosztowały one 109 mln zł. 18 nowoczesnych tramwajów pozwoli wycofać z ruchu najstarsze pojazdy.

Rozbudowa ul. Kujawskiej zakłada między innymi budowę nowego torowiska tramwajowego i drugiej jezdni na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego. Konieczna jest także modernizacja obu rond oraz dróg dojazdowych. Ulica Bernardyńska przebudowana zostanie od ronda Bernardyńskiego do mostu. Po stronie wschodniej posiadać będzie układ ścieżek i chodników połączony z traktami spacerowo-rowerowymi położonymi na nabrzeżu Brdy. Obecnie drogowcy oczekują na wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

W ostatnich tygodniach ogłoszony został też przetarg na koncepcję modernizację 600-metrowego odcinka torowiska ul. Wojska Polskiego wraz pętla na Kapuściskach. Przebudowane ma być też skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego z Chemiczną. Wszystkie rozwiązania będą projektowane z myślą o lepszym bezpieczeństwie kierowców, rowerzystów i pieszych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
 • Fordoniak – 03.10.2016

  To największy w historii, bo poprzeczka nie jest wysoko zawieszona, ale i tak dobrze, że 18 sztuk, a nie 13, bo wówczas też by można mówić o największym przetargu. Tak czy siak starczy narzekania, cieszę się, że niedługa flota bydgoskich Swingów powiększy się o kolejne egzemplarze :)

 • Pesa3303 – 03.10.2016

  Mają nie być Swingi tylko Twisty lub Jazzy i na wózkach jak "Krakowiaki"

 • www – 03.10.2016

  Jazzy są na wózkach jak Krakowiaki??? Brak wiedzy i tyle w temacie.

 • Combino – 03.10.2016

  ^^ On akurat ma jej więcej niż ty. Nie łap go za słówka,bo ewidentnie widać,że z pospiechu zrobił coś w rodzaju czeskiego błędu; miały być "Jazzy lub [Twisty na wózkach jak Krakowiaki]; przypominam ci,że Krakowiak oficjalnie zalicza się do rodziny Twist,choć ma sporo zmian w stosunku do protoplasty...

 • TomTom – 04.10.2016

  W SIWZ warunki szerokości przejścia, silników w ramie wózka(jak w Krakowiaku) i 100% niskiej podłogi raczej odrzucają Twista. Warunek pełnej osi odrzuca z całą pewnością Jazza.Zostają Swingi.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....